روایت 7 زن مشهور از دردسر های قد بلند بودن

به گزارش درگ فایل، گرچه در حوزه هایی همانند مُد و ورزش، زنان بلند قد خواستار زیادی دارند، اما بسیاری از این دست زنان در زندگی عادی با کلیشه های اجتماعی دست و پنجه نرم می نمایند، صرفاً به این خاطر که قد بلندتری دارند و از غالب زنان متمایز هستند.

روایت 7 زن مشهور از دردسر های قد بلند بودن

به گزارش روزیاتو؛ بازیگران زن بلند قد هالیوود هم از مسائلی گفته اند که به خاطر این ویژگی ظاهری در زندگی خود با آن ها رو به رو شدند.

گوئندولین کریستی - 190 سانتیمتر

گوئندولین کریستی به لطف نقش های ماندگارش در سریال هایی همانند بازی تاج و تخت (Game of Thrones) و ونزدی (Wednesday) در سال های اخیر به معروفیت زیادی دست یافته است. با این حال، او تا رسیدن به این نقطه مسائل زیادی را پشت سر گذاشته است. او قبلاً به علت قد بسیار بلندش تنها برای نقش های بسیار خاصی انتخاب می شد.

این بازیگر 44 ساله در مصاحبه ای در اینباره گفته: به من می گفتند فقط به خاطر اینکه زن بلند قدی هستم و ظاهرم یک جور هایی غیر معمول است، احتمالاً هیچ وقت نمی توانم بازیگر شوم.

با این حال، به لطف سریال ونزدی او احساس کرد ظاهر او نیز فارغ از قدش، زیبا است. موفقیت این سریال به افزایش معروفیت و محبوبیت کریستی انجامید. نقش که او در این سریال داشت، با تحسین زیادی رو به رو شد.

الیزابت دبیکی - 190 سانتیمتر

الیزابت دبیکی به علت قد بسیار بلند و اندام باریکش در کشور خود استرالیا به کار مدلینگ مشغول بود. با این حال، ورود به دنیای بازیگری برای او شرایط کاملاً متفاوتی داشت. نقش هایی که برای آن ها انتخاب می شد فریبنده، شرور و حتی بیگانه وار بودند، مانند نقشش در فیلم نگهبانان کهکشان - بخش دو (Guardians of the Galaxy - Vol. 2).

بالاخره در سال 2018 در فیلم بیوه ها (Widows) بود که دبیکی توانست نقش فردی عادی را بازی کند. او در مصاحبه ای در اینباره گفته: برای من واقعاً خوشایند است که نقش یک شخص عادی و طبیعی به من پیشنهاد گردد. مثلاً یک زن خانه دار یا یک جوان که جایگاه اجتماعی و مالی پایینی دارد. تا به حال خیلی فرصت بازی در چنین نقش هایی را پیدا ننموده ام.

جینا دیویس - 183 سانتیمتر

جینا دیویس در فیلم های ماندگار زیادی از جمله تلما و لوییز (Thelma and Louise) نقش آفرینی نموده است، اما فعالیت خود را با کار مدلینگ شروع کرد. با این حال، او اخیراً از اعتماد به نفس پایینش به خاطر قد خود در دوران کودکی گفته است. او اذعان نموده بلندتر بودن قدش از هم مدرسه ای های خود سبب شده بود احساس کند وصله ناجوری در میان آن ها است.

او در مصاحبه ای در اینباره گفته: از بچگی قد بلند بودم. همیشه بلندترین بچه کلاس بودم، دختر و پسر فرقی نمی کرد. تا این حد متمایز بودن برایم بسیار اضطراب آور بود، چون آخرین چیزی که دلم می خواست متمایز بودن بود. اینطور نبود که بچه ها مسخره ام نمایند. خودم این حس را داشتم. احساس می کردم مثل بقیه نیستم.

او بعلاوه گفته: مادرم از همان اول می دانست که قدم خیلی بلند می گردد و همیشه به من می گفت که قوز نکنم. می گفت باید صاف بایستم. برای همین من به جایش لگنم را خم می کردم تا شاید کمی کوتاه تر شوم. واقعاً دلم می خواست قدم کوتاه باشد.

نیکول کیدمن - 178 سانتیمتر

نیکول کیدمن که یکی از مشهورترین بازیگران زن هالیوود است، در فیلم ها و سریال های زیادی حضور داشته، تصویرش روی جلد مجلات زیادی رفته و حتی برای بازی اش در فیلم ساعت ها (Hours) جایزه اسکار دریافت نموده است. با این حال، در کودکی به خاطر قد بلندش با مسائل زیادی رو به رو بود.

او در مصاحبه ای در اینباره گفته: در نوجوانی به خاطر قد خیلی بلندم ترس ها و ناامنی های روانی زیادی داشتم. تا 13 سالگی قدم به 178 سانتیمتر رسیده بود.

شارلیز ترون - 175 سانتیمتر

شارلیز ترون همه نوع نقشی در کارنامه بازیگری اش دارد، از نقش های درام مثل فیلم هیولا (Monster) که در سال 2003 برای آن اسکار دریافت کرد گرفته تا نقش های اکشن و شرورانه مانند مجموعه فیلم سریع و خشن (The Fast and Furious).

با این حال، او معروفیت حالایش را آسان به دست نیاورده است. به گفته ترون، قد بلندش رسیدن به نقش های دلخواهش را ساده نکرد. او در اینباره گفته: نقش های واقعاً ارزشمند به کسانی می رسد که از نظر فیزیکی برای آن ها مناسب اند و تمام ماجرا همین است. مگر برای یک مدل زیبای شیک پوش 2 و نیم متری چقدر نقش وجود دارد؟

بلیک لایولی - 178 سانتیمتر

بلیک لایولی فاش نموده همکلاسی هایش او را دست می انداختند و حتی او را آبلاردو صدا می زدند (یکی از شخصیت های برنامه عروسکی معروف خیابان سسامی که یک پرنده بزرگ زرد رنگ بود).

او در پستی اینستاگرامی نوشت: در دوران دبستان بچه ها دستم می انداختند و پرنده گنده صدایم می کردند (چون خیلی قد بلند بودم و موهایم طلایی بود). یک نمونه از دوست شدن با چیز هایی که زمانی آزارت می داده. بعد از این تجربه تلخ، لایولی حالا به صحبت درباره پذیرش ظاهر خود در شبکه های اجتماعی تأکید زیادی دارد.

سیگورنی ویور - 183 سانتیمتر

ستاره فیلم هایی همانند بیگانه (Alien) و آواتار (Avatar) همیشه با قد بلندش شناخته شده، امری که فرصت انتخاب شدن برای نقش هایی جالب و تبدیل شدن به یکی از بزرگ ترین ستارگان هالیوود را برایش فراهم آورده است.

با این حال، در کودکی قد همیشه در افزایش ویور از سوی دیگران غیر طبیعی تلقی می شد و حتی والدینش به همین علت او را پیش پزشک بردند. به گفته ویور، او هنوز کودک بود که به قد حالایش رسید، امری که نگرانی زیادی برای خانواده اش و در مدرسه ایجاد نموده بود. او در اینباره گفته: وقتی 11 سالم بود همینقدر بلند بودم، مثل یک عنکبوت غول پیکر. فکر می کنم پدر و مادرم می ترسیدند باز هم قد بکشم.

منبع: فرارو
انتشار: 24 اسفند 1401 بروزرسانی: 24 اسفند 1401 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 1646

به "روایت 7 زن مشهور از دردسر های قد بلند بودن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت 7 زن مشهور از دردسر های قد بلند بودن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید