سفر به شهرستان قروه؛ سرزمینی زیبا و دیدنی برای ایام نوروز

به گزارش درگ فایل، شهرستان قروه در دشت وسیعی در شمال غربی همدان و در طول جاده سنندج-همدان توسعه یافته است. در حال حاضر، قروه به علت قرارگیری در راستا جاده همدان-تهران و موقعیت طبیعی آن از لحاظ دشتهای عظیم کشاورزی و کانسارهای معدنی به مهمترین شهر استان از لحاظ کشاورزی، صنعتی و معدنی تبدیل شده است. با ما در راهنمای سفر به شهرستان قروه همراه باشید تا شما را با تعدادی از دیدنی های معروف قروه برای ایام نوروز آشنا کنیم.

سفر به شهرستان قروه؛ سرزمینی زیبا و دیدنی برای ایام نوروز

فهرست مطالب

دریاچه سرابچشمه آب معدنی و امامزاده باباگرگرحمام قصلانمنطقه حفاظت شده بدر و پریشانپل تاریخی فرهاد آباد

دریاچه سراب

این دریاچه کوچک که به سراب قروه مشهور است، منبع تامین کننده آب آشامیدنی بوده و در فاصله اندکی از شهر قرار گرفته است. براساس راهنمای سفر به شهرستان قروه باید بدانید که در کنار این دریاچه، امکانات قایق سواری هم وجود دارند.

چشمه آب معدنی و امامزاده باباگرگر

روستای باباگرگر در 18 کیلومتری شمال قروه قرار گرفته است. در کنار این روستا، امامزاده باباگرگر وجود دارد که در تمام منطقه کردستان مشهور است و حتی از سایر استانها جهت زیارتش به این استان می آیند. این امامزاده مورد توجه تمامی اهالی از تشیع و تسنن بوده و از دیدنی های معروف قروه بشمار می آید. در کنار این امامزاده، چندین چشمه آب گرم معدنی با خواص درمانی وجود دارند که بزرگترین آنها به دنگز مشهور بوده و دارای خواص درمانی بیشماری است. یکی از دیدنی های طبیعی جالب در کنار این مجموعه، گدازه آتشفشانی مشهور به سنگ اژدها بوده که ظاهرش شبیه حیوانات بزرگ الجثه ماقبل تاریخ است.

حمام قصلان

در روستای قصلان و در 8 کیلومتری شمال قروه، یک باب حمام قدیمی مربوط به دوره قاجار وجود دارد که دارای قسمتهای مختلف و تزئینات کاشیکاری و آهک بری است. این حمام توسط میراث فرهنگی و گردشگری بازسازی شده است. اهمیت حمام قصلان علاوه بر قدمت، قرارگیری بر سر راه چشمه و آب معدنی باباگرگر است.

منطقه حفاظت شده بدر و پریشان

کوه های بذر و پریشان با ارتفاع نزدیک به 3200 متر از مهمترین ارتفاعات کردستان محسوب می گردند و از لحاظ کوهنوردی و دامنه پیمایی حائز اهمیت هستند. همچنین، منطقه حفاظت شده بدر و پریشان از زیستگاه های مناسب کل ویزه بوده و از نظر پوشش گیاهی و منابع آبی نیز از نقاط مهم استان هست.

پل تاریخی فرهاد آباد

این پل در فاصله 45 کیلومتری قروه قرار گرفته و در دوره صفویه بر روی رودخانه شور احداث شده است.

منبع: همگردی
انتشار: 17 فروردین 1400 بروزرسانی: 17 فروردین 1400 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 960

به "سفر به شهرستان قروه؛ سرزمینی زیبا و دیدنی برای ایام نوروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به شهرستان قروه؛ سرزمینی زیبا و دیدنی برای ایام نوروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید