حداقل حقوق کارمندان افزایشی می گردد؟

به گزارش درگ فایل، حداقل حقوق کارمندان برای سال آینده 7 میلیون تومان در نظر گرفته شده است که این رقم با نرخ تورم فاصله چشمگیری دارد. از این رو پیش بینی می گردد که حداقل حقوق کارمندان افزایش یابد.

حداقل حقوق کارمندان افزایشی می گردد؟

به گزارش مهر، عضو کمیسیون تلفیق بودجه گفت: مشخص 7 میلیون تومان برای کف حقوق کارمندان با نرخ تورم جامعه مغایرت دارد و محتمل است مجلس کف حقوق کارمندان را افزایش دهد.

جلال رشیدی کوچی با اشاره به اینکه بودجه باید واقعی باشد، گفت: هر چقدر دولت بودجه را واقعی تر تدوین نمایند، در میان مدت و بلندمدت به نفع دولت است. بودجه اگر واقعی باشد، کسری بودجه نخواهیم داشت.

وی بیان نمود: اگر بودجه را واقع بینانه تدوین و تصویب کنیم، مجلس مجبور نمی گردد مدام اصلاحاتی را در لایحه بودجه اعمال کند، کما اینکه این روز ها و با وجود آنکه تا خاتمه سال زمان زیادی باقی نمانده است، مجلس در حال اعمال اصلاحاتی در لایحه بودجه سال 1401 است.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 1402 توضیح داد: ما اگر می خواهیم واقعاً به دولت یاری کنیم، هم در کمیسیون تلفیق و هم در صحن مجلس باید تعارف با دولت را کنار بگذاریم و بودجه را بر اساس واقعیات جامعه تدوین و تصویب کنیم.

نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی تاکید نمود: مهمترین کاری که مجلس باید در آنالیز لایحه بودجه سال آینده مدنظر داشته باشد، این است که بودجه را طوری تنظیم کنیم که با کسری بودجه روبرو نشویم.

وی ادامه داد: زمانی که کسری بودجه داشته باشیم، تورم هم افزایش می یابد و دولت مجبور است اقداماتی انجام دهد تا کسری بودجه را به حداقل برساند که آن اقدامات حتماً روی معیشت مردم تأثیر منفی می گذارد. پس اگر ما دنبال حمایت معیشتی از مردم هستیم، باید بودجه ای واقعی تصویب کنیم تا سال بعد کسری بودجه نداشته باشیم.

رشیدی کوچی با اشاره به اینکه طبق لایحه بودجه حداقل حقوق کارکنان دولت در سال آینده 7 میلیون تومان خواهد بود، گفت: اگر افزایش حقوق کارمندان بی رویه باشد، حتماً منجر به تورم می گردد. با وجود این، مشخص 7 میلیون تومان برای کف حقوق کارمندان با نرخ تورم کشور مغایرت دارد و محتمل است که مجلس منابعی را در نظر گیرد و کف حقوق کارمندان را افزایش دهد.

حداقل حقوق در لایحه بودجه سال آینده

خاندوزی توضیح داد: انضباط بودجه ای و برگرداندن نظم و قاعده و کاهش هزینه های اضافه و دست نبردن در جیب مردم و استقراض کمتر از مردم درس دستور کار دولت بوده و هست.

وزیر امور مالی و دارایی گفت: یک هزار و 980 میلیارد تومان منابع و مصارف عمومی و با مابقی هزینه ها به بیش از 2 هزار میلیارد تومان بودجه عمومی می گردد.

وی با اشاره به حقوق کارمندان در لایحه بودجه 1402 گفت: 7 میلیون تومان حداقل حقوق کارمندان و معافیت مالیاتی هم 7 میلیون تومان است که در لایحه بودجه 1402 پیش بینی شده است.

به گفته خاندوزی، 20 درصد میانگین (15 تا 25 درصد) افزایش حقوق کارمندان دولت برای سال 1402 پیش بینی شده است.

وی توضیح داد: در بودجه 1402، 360 هزار میلیارد تومان یارارنه نقدی و 104 هزار میلیارد تومان هم یارانه نان، 7 واحد درصد کاهش مالیات فراوری، 15 هزار میلیارد تومان یاری به صندوق تثبیت سرمایه و نزدیک به 500 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری هایی خواهد بود که شرکت های دولتی انجام خواهند داد.

منبع: فرارو
انتشار: 27 دی 1401 بروزرسانی: 27 دی 1401 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 1620

به "حداقل حقوق کارمندان افزایشی می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حداقل حقوق کارمندان افزایشی می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید