سکوت عجیب مدیرعامل سپاهان در ماجرای حقوق 92 میلیونی

به گزارش درگ فایل، مدیرعامل باشگاه سپاهان درقبال موضوع حقوق 92 میلیون تومانی اش واکنشی نشان نداده است.

سکوت عجیب مدیرعامل سپاهان در ماجرای حقوق 92 میلیونی

چند روزی از انتشار نامه حسین میرزایی نماینده مجلس شورای اسلامی و رئیس هیئت تحقیق و تفحص از شرکت فولاد مبارکه اصفهان می گذرد، نامه ای که در آن دستمزد های نجومی بعضی از مدیران این مجموعه از جمله محمدرضا ساکت افشا شده است. مدیرعامل باشگاه سپاهان اینطور که در این نامه رسمی قید شده است، ماهیانه بیش از 92 میلیون تومان حقوق دریافت نموده است. بعلاوه در انتهای نامه به دریافت حق الجلسه، پاداش و هدایایی نظیر تلفن همراه، رایانه همراه و کارت هدیه اشاره شده است. البته تاریخ صدور این نامه، مربوط به مهر ماه سال 1400 است و طبیعتاً رقم حقوق و دیگر اطلاعات ذکرشده، مربوط به ماه های گذشته و یا سال قبل از آن است. بر همین اساس از اندازه حقوق ساکت بعد از صدور این نامه و در سال 1401 اطلاعاتی در دسترس نیست. تصویر این نامه را در زیر می بینید:

ادامه فعالیت با وجود بازنشستگی

این درحالی است که مدیرعامل باشگاه سپاهان یک فرد بازنشسته محسوب می گردد و پیش از این به علت اجرای قانون منع به کار گیری بازنشستگان به اجبار از بدنه فدراسیون فوتبال جدا شده است. در همین رابطه چند روز قبل از صدور نامه ای که در بالا به آن اشاره شد، نامه ای دیگر از سوی میرزایی (رئیس هیئت تحقیق و تفحص از شرکت فولاد مبارکه اصفهان) به شرکت فولاد مبارکه ارسال و نسبت به فرایند به کارگیری افراد بازنشسته در این مجموعه اخطار داده می گردد. با این وجود با گذشت نزدیک به 9 ماه از صدور این نامه حداقل در باشگاه سپاهان که زیرمجموعه شرکت فولاد مبارکه به شمار میرود، این اخطار کاری را از پیش نبرده است. تصویر این نامه را در زیر می بینید:

تأیید دریافت حقوق از سوی روابط عمومی باشگاه سپاهان

بعد از انتشار نامه دوم که در آن اندازه دریافتی مدیرعامل بازنشسته باشگاه سپاهان تعیین شده است، موج جدیدی از واکنش ها در این رابطه شروع شد. از همین رو محمدصادق میرصالحیان مدیر روابط عمومی باشگاه سپاهان در گفت وگویی با رد حقوق 92 میلیونی ساکت، بیان کرد: این اعداد درست نیست و تعیین است بحث شخصی وجود داشته. آقای ساکت یک مدیر نخبه ورزشی است. سیستم اقتصادی و نظارتی کارخانه فولاد مبارکه سپاهان شفاف است و اصلاً چنین صحبت هایی صحت ندارد و شیطنتی است که مطرح شده. گروهی وجود دارند که می خواهند از آب گل آلود ماهی بگیرند و نامه ای که منتشر شده است، پایه و اساس درستی ندارد. این عدد صحت ندارد و حقوق ماهیانه آقای ساکت بسیار پایین تر از اینهاست.

مدیر روابط عمومی باشگاه سپاهان حقوق ماهیانه 92 میلیون تومانی مدیرعامل این باشگاه را تکذیب نموده، اما با مصاحبه اخیرش اعمال حقوق (با هر رقمی) برای ساکت در این مجموعه را تأیید نموده است، آنهم در حالی که در نامه فوق صراحتاً پرداخت حقوق به مدیران بازنشسته غیرقانونی دانسته شده است. در خاتمه این نامه عنوان شده است: طبق قانون (منع به کار گیری بازنشستگان) پرداخت هرگونه وجهی از هر محل و تحت هر عنوان در حکم تصرف غیرقانونی در اموال دولتی به وسیله مدیران شرکت فولاد مبارکه می باشد. مدیر روابط عمومی باشگاه سپاهان خواسته یا ناخواسته تأیید می نماید که ساکت با وجود بازنشسته بودن برای مدیریت در باشگاه سپاهان حقوق می گیرد، ولی فقط حقوقی که دریافت می نماید، بسیار پایین تر از 92 میلیون تومان است.

از سویی دیگر در قانون منع به کار گیری بازنشستگان آمده است که فرد بازنشسته ای که شرایط قانونی لازم را برای ادامه کار ندارد، یا باید از سازمان برود با اینکه اگر قرار باشد به فعالیت خود در آن سازمان ادامه دهد، به هیچ عنوان نمی تواند دارای پست باشد. فقط در صورت داشتن شرایط تحصیلی امکان استفاده از او به عنوان مشاور و یا کارشناس پاره وقت آنهم با حقوق یک سوم افراد همسطح خود وجود دارد. اتفاقی که طبق نامه های صادره از سوی مجلس، عملاً در سپاهان رخ نداده است و ساکت با وجود بازنشستگی، در پست مدیرعاملی باشگاه فعالیت و در ازای آن حقوق چند ده میلیونی دریافت می نماید.

سکوت ساکت در قبال نامه نماینده مجلس

با این وجود چند روز از انتشار نامه رئیس هیئت تحقیق و تفحص از شرکت فولاد مبارکه اصفهان در مجلس و افشای حقوق محمدرضا ساکت در این باشگاه می گذرد، ولی به غیر از روابط عمومی باشگاه، مرجع دیگری از جمله خودِ ساکت در این باره اظهارنظر ننموده است. اصل ماجرا این است که در این نامه ادعا شده است، ساکت با وجود بازنشستگی ماهیانه 92 میلیون تومان دریافت نموده، اما او تا به امروز حاضر نشده است در رابطه با آن شرح بدهد. ساکت حتی حاضر نیست درباره بازنشستگی اش و مدیریت در باشگاه سپاهان شرح بدهد و وقتی که در این باره از او سؤال شده است، این موضوع را سؤالات حاشیه ای دانسته و پاسخی به آن نداده است.

مدیرعامل باشگاه سپاهان که این روز ها به بهانه جذب هر بازیکن در فضای مجازی فعال است و اظهارنظر می نماید، عجیب است که تا به امروز در ماجرای مهمی، چون دریافت حقوق نجومی سکوت پیشه نموده است. از سویی دیگر هیئت مدیره باشگاه سپاهان یا مدیران شرکت فولاد مبارکه نیز در این باره هیچ شرحی نداده اند تا فضای این باشگاه اصفهانی تحت الشعاع حاشیه و شایعه قرار بگیرد، حاشیه برای آنچه تا به امروز در این باشگاه اتفاق افتاده است و شایعه برای تغییرات احتاقتصادی و آنچه در آینده رقم خواهد خورد.

منبع: فرارو
انتشار: 10 مرداد 1401 بروزرسانی: 10 مرداد 1401 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 1533

به "سکوت عجیب مدیرعامل سپاهان در ماجرای حقوق 92 میلیونی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سکوت عجیب مدیرعامل سپاهان در ماجرای حقوق 92 میلیونی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید