تهیه کننده خوب، بد، جلف2: با شرایط فعلی قصد اکران نداریم

به گزارش درگ فایل، تهیه کننده فیلم خوب، بد، جلف 2 می گوید: بهتر است اولین اکران سال پس از بازگشایی سینما ها در تیرماه با فیلم هایی باشد که سازندگانشان تمایل به این کار دارند.

تهیه کننده خوب، بد، جلف2: با شرایط فعلی قصد اکران نداریم

به گزارش ایسنا، فیلم خوب، بد، جلف 2 به کارگردانی پیمان قاسم خانی و تهیه کنندگی محسن چگینی اواخر سال گذشته و پیش از تعطیلی سینما ها حدود یک هفته اکران شد، و از آنجا که یکی از فیلم های نوروزی سینما ها بود، در موضوع بازگشایی سینما ها همیشه یکی از گزینه های اصلی برای اولین اکران پس از کرونا محسوب می شد؛ بویژه آنکه از سوی سازمان سینمایی اعلام شده بود اگر فیلمی در نوبت اکران بوده و پس از بازگشایی سینما ها انصراف دهد، دست کم 6 ماه باید در نوبت بماند.

اما حالا که قرار شده سالن های سینمایی از اول تیرماه دوباره فعالیت خود را آغاز کنند، سازندگان این کمدی چندان تمایلی به اکران فیلم خود ندارند.

محسن چگینی در این باره به ایسنا گفت: در شرایط فعلی قصد اکران فیلم را نداریم البته هنوز صحبتی هم با ما نشده و باید ببینیم شرایط اکران چطور است، چون وقتی 50 درصد ظرفیت سالن ها قرار است به کار گرفته شود، فروش فیلم ها نصف خواهد شد پس شرایط برای فیلم ما مثل گذشته نیست.

او با اشاره به شرایط سینما های کشور های دیگر از جمله چین، افزود: تجربه نشان داده در کشور هایی که حتی شرایط شان از ما خیلی بهتر بوده و شیوع کرونا به صفر نزدیک شده، باز هم چندان استقبالی از سوی مردم صورت نگرفته است. با این حال تحلیل شرایط در ایران سخت است و نمی توان راحت پیش بینی کرد که چه اتفاقی می افتد.

وی همچنین گفت: من تصور می کنم اکران اول پس از بازگشایی سینما ها با فیلم هایی باشد که صاحبان فیلم خودشان حاضر به نمایش فیلمشان هستند. نباید برای این کار اجبار وجود داشته باشد. اگر به این صورت پیش برویم همان هفته اول مشخص می شود ما در چه موقعیتی هستیم.

چگینی در پاسخ به اینکه آیا اگر 50 درصد ظرفیت باقی مانده به نحوی جبران شود باز هم مایل به اکران فیلم نیست؟ بیان نمود: واقعیت این است که بحث من اصلا 50 درصد نیست، چون حتی اگر 100 درصد ظرفیت سالن ها را بتوانیم بلیت فروشی کنیم، باز هم نمی دانیم چه اتفاقی می افتد و ممکن است فیلم های تجاری که امید فروش سال بودند زمین بخورند، به همین دلیل می گویم این اکران بسیار پر ریسک هست.

او در آخر درباره اینکه اتفاقا مدیران سینمایی براین باور هستند که با فیلم های کمدی و مخاطب پسند می توانند مردم را به سالن های سینمایی بکشانند، گفت: اینکه بخواهند فیلم های خوب را اکران کنند تا مردم را به سینما بکشانند باید حداقل یک مینیموم گارانتی برای فیلم هایی که با بازگشایی سینما اکران می شوند، در نظر بگیرند و گرنه چه تضمینی است اگر مردم به سینما نیایند؟! آن وقت جوابگوی سرمایه سوخته صاحبان این فیلم ها چه کسی خواهد بود؟

منبع: فرارو
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 472

به "تهیه کننده خوب، بد، جلف2: با شرایط فعلی قصد اکران نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهیه کننده خوب، بد، جلف2: با شرایط فعلی قصد اکران نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید