آسمان 79 نقطه سیستان و بلوچستان بارانی شد

به گزارش درگ فایل، مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از ایستگاه های هواشناسی استان تا صبح امروز از 79 ایستگاه هواشناسی گزارش بارندگی دریافت شده است.

آسمان 79 نقطه سیستان و بلوچستان بارانی شد

به گزارش از ، روابط عمومی اداره کل هواشناسی؛ حیدری مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از ایستگاه های هواشناسی استان تا صبح امروز از 79 ایستگاه هواشناسی و بارانسنجی استان گزارش بارندگی دریافت شده که بیشترین بارش با 22 میلی متر مربوط به کتیج از توابع فنوج بوده است.

محسن حیدری گفت: این سامانه غیر از پنج شهرستان شمالی سیستان و بلوچستان، در تمامی شهرستان های استان فعالیت کرد به طوریکه تمرکز بارش های بیشتر در نیمه جنوبی و مرکز استان بوده است.

او افزود: در شبانه روز گذشته از ایستگاه های پیپ نیکشهر، ساربوک قصرقند و شهر زاهدان 12 میلی متر، زرآباد و فنوج 10 میلی متر و مچان، سرباز، نیلگان و دادکان خاش و کشیک نیکشهر 7 میلی متر باران گزارش شد.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: غالب بارندگی های این سامانه به صورت پراکنده بود به طوریکه در بعضی مناطق بارش های قابل توجه و بعضی مناطق میزان بارندگی ها اندک بود.

حیدری افزود: پراکندگی بارندگی ها در زاهدان مشهود بود به طوریکه میزان بارش در محدوده فرودگاه زاهدان حدود 12 میلی متر و بارندگی در مرکزتحقیقات هواشناسی استان واقع در بلوار خلیج فارس این شهر 3.2 میلی متر بوده است.

این مسئول در بخش دیگری افزود: بر اساس آخرین تصاویر ماهواره و تحلیل نقشه های هواشناسی سامانه در حال خروج از استان است، اما به صورت نقطه ای در بعضی مناطق به ویژه در ارتفاعات شرقی استان احتمال رشد ابر و بارش های ناچیز و موقتی وجود دارد.

انتهای پیغام./ع

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 8 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 4

به "آسمان 79 نقطه سیستان و بلوچستان بارانی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آسمان 79 نقطه سیستان و بلوچستان بارانی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید