جاذبه های گردشگری استان اردبیل از شرایط تک بعدی خارج شد

به گزارش درگ فایل، ایرنا/ براساس آخرین خبر و گزارش های بدست آمده، جاذبه های گردشگری استان اردبیل از شرایط تک بعدی خارج شد.

جاذبه های گردشگری استان اردبیل از شرایط تک بعدی خارج شد

فردین عینی اظهار کرد: شهرهای ملی عنبران و اصلاندوز به عنوان شهر ملی گلیم و ورنی بتازگی با تشکیل دبیرخانه کار خود را به شکل جدی شروع نموده اند.

وی ادامه داد: استان اردبیل با داشتن آثار مهم تاریخی و میراث ثبت جهانی در چهارگوشه خود جاذبه های مهمی در این حوزه برای گردشگران دارد و با ساماندهی سایر آثار جاذبه های بیشتری ایجاد خواهد شد.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل در زمینه محوطه تاریخی شهر یئری مشگین شهر نیز گفت: این محوطه تاریخی به پایگاه ملی تبدیل شده و پروژه پوشش این مجموعه در حال اتمام است که در ادامه نیز با تبدیل این مجموعه به سایت موزه شرایط حفظ و نگهداری آن و حتی شرایط بازدید عمومی بهبود می یابد.

عینی یکی از برنامه های این اداره کل برای حفاظت از آثار فرهنگی و تاریخی استان را ثبت ملی آنها دانست و اضافه نمود: پس از ثبت ملی شرایط قانونی برای حفاظت از میراث فرهنگی تسهیل می گردد.

وی با اشاره به تعدد آثار فرهنگی و تاریخی در استان و کمبود منابع و نیروی انسانی در اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اعلام کرد: حفاظت از این آثار تنها با همراهی مردم، انجمن های میراث فرهنگی و نهادهای امنیتی ممکن است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل اضافه نمود: در حوزه صنایع دستی استان هم با پرداخت تسهیلات گسترده به صورت فردی و کارگاهی و ارائه آموزش در همه شهرستان ها دنبال توانمندسازی مردم و علاقمندان به صنایع دستی هستیم.

منبع: همگردی
انتشار: 18 آذر 1401 بروزرسانی: 18 آذر 1401 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 1598

به "جاذبه های گردشگری استان اردبیل از شرایط تک بعدی خارج شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاذبه های گردشگری استان اردبیل از شرایط تک بعدی خارج شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید