زمان معرفی متقاضیان وام اجاره مسکن به بانک ها اعلام شد

به گزارش درگ فایل، معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه از روز بیست و یکم مردادماه فرایند معرفی متقاضیان تسهیلات یاری ودیعه اجاره به 19 بانک و موسسه اعتباری شروع می گردد گفت: در این مرحله کوشش این است که در کوتاه ترین زمان وام پرداخت گردد.

زمان معرفی متقاضیان وام اجاره مسکن به بانک ها اعلام شد

جهت دریافت خدمات درب ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، محمود محمودزاده اظهار کرد: بخش زیادی از پالایش متقاضیان تسهیلات مرابحه خرید کالا و خدمات یا همان وام یاری ودیعه اجاره صورت گرفته و متقاضیان طبق اعلامی که از قبل صورت گرفت بر اساس رقم سمت راست کد ملی خود از روز 14 مرداد نسبت به تکمیل اطلاعات خود اقدام نموده اند که این فرایند تا بیستم ادامه می یابد.

وی اضافه نمود: از روز بیست و یکم معرفی افراد واجد شرایط را به بانک شروع می کنیم تا نسبت به تکمیل پفراینده خود در بانک اقدام نمایند.

محمودزاده با بیان اینکه 17 بانک و دو موسسه اعتباری برای پرداخت وام اجاره توسط بانک مرکزی معرفی شده اند گفت: ما بر اساس سهمیه ای که هر بانک دارد در سامانه اقدام ملی معین نموده ایم که متقاضی می تواند شعبه بانک مورد نظر خود را معین کند.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی درباره زمان پرداخت تسهیلات یاری ودیعه اجاره توضیح داد: این مرحله مربوط به سیستم بانکی است اما کوشش می گردد در کوتاه ترین زمان پرداخت ها صورت گیرد.

تسهیلات مرابحه خرید کالا و خدمات یا همان وام یاری ودیعه اجاره به میزان 50، 30 و 15 میلیون تومان، مدتی قبل در ستاد ملی مقابله با کرونا به تصویب رسید. سود این تسهیلات 13 درصد است. نحوه بازپرداخت آن بدین صورت است که در روش اول، گیرندگان وام (مستأجران) می توانند تسهیلات را یک ساله دریافت نمایند و صرفا سود آن را ماهانه بپردازند و در سرانجام سال، اصل آن را پرداخت نمایند. در روش دوم، متقاضیان می توانند وام را سه ساله دریافت نمایند و در مدت 36 ماه اصل و فرع آن را به بانک بپردازند. مستاجران در تهران ماهانه 540 هزار تومان، کلانشهرها 320 هزار تومان و سایر شهرها 160 هزار تومان پرداخت خواهند کرد.

بنابر اعلام عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی، پرداخت این تسهیلات به محض اعلام معینات افراد واجد شرایط از سوی وزارت راه و شهرسازی شروع خواهد شد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 19 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 475

به "زمان معرفی متقاضیان وام اجاره مسکن به بانک ها اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان معرفی متقاضیان وام اجاره مسکن به بانک ها اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید