صربستان از سد تیم دوم ایران به سختی گذشت، اشتباهاتی برای پخته شدن

به گزارش درگ فایل، به گزارش خبرنگاران، مرحله مقدماتی سومین دوره رقابتهای لیگ ملت های والیبال به میزبانی ایتالیا در حال برگزاری است. تیم ملی والیبال کشورمان امروز پنجشنبه از ساعت 12:30 مقابل تیم ملی صربستان صف آرایی کرد و در یک بازی نزدیک و سخت 3 بر 2 برابر حریف باخت. اسلوبودان کواچ سرمربی پیشین تیم ملی والیبال راهنمایی صربستانی ها را برعهده دارد.

صربستان از سد تیم دوم ایران به سختی گذشت، اشتباهاتی برای پخته شدن

ولادیمیر الکنو در بازی مقابل صربستان هم همچون بازی های گذشته از ترکیبی متفاوت استفاده کرد، برای این بازی رضا عابدینی، مرتضی شریفی، محمد طاهر وادی، امیرحسین اسفندیار، علی شفیعی، بردیا سعادت و محمدرضا حضرت پور در ترکیب اصلی قرار گرفتند. مرتضی شریفی نخستین بازی خود را در این مسابقات انجام داد.

ست نخست؛ 25 بر 21 به سود ایران

دو تیم ایران و صربستان در آغاز بازی، برابر و پایاپای پیش رفتند و نخستین تایم استراحت فنی با یک اختلاف امتیاز با نتیجه 8 بر 7 به سود صرب ها همراه شد. در ادامه امتیاز سرویس های مرتضی شریفی ایران را در امتیاز 11 پیش انداخت اما یک بار دیگر صرب ها بازی را به تساوی کشاند و در نهایت هم دومین تایم استراحت فنی با نتیجه 16 بر 14 به سود شاگردان کواچ به خاتمه رسید. ملی پوشان ایران در ادامه با کسب دو امتیاز متوالی کار را در امتیاز 16 برابر کردند و تا امتیاز 18 هم بازی برابر پیش رفت. دفاع خوب سعادت و تیم ایران یک بار دیگر حساب کار را 20 بر 18 به سود تیم ملی والیبال کشورمان کرد. در نهایت ایران با نتیجه 25 بر 21 پیروز شد.

ست دوم؛ 25 بر 15 به سود صربستان

در آغاز ست دوم صربستانی ها با عملکرد خوب در حمله و دفاع پیروز شدند اختلاف امتیاز خوبی را ایجاد نمایند تا نخستین تایم استراحت فنی با نتیجه 8 بر 3 به سود صربستان همراه گردد. دریافت ضعیف ایران و سرعت صربستان در حمله باعث شد تا دومین تایم استراحت فنی با نتیجه 16 بر 8 به سود شاگردان کواچ همراه گردد. کار سرعتی صرب ها اختلاف امتیاز را افزایش داد و در نهایت ست دوم با نتیجه 25 بر 15 به نفع صربستان به خاتمه رسید تا دو تیم در ست شماری برابر یک شوند.

ست سوم؛ 28 بر 26 به سود ایران

در آغاز ست سوم ملی پوشان ایران اجازه ایجاد اختلاف امتیاز به صربستان ندادند، بازی دو تیم برابر پیش رفت و نخستین تایم استراحت فنی با نتیجه 8 بر 6 به سود ایران همراه شد. بازیکنان جوان تیم ملی والیبال ایران در ادامه هم اختلاف امتیاز را به عدد 3 افزایش دادند تا دومین تایم استراحت فنی با نتیجه 16 بر 13 به سود تیم ملی کشورمان همراه گردد. در ادامه در حالیکه ایران با نتیجه 18 بر 16 از حریف خود پیش بود، ولادیمیر الکنو که خیال واگذاری این ست را نداشت سعید معروف و صابر کاظمی را به جای سعادت و محمد طاهر وادی وارد زمین کرد. اما صربستان با دو امتیاز متوالی کار را در امتیاز 18 برابر کرد. وادی و سعادت به جای خود بازگشتند، بازی دو تیم برابر پیش رفت و در نهایت ایران با نتیجه 28 بر 26 برنده جدال زیبا در ست سوم شد.

ست چهارم؛ 25 بر 22 به سود صربستان

بازیکنان جوان ایران در آغاز ست چهارم هم عملکرد خوبی نسبت به صربستان داشتند و نخستین تایم استراحت فنی با فزونی 8 بر 7 تیم ملی ایران همراه شد. دومین تایم استراحت فنی هم با نتیجه 16 بر 14 به سود صربستان همراه شد. در نهایت ست چهارم با نتیجه 25 بر 22 به سود صربستان همراه شد تا ست پنجم سرنوشت بازی را معین کند.

ست پنجم؛ 15 بر 8 به سود صربستان

پس از تساوی دو تیم در ست شماری تکلیف برنده بازی به ست پنجم کشیده شد و تیم ملی والیبال ایران که با بازیکنان ذخیره خود مقابل تیم قدرتمند صربستان حاضر شده بود در ست پنجم با نتیجه 15 بر 8 شکست خورد.

تیم ملی والیبال ایران فردا در در آخرین بازی هفته سوم از ساعت 12:30 مقابل تیم ملی آلمان صف آرایی خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 مرداد 1400 بروزرسانی: 5 مرداد 1400 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 1152

به "صربستان از سد تیم دوم ایران به سختی گذشت، اشتباهاتی برای پخته شدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صربستان از سد تیم دوم ایران به سختی گذشت، اشتباهاتی برای پخته شدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید