تور ترکیه: آخرین شرایط قرارداد 25 ساله گازی ایران و ترکیه

به گزارش درگ فایل، به گزارش خبرنگاران، صادرات گاز ایران به ترکیه سهم قابل توجهی در تامین انرژی این کشور دارد در این قرارداد به وسیله خط لوله 2577 کیلومتری از شهر تبریز، گاز ایران به آنکارا ارسال می گردد.

تور ترکیه: آخرین شرایط قرارداد 25 ساله گازی ایران و ترکیه

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا تا آنتالیا رویایی و بالون سواری در شهرهای ترکیه تا کلی تفریح دیگر در انتظار شماست، خاطراتی از مردم مهمانواز ترکیه که همیشه در ذهن شما خواهد ماند.

کشور ترکیه با مساحت 784 هزار کیلومتر مربع (معادل 48% مساحت ایران) یکی از همسایگان خاکی شمال غرب ایران است، فراوری ناخالص داخلی کشور ترکیه برابر با 1237 میلیارد دلار (2.2 برابر ایران) است و 83 میلیون نفر (برابر با ایران) جمعیت دارد. ترکیه حدود 32.5% از تقاضای انرژی خود را از منابع فسیلی و تجدیدپذیر داخلی تأمین می نماید.

شیر محمدی کارشناس حوزه گاز در خصوص این قرار داد مهم گفت: ایران در این قرار داد علاوه بر تامین گاز کشور ترکیه، یک فرصت بزرگ را در پیش روی خود دارد چرا که از این طریق می تواند به کشور های اروپایی هم گاز صادر کند.

وی اضافه نمود: هرچند در این مدت ترک ها در پی واردات گاز از کشور های منطقه هستند، اما شرایط فعلی گازی منطقه با زمان عقد این قرار داد، قدری فرق دارد.

شیر محمدی گفت: امروز کشور هایی مانند آذربایجان، روسیه و ترکمنستان به جمع عرضه کنندگان گاز به کشور ترکیه پیوستند و کار برای ایران سخت شده است و هرچه سریع تر باید مقامات وزارت نفت در این مورد تصمیم بگیرند.

حالا باید دید که نتیجه مذاکرات مقامات وزارت نفت ایران و ترکیه در خصوص این موضوع به چه نتیجه ای می رسد.

منبع: صداوسیما

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 2 فروردین 1401 بروزرسانی: 2 فروردین 1401 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 1423

به "تور ترکیه: آخرین شرایط قرارداد 25 ساله گازی ایران و ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ترکیه: آخرین شرایط قرارداد 25 ساله گازی ایران و ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید