شهروندان تهرانی برای جمع آوری پسماند های خشک به سامانه 137 اطلاع دهند

به گزارش درگ فایل، خبرگزاری خبرنگاران-شهروندان تهرانی از این پس می توانند درخواست خود برای جمع آوری پسماند های خشک را به سامانه 137 اطلاع دهند.

شهروندان تهرانی برای جمع آوری پسماند های خشک به سامانه 137 اطلاع دهند

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران،مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، گفت: شهروندان از این پس می توانند درخواست خود برای جمع آوری پسماند های خشک را به سامانه 137 اطلاع دهند تا خدمتگزاران شان در شهرداری تهران با مراجعه به درب منازل در این خصوص اقدامات لازم را انجام دهند.

محمدمهدی عزیزی اضافه نمود: در مجموع، حدود 30 درصد از پسماند های تولیدی شهروندان تهرانی را پسماند خشک تشکیل می دهد که از این مقدار متاسفانه تنها 3 تا 4 درصد در مبدا تفکیک می گردد.

وی با بیان اینکه این مقدار در مقایسه با حجم زباله های تولیدی بسیار ناچیز است، اضافه نمود: شهرداری تهران در گذشته کوشش می کرد تا با استفاده از ظرفیت غرفه های بازیافت و وانت های ملودی، اقدام به جمع آوری پسماند های خشک کند، اما این اقدامات به تنهایی کافی نبود. به همین علت، با تمهیدات تازه و رایزنی های اجرا شده قرار بر این شد در روز های آینده این امکان فراهم گردد تا شهروندان با تماس با سامانه 137، تقاضای خود برای جمع آوری پسماند را ثبت نمایند و پس از آن، شهرداری های منطقه ها در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهند.

به گفته مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران؛ شهروندان در ازای تحویل پسماند خشک می توانند ما به ازای ارزش ریالی آن را دریافت یا از بسته های تشویقی شامل کیسه زباله یا کود های گرانوله مناسب برای گل های آپارتمانی بهره مند شوند.

عزیزی با بیان اینکه پیش بینی می گردد تا با این اقدام، مقدار تفکیک پسماند از مبدا افزایش پیدا کند و در عین حال، امکان فعالیت زباله گرد ها محدود گردد، توضیح داد: در روز های آینده دستورالعمل اجرایی این طرح به منطقه ها ابلاغ می گردد و اطلاع رسانی گسترده ای در این زمینه در محلات صورت خواهد گرفت تا با مشارکت مسئولانه شهروندان بتوانیم گام های بلندی برای تفکیک حداکثری پسماند خشک و در نهایت حفظ محیط زیست برداریم.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 8 اسفند 1400 بروزرسانی: 8 اسفند 1400 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 1398

به "شهروندان تهرانی برای جمع آوری پسماند های خشک به سامانه 137 اطلاع دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهروندان تهرانی برای جمع آوری پسماند های خشک به سامانه 137 اطلاع دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید