اخبار سیاسی

نقش طراحی ارز دیجیتال در اجرای سیاست های مالی

طراحی ارز دیجیتال در ایران باعث هوشمندی اجرای سیاست های مالی در میان خانوارها و دهک های جامعه می گردد که بسیاری از آنها را در معرض ورشکستگی مالی قرار داده است.

9 بهمن 1399

واکسن کرونا از سه کشور چین، روسیه و هند وارد می گردد

رئیس دفتر رئیس جمهور جزئیات ورود واکسن از کشورهای خارجی به ایران را گفت و گفت با روسیه، چین و هند در حال مذاکره هستیم تا اولین محموله را وارد کنیم. تاریخی نمی گردد برای آن معین کرد اما تا قبل از خاتمه سال حتما عملیات واکسیناسیون انجام خواهد شد.

5 بهمن 1399

کوبا علت سندروم هاوانا را رد کرد

مقام های کوبا در بیانیه ای ادعاهای مطرح شده در گزارش ایالات متحده را مبنی بر اینکه انرژی فرکانس مستقیم رادیویی باعث بروز ناخوشی های مشکوک در چند دیپلمات این کشور در هاوانا شده، رد کردند.

5 بهمن 1399

رایزنی ایران و 1

وزارت خارجه روسیه در بیانیه ای از رایزنی ایران و کشورهای باقی مانده در برجام در رابطه با فراهم کردن مقدمات نشست بعدی در سطح وزراء خبر داد.

3 بهمن 1399

فاصله بین دستمزد و معیشت کارگران چقدر است؟

خبرنگاران : به اعتقاد رئیس کانون شورای اسلامی کار البرز تا زمانی که شکاف بین حداقل دستمزد و معیشت کارگران پر نشود، قدرت خرید خانوارهای کارگری افزایش پیدا نمی کند.

2 بهمن 1399

سفیر ترکیه در ایران به وزارت امور خارجه احضار شد

سخنگوی وزارت امور خارجه از احضار سفیر ترکیه در جمهوری اسلامی ایران در واکنش به اظهارات مداخله جویانه و غیرقابل قبول رجب طیب اردوغان در سفر به باکو خبر داد.

30 دی 1399

خبرنگاران ابراز نگرانی ایران از قصد آمریکا برای انجام آزمایشهای انفجاری هستهای

لندن - خبرنگاران - سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین نسبت به قصد آمریکا برای انجام آزمایش های انفجاری هسته ای ابراز نگرانی و توضیح داد که این اقدام رژیم عدم اشاعه سلاح های هسته ای و صلح و امنیت بین المللی را تضعیف می نماید. ...

28 دی 1399

اجازه نمی&zwnjدهیم دور باطل مسائل استقلال و پرسپولیس تکرار نشود

به گزارش خبرنگاران و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر بعد از جلسه هماهنگی خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس با حضور دژپسند وزیر اقتصاد گفت : بعد از سالها انتظار، اصل 44 قانون اساسی در فوتبال و ورزش ایران صورت اجرایی پیدا می نماید...

20 دی 1399

تعویق اجلاس تجاری ایران و اروپا پس از اعدام زم

خبرنگاران:اجلاس سه روزه تجاری اروپا و ایران در پی واکنش مداخله جویانه سفرای کشورهای غربی به اعدام روح الله زم مؤسس و گرداننده آمدنیوز، به تعویق افتاد .

19 دی 1399

آقای اردوغان! فرق است بین همسایگی و چشمداشت کشورگشایی

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل شرح داد: آقای رییس جمهور اردوغان! فرق است بین همسایگی و چشمداشت کشورگشایی.

18 دی 1399

90 درصد کالاهایی که کدرهگیری بانک گرفتند، وارد فرایند ترخیص شدند

بیش از 90 درصد اظهارنامه هایی که کدرهگیری بانک آنها صادر شده، اقدام برای ترخیص شان اجرا شده و این امر نشان می دهد صاحبان کالا پس از صدور کد رهگیری بانک ، کالای خود را ترخیص می کنند.

17 دی 1399

مقام بلندپایه سیاسی تیگرای تسلیم ارتش اتیوپی شد

دولت اتیوپی از تسلیم شدن یک مقام بلندپایه سیاسی جبهه آزادی بخش تیگرای اطلاع داد.

11 دی 1399

شینزو آبه به دادگاه توکیو فراخوانده شد

نخست وزیر سابق ژاپن برای پاسخ به سئوالاتی درباره تخلفات اقتصادی احتاقتصادی در دوران نخست وزیریش به دادگاه ژاپن فراخوانده شد.

11 دی 1399

نظارت بر اجرای آموزش در مناطق نارنجی با حداقل کادر اجرایی فعال

وزیر آموزش و پرورش گفت: مدارس در مناطق نارنجی با حداقل کادر اجرایی فعال بر فرایند آموزش های غیر حضوری نظارت می کنند.

9 دی 1399

بخشنامه بانک مرکزی ترمز اقتصاد را می کشد

رئیس کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی ایران می گوید بخشنامه جدید بانک مرکزی درباره برطرف تعهد ارزی وارد کنندگان موجب کشیده شدن ترمز فساد ایران می گردد.

9 دی 1399

توسعه، بر مبنای آمایش سرزمین

ایران در یک برهه خاص از زمان و شرایطی بسیار سخت از نظر تأمین منابع ارزی به سر می برد. شرایطی که درآمدهای ارزی بشدت پایین آمده و به نوعی یک جنگ تمام عیار مالی به راه افتاده است. اما در همین شرایط کوشش می گردد که پروژه های عمرانی و زیرساختی اجرا و بهره برداری...

7 دی 1399

خبرنگاران کشاورزان پاکدشتی جهش فراوری را محقق کردند

تهران- خبرنگاران- فرماندار پیشین پاکدشت گفت: کشاورزان پاکدشتی با فراوری سالانه 457 هزار و 526 تن انواع محصولات زراعی و باغی به ارزش 74 هزار میلیارد و 154 میلیون ریال شعار جهش فراوری مد نظر رهبر معظم انقلاب را محقق کردند.

6 دی 1399

وعده مشاور ترامپ به متحدان شرق آسیا برای حمایت در برابر چین

مشاور امنیت ملی آمریکا به دو کشور جنوب شرق آسیا وعده داد در برابر چین از آنها حمایت خواهد نمود.

5 دی 1399

خودروی حامل معاون وزیر راه و شهرسازی در قزوین دچار سانحه شد

رییس مرکز فوریت های پزشکی استان قزوین گفت: خودروی حامل محمدجعفر علیزاده معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات عمومی و دولتی در قزوین دچار سانحه واژگونی شد.

3 دی 1399

ترامپ نشست گروه 20 را رها کرد و رفت گلف!

دونالد ترامپ در نشست مجازی روز شنبه گروه بیست (جی-20) مشارکت کرد و از اقدامات دولتش در خصوص کروناویروس و فشار برای فراوری یک واکسن کووید-19 گفت، اما پیش از شروع یک کنفرانس درباره واکنش به این پاندمی، جلسه را ترک کرد.

2 دی 1399
تعداد: (241)