اخبار اقتصادی

دومین دوره مدرسه مجازی دیپلماسی مالی در دانشگاه امام صادق (ع) برگزار می گردد خبرنگاران

دومین دوره مدرسه مجازی دیپلماسی مالی اردیبهشت ماه از سوی دفتر مطالعات دیپلماسی مالی دانشگاه امام صادق (ع) برگزار می گردد.

11 اردیبهشت 1400

پامپئو به استخدام فاکس نیوز درآمد

شبکه خبری فاکس نیوز اظهار داشت، پامپئو وزیر خارجه دولت ترامپ را استخدام نموده است.

11 اردیبهشت 1400

نشست استانداران سراسر کشور فردا با حضور وزیر کشور برگزار می شود

تهران (پانا) - نشست استانداران سراسر کشور فردا دوشنبه با حضور رحمانی فضلی وزیر کشور برگزار خواهد شد.

10 اردیبهشت 1400

مدیریت شهری یک سوم از هزینه های مترو را از مردم دریافت نموده است

تهران (پانا) - رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به بی مهری دولت در تامین منابع اقتصادی مترو، تاکید نمود با وجود تحریم ها و مسائل برای تامین منابع اقتصادی، مدیریت شهری کنونی تنها یک سوم از هزینه های مترو را از شهروندان دریافت نموده...

8 اردیبهشت 1400

منتظر گاو باشیم یا خرس!؟

فردا نخستین روز فعالیت بازار سرمایه در سال جدید است، بازاری که سالی پر صعود و نزولی را پشت سر گذاشت و بسیاری از تحلیلگران سال جدید را سال به تعادل رسیدن بازار می دانند، بازاری که قرار نیست صعود یا نزول شارپی، داشته باشد.

7 اردیبهشت 1400

خبرنگاران عملیات خرید تضمینی دانه روغنی کلزا در کشور آغاز شد

تهران- خبرنگاران- شرکت بازرگانی دولتی ایران اظهار داشت که در آغازین روزهای عملیات خرید تضمینی دانه های کلزا در سال 1400، نزدیک به 10 تن از این محصول در منطقه کهنوج خریداری شد.

5 اردیبهشت 1400

پیشروی فقر در سال 1400 ادامه دارد؟

به گزارش خبرنگاران، بر اساس آمارهای مرکز آمار ایران نرخ تورم نقطه ای اسفند 99 برای خانواره های شهری 47.8 درصد است که نسبت به ماه بهمن 0.6 درصد افزایش داشت. همچنین این نرخ برای خانوارهای روستایی 53.3 درصد است.

5 اردیبهشت 1400

افزایش صادرات نفت و ایجاد امنیت انرژی، توسط قرارداد 25 ساله با چین

تهران (پانا) - نماینده سابق ایران در اوپک معتقد است قطعا قرارداد 25 ساله ایران با چین تاثیر زیادی بر شرایط دو کشور دارد، از طرفی موجب افزایش فراوری و صادرات انرژی ایران خواهد شد و از طرف دیگر موجب ایجاد امنیت انرژی برای چین می گردد که احتیاج روز افزون به...

31 فروردین 1400

دلیل آشفتگی بازار مرغ؛ کمبود فراوری یا ناهماهنگی؟! خبرنگاران

بازار مرغ در چند ماه گذشته آشفته شده و قیمت ها قصد پایین آمدن ندارد آیا ریشه اینها کاهش فراوری یا ناهماهنگی بین تصمیم گیران است؟

27 فروردین 1400

فرایند شروع و تکمیل واحدهای مسکن ملی در دولت دوازدهم

خبرنگاران- طرح اقدام ملی مسکن درقالب پروژه های واگذاری گروهی زمین،پروژه های مشارکتی،پروژه های متوسط وبزرگ مقیاس، نوسازی وبهسازی بافت های فرسوده وتفاهم نامه باسایر وزارتخانه ها،واردفاز عملیاتی شده است.

26 فروردین 1400

خبرنگاران هفت طرح عمران شهری لار به بهره برداری رسید

لارستان- خبرنگاران- هفت طرح عمرانی شهری ، خدماتی و رفاهی با اعتباری افزون بر 81 میلیارد ریال روز شنبه و در هفتمین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی در شهرهای قدیم و جدید لار مرکز شهرستان لارستان با حضور مسئولان اجرایی به بهره برداری رسید.

25 فروردین 1400

لوایح پالرمو و سی اف تی به نفع کشور است

رئیس کل بانک مرکزی گفت: تصویب لوایح پالرمو و سی اف تی به نفع کشور است و دلایل و ضرورت های تصویب این کنوانسیون ها را در مجمع تشخیص مصلحت عنوان کردیم.

23 فروردین 1400

کرونا در اروپا، از افزایش چشمگیر فقر در ایتالیا تا هشدار بهداشت جهانی درباره گسترش ویروس های جهش یافته

سازمان بهداشت جهانی درباره گسترش ویروس های جهش یافته در اروپا هشدار داده و نرخ فقر در ایتالیا هم پیامد بحران کرونا به شدت افزایش پیدا نموده است.

22 فروردین 1400

واکنش روسیه به تحولات اخیر شبه جزیره کره

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه با اشاره به اینکه رزمایش های نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی از یک سو و آزمایش های موشکی کره شمالی از سوی دیگر باعث تشدید تنش ها در شبه جزیره کره شده است، طرفین را به خویشتن داری و عاقبت اندیشی دعوت کرد.

20 فروردین 1400

هشدارگراهام نسبت به سوءاستفاده القاعده و داعش از کنترل ضعیف مرزهای آمریکا

لیندسی گراهام سناتور جمهوریخواه آمریکایی نسبت به امکان اینکه تروریستها بتوانند عناصر افراطگر آینده را از طریق مرز مکزیک با آمریکا به داخل کشورش قاچاق کنند، هشدار داد.

20 فروردین 1400

رویکرد اصلی در واگذاری ها، کاهش تصدی گری دولت است

مصوبه آخرین نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی در سال 99 به تشکیل دو کارگروه تخصصی برای رسیدگی و حل وفصل مسئله توقف فعالیت، فسخ یا ابطال قرارداد واگذاری ها اختصاص داشت.

16 فروردین 1400

رشد عجیب قیمت یورو، چرا یورو از دلار پیشی گرفت؟

به گزارش خبرنگاران، سال 99 یورو بیشتر از دلار افزایش قیمت داشت، درحالی که رشد قیمت دلار از ابتدای سال تا به امروز حدود 62 درصد بوده، هر یورو نزدیک 65 درصد افزایش قیمت داشته است.

14 فروردین 1400

دور جدید تحریم های آمریکا علیه میانمار

وزارت خزانه داری آمریکا فرزندان فرمانده ارتش میانمار و شش شرکت وابسته به آن ها را در لیست تحریم های خود قرار داد.

14 فروردین 1400

طعم نه زیر دندان اروپا، مرکل روی ادعای بایدن اصلاحیه زد

خبرنگاران، گروه بین الملل - مریم خرمائی: آنالیز چالش های امنیتی دنیای واقعی که هر سال در کنفرانس مونیخ به آنها پرداخته می گردد؛ سال جاری زیر سایه سنگین کرونا، در دنیای مجازی انجام شد. در کنار نشست مجازی گروه هفت، این نخستین رویداد بین المللی بود که جو...

13 فروردین 1400

بایدن برای لغو تحریم های ایران گام های یکجانبه ای برنمی دارد

به گزارش خبرنگاران، رابرت مالی نماینده آمریکا در امور ایران در نخستین گفتگو از زمان انتصاب به این سمت امروز چهارشنبه در گفتگویی اختصاصی با پایگاه خبری اکسیوس گفت: انتخابات ماه ژوئن در ایران در تصمیم گیری پیرامون اینکه چگونه مذاکرات هسته ای با ایران...

7 فروردین 1400
تعداد: (289)