بازار داغ شایعات و گرانی مرغ

به گزارش درگ فایل، خبرنگاران/کردستان مدیرکل دامپزشکی استان کردستان با رد شایعات در مورد ممنوعیت جوجه ریزی اظهار داشت که کمبودی در زمینه تامین احتیاج بازار برای گوشت مرغ نداریم.

بازار داغ شایعات و گرانی مرغ

با نزدیک شدن عید نوروز که سال جاری به دلیل حضور ویروس کرونا متفاوت تر از هر سال دیگری بوده بازار خرید اقلام ضروری به دلیل شایعات موجود برای هر خانواده ای گرم تر از همواره شده است.

اخیرا به دلیل پخش شدن شایعاتی در فضای مجازی مبنی بر صادر شدن دستور توقف فعالیت مرغداری ها عده زیادی از مردم به سوپر پروتئینی ها سرازیر شده اند و مقدار زیادی مرغ با این فکر که مرغداری ها در چند روز آینده تعطیل می شوند، خریداری کردند که این امر سبب افزایش چند هزار تومانی قیمت مرغ در کردستان شده است.

مجتبی ورمقانی در گفت و گو با درگ فایل، با رد شایعه ممنوعیت جوجه ریزی در مرغداری های کردستان اظهار کرد: خوشبختانه با توجه به شرایط کنونی و افزایش تقاضا، کمبود مرغ در سطح استان نداریم.

وی اضافه کرد که مشخص قیمت مرغ به عهده جهادکشاورزی و سازمان صمت است و اداره کل دامپزشکی استان کردستان تنها در بحث بهداشتی ورود پیدا می نماید.

مدیرکل دامپزشکی استان کردستان با تاکید بر ضرورت شستشو و پخت کامل گوشت مرغ توضیح داد: هم استانی های گرامی حتما مرغ را به صورت سالم خریداری نمایند و بعد در خانه تکه تکه نمایند.

وی درانتها یادآور شد که بیش از 750 مرغداری فعال در استان احتیاج کردستان را تامین می نمایند.

روزانه 330 تن مرغ در کردستان کشتار می گردد

مهدی فتحی، رئیس اداره روابط عمومی جهاد کشاورزی استان کردستان با اشاره به اینکه اتحادیه مرغداران و سازمان صمت قیمت مرغ را مشخص می نمایند اظهار کرد: بر اثر شایعات پخش شده در فضای مجازی و هجوم مردم برای خرید مرغ، قیمت این فرآورده پروتئینی افزایش پیدا نموده است.

وی اضافه کرد: با توجه به افزایش تقاضا و در نتیجه افزایش شیفت کاری کارکنان مرغداری ها و کشتارگاه ها طبیعی است که قیمت مرغ افزایش داشته باشد.

رئیس اداره روابط عمومی جهاد کشاورزی استان کردستان با بیان اینکه در ایام عادی سال روزانه 100 تن مرغ کشتار می شد، مطرح نمود: روز گذشته 260 تن و امروز نیز 330 تن مرغ برای پاسخگویی به تقاضای مردم کشتار شده است.

وی در انتها یادآور شد: حدود 60 درصد مرغ فراوری شده در کردستان از استان خارج می شد که اکنون با افزایش تقاضا، بازار داخلی استان کشش مصرف این میزان مرغ را دارد.

با توجه به گفته های مدیرکل دامپزشکی کمبودی در تامین احتیاج پروتینی سفره خانوارها مشاهده نمی گردد و افزایش چند هزار تومانی تنها بر مبنای افزایش تقاضای بازار بوده، لذا باتوجه به گفته های مسئولان مربوطه قیمت ها در روزهای آینده و با کاهش تقاضا فرایند نزولی خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 282

به "بازار داغ شایعات و گرانی مرغ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازار داغ شایعات و گرانی مرغ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید