ترامپ: از چین حساب پس می کشم!

به گزارش درگ فایل، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با لحنی تهدیدآمیز مدعی شد چنانچه چین آگاهانه مسئول شیوع کرونا باشد؛ با عواقب آن روبرو خواهد شد.

ترامپ: از چین حساب پس می کشم!

وی با تکرار ادعاهای همیشگی گفت: این بیماری می توانست پیش از آنکه در چین مجال شروع پیدا کند؛ متوقف شود؛ اما این اتفاق نیفتاد و اکنون جهان گرفتار شده است.

رئیس جمهوری آمریکا در ادامه ادعاهای خود اضافه نمود: اگر این یک اشتباه بوده، کاری نمی شود کرد. اما چنانچه آگاهانه بوده، مطمئناً عواقبی هم دارد.

به گزارش خبرنگاران، ترامپ که این روزها به دلیل عدم واکنش سریع به شیوع کرونا که جان نزدیک به 40 هزار آمریکایی را گرفته، در مقام اتهام است؛ برای رفع مسئولیت از خود، تلاش می کند تا افکار عمومی را به سوی چین منحرف کند.

به همین دلیل، وی 2 سناریو را همزمان پیش می برد که یکی مبتنی بر درز ویروس از یکی از آزمایشگاه های چین است و دیگری بر مبنای عدم شفاف سازی چین درباره نحوه شیوع و تبعات بیماری.

البته چین هم بی پاسخ نمانده و می گوید شاید ویروس ساخته و پرداخته آزمایشگاه های نظامی آمریکا باشد و اینکه پکن در تمامی مراحل مبارزه با کووید 19 شفاف بوده و اطلاعات خود را در اختیار دیگر کشورهای جهان گذاشته است.

جالب آنکه مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا در اظهاراتی متناقض که البته در دولت ترامپ امری رایج است، آزمایشگاهی بودن ویروس کرونا را رد می کند اما همچنان روی اتهام دوم مبنی بر اینکه عملکرد چین در مواجهه با کرونا گمراه کننده بوده، مانور می دهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 392

به "ترامپ: از چین حساب پس می کشم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: از چین حساب پس می کشم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید