عوارض خروج از کشور اعلام شد، عوارض خروج برای زائران عتبات عالیات هم تغییر کرد؟

به گزارش درگ فایل، بر اساس لایحه بودجه امسال، عوارض خروج از کشور برای هر نفر 520 هزار تومان معین شد که 120 هزار تومان نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

عوارض خروج از کشور اعلام شد، عوارض خروج برای زائران عتبات عالیات هم تغییر کرد؟

طبق جدول تعرفه های عایدیهای دولت، عوارض خروج از کشور برای هر نفر در امسال در سفر اول 520 هزار تومان معین شده است. البته عوارض خروج از کشور برای سفر دوم به اندازه 50 درصد و سفرهای سوم و بیشتر به اندازه 100 درصد افزایش خواهد یافت. لازم به ذکر است عوارض خروج از کشور برای هر نفر در سال گذشته در سفر اول 400 هزار تومان معین شده بود. بر این اساس عوارض خروج از کشور برای هر نفر نسبت به سال قبل 30 درصد افزایش یافته است.

بعلاوه پیش بینی شده عایدی دولت از محل عوارض خروج از مرزهای کشور 4,362 میلیارد تومان باشد که نسبت به رقم 3431 میلیارد تومانی در لایحه بودجه سال قبل 27.1 درصد افزایش داشته است.

بعلاوه عوارض خروج زائرین حج تمتع، عمره برای هر نفر 172 هزار تومان معین شده که نسبت به رقم 132 هزار تومان در سال گذشته 40 هزار تومان، معادل 30.3 درصد، بیشتر شده است.

عوارض خروج هوایی برای زائرین عتبات عالیات 45 هزار تومان و عوارض خروج زمینی و دریایی نیز برای این مسافران 15 هزار تومان معین شده که نسبت به سال گذشته تغییر نکرده است.

منبع: گردشبان
انتشار: 23 خرداد 1403 بروزرسانی: 23 خرداد 1403 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 1737

به "عوارض خروج از کشور اعلام شد، عوارض خروج برای زائران عتبات عالیات هم تغییر کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عوارض خروج از کشور اعلام شد، عوارض خروج برای زائران عتبات عالیات هم تغییر کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید