لزوم افزایش اعتبارات ویژه زیرساخت های ورزش بانوان

به گزارش درگ فایل، خبرنگاران/خوزستان مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان گفت: ضروری است اعتبارات ویژه ای جهت فعالیت و ایجاد مکان های ورزشی ویژه بانوان در استان در نظر گرفته شود و امکانات و زیرساخت های ورزشی ویژه آن ها نیز افزایش یابد.

لزوم افزایش اعتبارات ویژه زیرساخت های ورزش بانوان

زینب پارسافخر در جلسه شورای ورزش خوزستان که امروز چهارشنبه در استانداری برگزار گشت، با اشاره به نقش محوری بانوان در تامین سلامت خانواده، اظهارکرد: مدت زیادی است که ما درگیر ویروس کرونا هستیم و پاندمی این ویروس آثار مخربی بر روی خانواده ها به ویژه زنان داشته است.

به گزارش خبرنگاران، وی عدم وجود فضاهای کافی و مناسب ورزشی ویژه بانوان در سطح استان را یکی از مسائل حوزه ورزش زنان دانست و گفت: از متولیان ورزش استان به ویژه هیات همگانی استان می خواهیم یکی از استراتژی های اصلی در برنامه هایشان افزایش مشارکت بانوان در فعالیت های ورزشی و ایجاد محیط های مناسب و ایمن ورزشی به منظور دسترسی عادلانه زنان براساس نیازها و توانمندی هایشان باشد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان افزود: ضروری است اعتبارات ویژه ای جهت فعالیت و ایجاد مکان های ورزشی ویژه بانوان در استان در نظر گرفته شود و امکانات و زیرساخت های ورزشی ویژه آن ها نیز افزایش یابد.

وی بیان نمود: جامعه سالم بر پایه خانواده سالم شکل می گیرد و محور اصلی تربیتی و سلامت خانواده نیز زنان و دختران ما هستند که با ترویج ورزش همگانی و افزایش مشارکت آن ها در فعالیت های ورزشی، گام مهمی در راستای سلامت خانواده و جامعه برداشته خواهد شد.

پارسافخر ابراز امیدواری کرد: ضمن پرداختن دقیق به مسائل سلامت جسم و روان خانواده ها و با برنامه ریزی های مدون و مستمر شاهد ارتقا و تحول شرایط زنان و خانواده ها به ویژه درحوزه ورزش باشیم.

وی در خاتمه نیز از معاونت های بهداشت و درمان علوم پزشکی اهواز و معاونت بانوان اداره کل ورزش و جوانان خوزستان برای همراهی در برنامه های مختلف ورزشی، بهداشتی و فرهنگی در هفته تربیت بدنی و سلامت، قدردانی کرد.

به گزارش خبرنگاران، پس از اظهارات مدیرکل امور بانوان، با دستور استاندار خوزستان مقرر شد دستور کار جلسه آینده شورای ورزش استان به بررسی شرایط ورزش زنان و خانواده استان و پارک های بانوان اختصاص یابد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 آبان 1400 بروزرسانی: 24 آبان 1400 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 1285

به "لزوم افزایش اعتبارات ویژه زیرساخت های ورزش بانوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم افزایش اعتبارات ویژه زیرساخت های ورزش بانوان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید