شرایط تحمیلی تروئیکای اروپایی عامل وخامت اوضاع مالی یونان

به گزارش درگ فایل، وزیر دارایی سابق یونان با تاکید بر اینکه هدف تروئیکای اروپایی پایداری اقتصاد یونان نیست، شرایط تحمیلی این مجموعه به کشورش را عامل وخامت اوضاع مالی یونان دانست.

شرایط تحمیلی تروئیکای اروپایی عامل وخامت اوضاع مالی یونان

سفر با تور یونان ارزان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل درگ فایل به نقل از روزنامه وینر سایتونگ، یانیس واروفاکیس، وزیر دارایی سابق یونان در وین در برابر درگ فایل درباره بدتر شدن اوضاع اقتصادی کشورش هشدار داده و گفت: در شش ماه آینده اوضاع بدتر از حالا خواهد شد.

وی به فقدان سرمایه گذاری، بار اقتصادیاتی رو به افزایش و مهاجرت ها به این کشور مدیترانه ای اشاره نمود.

وزیر دارایی سابق یونان شروط وام دهندگان بین المللی که به رهبری وزیر دارایی آلمان به یونان تحمیل شده است را دلیل به وجود آمدن چنین وضعیتی برای کشورش دانسته و گفت: وولفگانگ شایبله، وزیر دارایی آلمان می داند که این برنامه ها محکوم به شکست است. برای سازمان های اروپایی و صندوق بین المللی پول که قبلا به عنوان تروئیکای اروپایی شناخته شده اند این مسئله مطرح نیست که اقتصاد یونان را پایدار نمایند بلکه می خواهند آن هایی را که جرات می نمایند اقتدار و نفوذ تروئیکا را به چالش بکشند سرکوب نمایند.

واروفاکیس در وین بار دیگر بر پیشنهادات خود برای در پیش دریافت یک سیاست بحران جدید تاکید نموده و گفت: بانک مرکزی اروپا که در حال حاضر با 60 میلیارد یورو در ماه بدهی های دولتی کشورهای عضو یورو را می خرد بهتر است این پول را در پروژه های زیر ساختی سرمایه گذاری کند.

وی اضافه کرد: بانک سرمایه گذاری اروپا ((EIB باید مستقیما از بانک مرکزی اروپا پول دریافت کند تا بتواند تکنولوژی و زیر ساخت های جدید را تامین اقتصادی کند. این می تواند فرایند تضعیف تقاضا در اروپا را بهبود بخشد.

واروفاکیس دلیل شکست چنین پیشنهاداتی را مناقشات طولانی مدت نهفته بین آلمان و فرانسه درباره تنظیم سیاست اقتصادی مشترک دانسته و تاکید نمود که یونان ناخواسته از این شرایط خسارت و آسیب می بیند.

منبع: تسنیم
انتشار: 10 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 340

به "شرایط تحمیلی تروئیکای اروپایی عامل وخامت اوضاع مالی یونان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط تحمیلی تروئیکای اروپایی عامل وخامت اوضاع مالی یونان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید