سلامتی و پزشکی

کدام نوع گوشت بهتر است؟ کدام نوع گوشت بهتر است؟

انواع گوشت به غیر از فرآورده های گوشتی (سوسیس، کالباس، ناگت و…) در هرم غذایی صندلی ویژه ای دارند و هیچ گاه نمی توان این گروه را جایگزین گروه های غذایی دیگر کرد.

4 آذر 1399

سخنگوی دولت ترامپ: هرگز به برجام بازنمی گردیم

تهران (پانا) - سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مدعی شد که برجام توافق خوبی نبوده و مسیری را برای دستیابی به ایران به تسلیحات اتمی فراهم آورده است.

3 آذر 1399

وکیل آمریکایی: طرح ترامپ برای واکسن کرونا غیرقانونی است

ایرنا نوشت: وکیل ارشد وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده روز شنبه گفت که برنامه های ترامپ برای توزیع واکسن کرونا قوانین انتخاباتی فدرال را نقض می نماید.

30 آبان 1399

غریب آبادی: تحریم های یکجانبه و غیرقانونی آمریکا، جنایت علیه بشریت است

تهران (پانا) - سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان های بین المللی در وین اقدام آمریکا در تحریم 18 بانک ایرانی را از دیگر اعمال آمریکا در تهدید جان مردم عادی دانست و تاکید نمود که اروپا در این زمینه وظیفه سنگینی دارد.

22 آبان 1399

آثار باستانی و زیرساخت های گردشگری بروجرد مغفول مانده است

خبرنگاران/لرستان نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی گفت: برای رشد و توسعه شهرستان بروجرد در کوشش هستیم.

21 آبان 1399

منشا خوشه ابتلا به کرونا در کاخ سفید تعیین شد

مدیر مرکز ملی آلرژی و بیماری های واگیر آمریکا درباره منشأ خوشه ابتلا در کاخ سفید که تا به امروز 37 نفر را درگیر کرده، گفت مراسم معرفی قاضی ایمی بارت منشا شیوع کرونا در این کاخ بوده است.

20 آبان 1399

حمام رومی آنکارا؛از جاذبه های گردشگری و تاریخی ترکیه، عکس

آنکارا بعد از به استقلال رسیدن ترکیه به عنوان پایتخت این کشور شناخته شده و از آن موقع به بعد مورد توجه گردشگران بسیاری قرار گرفته است.

20 آبان 1399

نقش مرکز رشد دانشگاه آزاد نجف آباد در فراوری علم پزشکی ، از فراوری پروتز هوشمند زانو تا کوشش برای تجاری سازی محصولات فناورانه

مرکز رشد دانشگاه آزاد نجف آباد که از سال 89 فعالیت خود را شروع نموده، اکنون با فعالیت 14 هسته و واحد فناور، محصولاتی را در حوزه تجهیزات پزشکی به فراوری رسانده است.

19 آبان 1399

درمان خانگی سرفه شدید و مزمن

درمان خانگی سرفه های شدید و مزمن با استفاده از عسل، لیمو، آناناس، آویشن، گل ختمی، چهارگل، چهارتخمه و ترکیبات گیاهی دیگر امکان پذیر است.

17 آبان 1399

تلخ ترین عارضه ابتلا به کرونا در سالمندان

طی هفته های اخیر فرایند افزایشی شیوع ویروس کرونا در دنیا شدت یافته و سازمان دنیای بهداشت اعلام نموده است با شروع ماه سپتامبر به طور میانگین روزانه بیش از 5 هزار و 400 نفر در اثر ابتلا به کووید 19 در حال قربانی شدن هستند. با این حال، تمامی اقشار به یک میزان...

16 آبان 1399

خبرنگاران چند خبر ورزشی از خوزستان

اهواز - خبرنگاران - مدافع فصل گذشته پارس جنوبی جم به استقلال خوزستان پیوست.

16 آبان 1399

در کار ستادهای مقابله با کرونا در کل کشور دخالت نشود

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از بررسی آخرین شرایط شیوع کرونا در کشور و مسائل کادر درمان برای مقابله با آن در کمیسیون بهداشت خبر داد و گفت که در این جلسه فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران گفت که اگر شرایط با همین روال ادامه پیدا کند نمی...

14 آبان 1399

شناسایی 3512 مورد جدید مبتلا به کرونا ، فوت 190 بیمار در شبانه روز گذشته

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه مجموع بیماران کووید19 در کشور به 449 هزار و 960 نفر رسید، گفت: متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 190 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 25 هزار و 779 نفر رسید.

13 آبان 1399

چرا مراقبت از خود مهم است و راه های چگونگی آن

آیا تا به حال پیش آمده احساس کنید که به یک میلیون جهت کشیده می شوید تا زمانی که احساس کنید مرکز، اصل و وجودتان را از دست داده اید؟ همه می خواهند شما کاری برای آنها انجام دهید و البته شما می خواهید کمک کنید و می خواهید در کنار آنها باشید، سنگ صبور آنها باشید،...

12 آبان 1399

غارها در دوران کرونا پاکسازی می شوند

روش پیمایش غارها و غارنوردی پس از شیوع ویروس کرونا به دلیل حساس بودن و بسته بودن محیط غار، با اصلاحاتی همراه شده است. انجمن غار و غارشناسی با تاکید بر این که پاکسازی غارها به عنوان آخرین زیستگاه دست نخورده بشر و خاکریز نسبتا بکر و اکوسیستم حساس طبیعت...

8 آبان 1399

نامزدها پس از انتخابات رقابت ها را به رفاقت برای توسعه شهر تبدیل نمایند

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه گفت:مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی با رعایت دستورالعمل های بهداشتی بدون هیچ گونه مسئله ای برگزار گردید.

5 آبان 1399

عارضه جانبی جدید مرتبط با استفاده از ماسک

پزشکان بدون مرز/ خشکی چشم شرایطی است که به واسطه مقدار یا کیفیت ناکافی اشک رخ می دهد. این شرایط می تواند به واسطه بروز مشکل در هر یک از اجزا فیلم اشک که از چند لایه شکل گرفته است، رخ دهد.

4 آبان 1399

یک سوم اقتصاد آمریکا آب رفت!

بزرگترین اقتصاد دنیا بیش از 30 درصد کوچک شد.

28 مهر 1399

افزایش 44 هزار نفری مبتلایان کرونا در آمریکا ، تلفات از 190 هزار نفر گذشت

آخرین آمار اعلامی از آمریکا حاکی از آن است که شمار مبتلایان ویروس کرونا در این کشور بیش ازچهل وچهار هزار نفر در بیست وچهار ساعت گذشته افزایش داشته است.

27 مهر 1399

خط قرمزهای بازگشایی مدارس

یکی از داغ ترین بحث این روزهای کشور، مبحث بازگشایی مدرس و حواشی مرتبط با آن است. کارشناسان آموزشی و فناوری و درمانی در سراسر دنیا نظراتی مختلف و گاهی متناقض را در خصوص اتخاذ تصمیم صحیح دارند.

26 مهر 1399
تعداد: (197)