تور گرجستان: جاهای دیدنی تفلیس ، در سفر به تفلیس کجاها را ببینیم؟

به گزارش درگ فایل، این شهر در قرن پنجم پایه گذاری و از آن موقع، نزدیک 29 بار بازسازی شده، اما بخش های قدیمی شهر، با کوچه های باریک و ساختمان های کج و معوجش دست نخورده به جای مانده اند؛ این بخش ها از توریستی ترین جاهای دیدنی تفلیس به حساب می آیند. قسمت جدیدتر مرکز، با معماری مدرن، چهره ای تازه به خود گرفته؛ البته هنوز مثل سایر مرکز های بزرگ دنیا، مراکز خرید بزرگ و مجللی ندارد، اما تفلیس شما را به گونه ای جذب می نماید که هیچ مرکز دیگری در دنیا نمی تواند این گونه به وجدتان بیاورد. برای تجربه چند کار هیجان انگیز در تفلیس، با خبرنگاران همراه شوید.

تور گرجستان: جاهای دیدنی تفلیس ، در سفر به تفلیس کجاها را ببینیم؟

با ما سفر کنید و با تور گرجستان از زیباترین کشور اروپا دیدن کنید و شهر زیبای تفلیس را ببینید.

در محله های قدیمی گشت وگذار کنید.

قسمت قدیمی تفلیس در سال های اخیر بسیار تغییر نموده و از مجذوب نماینده ترین جاهای تماشای تفلیس به شمار میرود. مغازه های هنر محلی و مسافرخانه های کوچک را پیدا کنید و در کوچه ها و خیابان های فرعی، بدون توجه به عقربه ساعت تان، گردش کنید.

حمام گوگرد یادتان نرود!

حمام های گوگرد مشهور تفلیس، در آبانوتوبانی، قسمت قدیمی شهر، قرار گرفته اند. حمام های گوگرد برای چند ساعت استراحت، به خصوص در ماه های سرد سال، حسابی می چسبند. بیش تر حمام ها هر روز هفته و 24 ساعته سرویس می دهند و قیمت شان برای اتاق خصوصی، از 30 لاری تا 100 لاری فرق دارد. امکانات اتاق ها هم با توجه به قیمت شان فرق دارد. اتاق های عمومی به قیمت 3 لاری هم پیدا می شوند. اتاق های گران تر حمام آب داغ، آب سرد و سونای خصوصی دارند، اما اتاق های مقرون به صرفه، با ظاهری که شما را به یاد شوروی سابق می اندازد، تنها به یک حمام آب داغ و دوش آب سرد یا داغ بسنده می نمایند. حمام های گوگرد نقش مهمی در تاریخ شهر تفلیس ایفا می نمایند؛ کلمه تفلیس ریشه گرجستانی، به معنی مکان گرم دارد.

چشم انداز عالی متاتسمیندا Mtatsminda را شکار کنید.

این پارک در بلندترین نقطه تفلیس، روی کوه هم نامش، متاتسمیندا، قرار گرفته است. چرخ و فلک این شهربازی کوچک، عنوان بلندترین نقطه تفلیس را از کوه متاتیسمندا گرفته و به نام خود زده. در این شهربازی رستوران ها و کلوپ های سرگرمیی کوچک با چشم انداز چشمگیر شهر، لذت پارک گردی تان را دوچندان می نماید. این پارک، کل شهر را زیر پای تان می آورد و پاتوق معرکه ای برای زوج های عاشق است؛ چیزی از جنس بام تهران خودمان!

غذاهای محلی را امتحان کنید.

برترین و رایج ترین غذای گرجستان که به عنوان غذای ملی از آن یاد می شود، کاچاپوری نام دارد. این غذا از یک نان نرم که وسطش پنیر مذاب و روی پنیر تخم مرغ قرار گرفته است، درست می شود. قسمت های مختلف گرجستان، سبک های متفاوتی از کاچاپوری درست می نمایند. در مرکز گرجستان، کاچاپوری را شبیه پیتزا و پیراشکی و در غرب با پنیر بیشتری آماده می نمایند. در شرق هم، یک تخم مرغ پخته روی کاچاپوری اضافه می نمایند و در کنارش کره قرار می دهند.

در غذاهای گرجستان مثل بیش تر کشورهای شوروی سابق، گوشت پای ثابت به شمار میرود، اما اگر سری به غذاخوری های این کشور بزنید، غذاهای باب دندان گیاه خوارها را هم پیدا می کنید، به تازگی در تفلیس هم کافه ای مخصوص گیاه خواری افتتاح شده است.

با تله کابین، مهمان مادر گرجستان (Mother Georgia) شوید.

مجسمه مادر گرجستان (Mother Georgia) از هنرمندانه ترین جاهای تماشای تفلیس است که روی تپه های سولولاکی، با نمایی از کل شهر قرار گرفته. اگر اهل پیاده روی هستید، جهت معرکه ای پیش روی تان است، اما اگر اهل هیجان و لذت از ارتفاع هستید، با تله کابین، مهمان مادر گرجستان شوید.

دریاچه لیسی (Lisi Lake)

تفلیس علاوه بر پاساژ های تجاری لوکس و مراکز سرگرمیی هیجان انگیز، جاذبه های طبیعی بی شماری دارد که بهتر است بازدید از آنها را در برنامه سفر خود قرار دهید. دریاچه لیسی نام دریاچه ای نسبتا کوچک در محدوده شهری تفلیس است که پوشش جانوری بسیار متنوعی را در دل خود جای داده. بد نیست بدانید که صدها پرنده مختلف غیر بومی در اطراف دریاچه لیسی زندگی می نمایند و در جهت مهاجرت خود، کمی هم مهمان این دریاچه هستند. علاوه بر پرندگان رنگارنگ و خوش آواز، حیوانات دیگری همچون لاک پشت، روباه و خرگوش صحرایی نیز در این اطراف مشغول زندگی هستند. به همین دلیل است که دریاچه لیسی را جزء زیباترین جاهای تماشای تفلیس می شناسند. لازم به ذکر است که در نزدیکی دریاچه، گونه های متنوعی از مارها نیز زندگی می نمایند. البته لازم به نگرانی نیست، زیرا بیشتر گونه های این مارها، بی خطر هستند و زیاد در جمع های انسانی خودشان را نشان نمی دهند!

آدرس دریاچه لیسی: گرجستان، تفلیس، دره رودخانه کورا

ساعت بازدید: 24 ساعته

هزینه بازدید: رایگان

دریاچه لیسی (Lisi Lake)

پارک آبی تفلیس گرجستان (آکوا پارک)

سرگرمی در پارک های آبی خارج از کشور به جرات می تواند یکی از هیجان انگیزترین سرگرمیات تمام سفر شما باشد. در شهر زیبای تفلیس، به صورت کلی سه پارک آبی وجود دارد. آکوا پارک که آن را با نام یوروپارک نیز می شناسند، یکی از زیباترین جاهای تماشای تفلیس محسوب می شود که همه ساله میزبان جهانگردان مختلف از سراسر جهان است. این پارک آبی در محدوده شهری تلفیس قرار ندارد و شاید کمی دسترسی به آن برای جهانگردان خارجی سخت باشد. اما در تابستان های گرم گرجستان، برترین مکان برای کاهش چند درجه ای حرارت بدن شما و تجربه هیجانی بی حد و مرز، همین آکوا پارک خواهد بود. در این پارک امکانات کاملی همچون چند استخر مختلف، باشگاه بدنسازی، جکوزی، رودخانه مصنوعی، رستوران، کافه، ماساژ و ده ها سرگرمی دیگر وجود دارد.

آدرس پارک آبی تفلیس گرجستان: گرجستان، تفلیس، خیابان Vakhtang Ninua

شماره تماس: +995322697100

ساعت بازدید: 9 صبح تا هشت شب

هزینه بازدید: در طول هفته 30 لاری و آخر هفته 40 لاری برای بزرگسالان / هزینه ورودی برای بچه ها زیر هفت سال رایگان

پارک آبی تفلیس گرجستان (آکوا پارک)

پارک ریکه تفلیس گرجستان (Rike park)

تقریبا می توان گفت که تمامی جهانگردان خارجی، حداقل چند ساعتی از سفر خود به گرجستان را در پارک ریکه تفلیس سپری می نمایند. این پارک یکی از شلوغ ترین جاهای تماشای تفلیس محسوب می شود که هزاران هزار جهانگرد را در هر لحظه جذب خود می نماید. باید بدانید که پارک ریکه تفلیس به نوعی در مرکزیت جاذبه های مختلف این شهر قرار گرفته است و با محیطی کاملا خانوادگی، همیشه میزبان تعداد زیادی از جهانگردان است. شما می توانید در این پارک از منظره ها زیبا و طبیعتی بی نظیر لذت ببرید و سپس از پل صلح نیز بازدید کنید و خودتان را به بافت قدیمی شهر تفلیس برسانید. یا حتی از این پارک با تله کابین تفلیس می توانید خودتان را به دژ ناریکالا برسانید و از آن تماشا کنید. علاوه بر این موارد، باید بدانید در ایام مختلف داخل پارک ریکه، جشنواره های پایکوبی و پای کوبی متنوعی برگزار می شود که در آنها هزاران هزار نفر در کنار هم شادی می نمایند!

آدرس پارک ریکه تفلیس گرجستان: گرجستان، تفلیس، بلوار روستاوی

ساعت بازدید: 24 ساعته

هزینه بازدید: رایگان

پارک ریکه تفلیس گرجستان (Rike park)

پل صلح

پل صلح تفلیس را می توان همچون پل طبیعت تهران، نمادی از این شهر دانست. پل صلح یکی از تماشایی ترین جاهای تماشای تفلیس محسوب می شود. معماری این پل مثال زدنی است و قطعا تا به امروز شبیه به آن را در هیچ جای جهان ندیده اید. پل صلح یک پل مخصوص پیاده روی بوده و عبور و مرور خودرو بر روی آن ممنوع است. اما تنها معماری پل صلح نیست که باعث اهمیت ویژه آن شده است. بلکه باید بدانید که این پل بخش مدرن و قدیمی شهر تفلیس را به هم متصل می نماید و به نوعی پل بین دو نسل محسوب می شود. پل صلح در تاریخ ششم ماه می سال 2010 افتتاح شد و در این چند سال توانست توجه شمار زیادی از جهانگردان خارجی را به خود جلب کند. این سازه فولادی - شیشه ای، با نورپردازی خیره نماینده خود، تبدیل به یکی از زیباترین منظره ها تمام گرجستان در طول شب می شود. این پل روی رود کر قرار گرفته است و به وسیله آن می توان به جاذبه های مختلف تفلیس دسترسی پیدا کرد.

آدرس پل صلح: گرجستان، تفلیس، پل صلح

ساعت بازدید: 24 ساعته

هزینه بازدید: رایگان

پل صلح

قلعه ناریکالا تفلیس

قلعه ناریکالا یا همان دژ ناریکالا یکی از قدیمی ترین جاهای تماشای تفلیس محسوب می شود که قدمت آن به قرن چهارم میلادی باز می شود. این قلعه باستانی بر فراز تپه ای زیبا قرار گرفته است که می توانید از ارتفاعات آن یکی از زیباترین منظره ها رودخانه کر را تجربه کنید. با وجود اینکه زلزله آسیب زیادی به قلعه ناریکالا وارد نموده، اما این قلعه هنوز هم عظمت خود را به خوبی حفظ نموده است. زمانی که از پایین به این قلعه نگاه می کنید، انگار که ناریکالا با تمام وجود کوشش دارد هنوز هم از این شهر حفاظت کند. در طول تاریخ ناریکالا کاربردهای بسیار متنوعی داشته و دولت های مختلف از آن استفاده می کردند و به همین ترتیب رفته رفته بخش های مختلفی به آن اضافه می شد. بازدید از این قلعه برای کسانی که به تاریخ و آثار تاریخی علاقه مند هستند، بسیار هیجان انگیز خواهد بود. بعلاوه در کنار بازدید از ناریکالا، می توانید به سراغ باغ گیاه شناسی و حوضچه های گوگردی نیز بروید.

آدرس قلعه ناریکالا تفلیس: گرجستان، تفلیس، خیابان بوتانیکوری

ساعت بازدید: 24 ساعته

هزینه بازدید: رایگان

قلعه ناریکالا تفلیس

موزه سیمون جاناشیا تفلیس

موزه سیمون جاناشیا تفلیس یا همان موزه دولتی را باید یکی از مهم ترین جاهای تماشای تفلیس دانست که اولین بار در سال 1852 افتتاح شد. این موزه در دوره ای به وجود آمد که گرجستان هنوز تحت سلطه دولت شوروی بود. به همین دلیل، پس از استقلال گرجستان، در سال 1918، این موزه به نام موزه دولتی گرجستان تغییر نام پیدا کرد. اما هنوز هم بسیاری از مردم گرجستان، این موزه را به نام موزه جاناشیا می شناسند. جاناشیا یکی از مورخان و محققان تاریخی نامدار گرجستان به شمار می آید. لازم به ذکر است که در این موزه، مهم ترین آثار تاریخی متعلق به گرجستان قرار داده شده اند. باید بدانید در دوران آشوب های مختلف، این موزه آسیب های زیادی را متحمل شده است و بخش زیادی از آثار آن را به کشورهای اروپایی انتقال داده اند. اما یکی از محققان تاریخی گرجستان کوشش بسیاری کرد تا این آثار را به موزه جاناشیا باز گرداند. با بازدید از این موزه می توانید به صورت کامل با فرهنگ و تاریخ مردم گرجستان آشنا شوید.

آدرس موزه سیمون جاناشیا تفلیس: گرجستان، تفلیس، خیابان شوتا روستاولی

شماره تماس: +995322997176

ساعت بازدید: به غیر از دوشنبه ها، ساعت 11 صبح تا 18 عصر

هزینه بازدید: برای بزرگسالان سه لاری، برای بچه ها زیر شش سال رایگان، بازدید همراه تور راهنما: 10 لاری

موزه سیمون جاناشیا تفلیس

برج ساعت تفلیس

قطعا تا به امروز برج های ساعت متنوعی را در شهرهای مختلف جهان دیده اید. اما برج ساعت تفلیس، یکی از عجیب ترین برج های ساعت جهان و از زیباترین جاهای تماشای تفلیس محسوب می شود. این برج زیبا به دست یکی از صنعت گران محلی گرجستان به نام ریزو گابریازده ساخته شده است. گابریادزه، معمار این بنا، یک کارگردان عروسکی است و برج ساعت تفلیس را بر اساس یکی از داستان های خود به وجود آورده است. بد نیست بدانید که گابریادزه 30 سال برای ساخت برج ساعت و دو ساختمان کنار آن، زمان صرف کرد و آن را با استفاده از مصالح باستانی ساخته است. به همین دلیل، در اولین نگاه تصور می کنید که برج ساعت یک برج باستانی هست که هزاران سال قدمت دارد. ساخت برج ساعت، به تنهایی چهار سال زمان گابریادزه را گرفت. این برج در سال 2011 افتتاح شد و امروزه یکی از منحصر به فردترین جاذبه های تماشای تفلیس و نمادی از این شهر به شمار می آید.

آدرس برج ساعت تفلیس: گرجستان، تفلیس، خیابان Ioane Shavteli

ساعت بازدید: 24 ساعته

هزینه بازدید:رایگان

برج ساعت تفلیس

مرکز سرگرمیی فونیکولار تفلیس

مرکز سرگرمیی فونیکولار نام یک منطقه بسیار بزرگ است که جزء مهم ترین جاهای تماشای تفلیس محسوب می شود. این منطقه در یکی از قسمت های خوش آب و هوای تفلیس واقع شده و همه روزه هزاران هزار جهانگرد را جذب خود می نماید. در منطقه سرگرمیی فونیکولار، انواع امکانات رفاهی، سرگرمیی و خدماتی وجود دارد. از این میان می توان به قطار طبیعت گردی، تله کابین و بعلاوه ترن هوایی فونیکولار اشاره نمود. شما می توانید سوار قطار طبیعت گردی شوید و خودتان را به ارتفاعات تفلیس برسانید. این قطار سه ایستگاه مختلف دارد و می توانید در حین راه، از تماشا منظره ها مختلف و تماشایی لذت ببرید. بعلاوه در این منطقه سرگرمیی، انواع رستوران، کافه، جاده مخصوص پیاده روی، پارک بازی بچه ها و سایر امکانات رفاهی و خدماتی وجود دارد. پس اگر در پی یک جاذبه جهانگردی در تفلیس هستید که به صورت خانوادگی در آن سرگرمی کنید و چند ساعت را در آن به خوشی سپری نمایید، حتما سری به فونیکولار بزنید.

آدرس مرکز سرگرمیی فونیکولار تفلیس: گرجستان، تفلیس، خیابان چونکادز

ساعت بازدید: 24 ساعته - امکانات سرگرمیی معمولا از ساعت 10 صبح تا 20 شب در دسترس هستند.

هزینه بازدید: هزینه بازدید از مجموعه رایگان است اما برای استفاده از امکانات سرگرمیی، باید هزینه جداگانه بپردازید.

مرکز سرگرمیی فونیکولار تفلیس

بازار پل خشک

البته که خرید کردن یکی از لذت بخش ترین قسمت های سفر به شمار می آید. اما واقعا اینکه کجا را برای خرید خود انتخاب کنید، خیلی حائز اهمیت خواهد بود. بازارهای مختلفی در گرجستان وجود دارند که می توانید با مراجعه به آنها، خرید خود را انجام دهید. اما بعضی از این بازارها، به نوعی جزء جاهای تماشای تفلیس نیز محسوب می شوند. به عنوان مثال، بازار پل خشک، یکی از بازارهای سنتی تفلیس است که قدمت آن به دوران حکومت شوروی باز می شود. در این بازار، می توانید بسیاری از دست فروشان را مشاهده کنید که کالاهای دست دوم و عتیقه خود را به فروش می رسانند. در میان این وسایل که شاید در نگاه اول بنجل و غیر قابل استفاده به نظر برسند، می توانید اجناس بسیار با ارزشی نیز پیدا کنید. اما حتی اگر قصد خرید هم ندارید، بهتر است از این بازار که در تمامی روزهای سال باز است، تماشا فرمایید تا با فرهنگ و تاریخ مردم تفلیس بیشتر آشنا شوید.

آدرس بازار پل خشک: گرجستان، تفلیس، رو به روی پارک نهم آوریل، پل خشک

ساعت بازدید: 24 ساعته - اما دست فروشان معمولا بین ساعت 9 صبح تا 18 عصر حضور دارند.

هزینه بازدید: رایگان

بازار پل خشک

دریاچه لاک پشت

دریاچه لاک پشت یکی از زیباترین منظره ها طبیعی و از منحصر به فردترین جاهای تماشای تفلیس محسوب می شود که در حومه این شهر قرار گرفته است. همانطور که از نام این دریاچه بر می آید، گونه های خاصی از لاک پشت در کنار این دریاچه مشغول زندگی هستند. البته بد نیست بدانید که دریاچه لاک پشت اصلا دریاچه بزرگی نیست و تنها 34 متر مربع وسعت دارد. بعلاوه از نظر عمق، عمیق ترین قسمت دریاچه، تنها 2.6 متر عمق دارد.

این دریاچه در یکی از خوش آب و هواترین بخش های تفلیس واقع شده و به همین دلیل، یکی از برترین تفرجگاه های تابستانی مردم محلی و جهانگردان خارجی محسوب می شود. نکته جالب توجه برای جهانگردان ایرانی این است که دریاچه لاک پشت ها فاصله بسیار کمی تا سفارت ایران دارد! ضمناً باید بدانید که جشنواره های مختلف و کنسرت های هیجان انگیزی در نزدیکی این دریاچه برگزار می شوند! بعلاوه باید اشاره کنیم که انواع امکانات رفاهی، خدماتی و سرگرمیی برای حضور خانواده و جهانگردان مختلف در این منطقه محیا شده است و می توانید از امکاناتی همچون رستوران، کافه، سرویس بهداشتی و محل استراحت در نزدیکی دریاچه بهره مند شوید.

آدرس دریاچه لاک پشت: گرجستان، تفلیس، خیابان Kus tba

ساعت بازدید: 24 ساعته - اما بازدید پیش از غروب توصیه می شود.

هزینه بازدید: رایگان

دریاچه لاک پشت

منبع:سـفـرزون

منبع: دیجیاتور
انتشار: 12 مرداد 1401 بروزرسانی: 12 مرداد 1401 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 1535

به "تور گرجستان: جاهای دیدنی تفلیس ، در سفر به تفلیس کجاها را ببینیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور گرجستان: جاهای دیدنی تفلیس ، در سفر به تفلیس کجاها را ببینیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید