ضرورت بازنگری مقررات حقوقی حاکم بر معاهدات تجاری در دوره کرونا

به گزارش درگ فایل، دبیر کل کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی (ICC) با مدیران کمیته های ملی منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا (MENA) و همچنین دو تن از مدیران اتاق بازرگانی بین المللی پاریس طی دو ویدئوکنفرانس جداگانه پیرامون اقدامات ضروری درباره همه گیری ویروس کرونا به بحث و گفت وگو پرداخت.

ضرورت بازنگری مقررات حقوقی حاکم بر معاهدات تجاری در دوره کرونا

محمد خزاعی، دبیر کل کمیته ایرانی ICC در خصوص آثار مالی و اجتماعی شیوع ویروس کرونا در کشورهای منطقه و اقدامات اجرا شده در کشورمان و همچنین انتظارات موجود از اتاق بازرگانی بین المللی (ICC) گفت وگو و تبادل نظر کرد.

او در اولین ویدئوکنفرانس که با مدیران منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا و با هماهنگی مدیریت منطقه MENA در ICC برگزار گشت، ضمن بررسی آخرین شرایط آثار منفی به وجود آمده بر تجارت و اقتصاد، به موضوع کمبود لوازم بهداشتی موردنیاز، عدم ایفای تعهد خارجی کشورها و ضرورت بازنگری در مقررات حقوقی حاکم بر معاهدات تجاری در شرایط کنونی پرداخت.

خزاعی در این گفت وگو ضمن اشاره به موانع موجود ناشی از تحریم های یک جانبه و غیرانسانی، اعلام نمود: جمهوری اسلامی ایران، علیرغم شرایط به وجود آمده، با مساعدت مؤثر بخش خصوصی و اتاق های بازرگانی کشور و همچنین برنامه ریزی ها و اقدامات بهداشتی و مالی دولت، یکی از کشورهای پیروز در مواجهه با این مشکل جهانی و کنترل نسبی آثار مخرب آن بوده است.

دبیر کل کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی (ICC) در ادامه با اشاره به درخواست ایران از صندوق بین المللی پول و بانک جهانی جهت ایفای تعهداتشان نسبت به جمهوری اسلامی ایران - که از اعضای مؤثر آن سازمان ها است - به منظور تأمین منابع مالی موردنیاز، خواستار حمایت مدیران ذی ربط ICC از کنندگان کشورهای عضو شد.

خزاعی در ویدئوکنفرانس دیگری که با مدیران اتاق بازرگانی بین المللی صورت گرفت، اقدامات اجرا شده توسط دولت جمهوری اسلامی ایران و تلاش های گسترده بخش خصوصی کشور با هدایت اتاق بازرگانی ایران و تلاش سایر اتاق های بازرگانی کشور را تشریح کرد.

او همچنین برنامه های مالی، پولی و بانکی در دست اجرا در ایران برای حمایت از بنگاه های کوچک و متوسط (SMEs) و همچنین مشاغل مختلف و قشرهای آسیب دیده از شرایط موجود و نحوه مساعدت به گروه های مختلف کسب وکار را یادآوری کرد و ملاحظات و اقدامات حمایتی از مهاجرین سایر کشورهای همسایه که در ایران زندگی می کنند را نیز ازجمله برنامه های اجرا شده مطرح نمود.

خزاعی در این گفت وگو به همکاری های مؤثر واحدهای تولیدی کشور در تأمین نیازهای بهداشتی و کمک رسانی به مراکز بهداشتی و درمانی کشور نیز اشاره کرد و آن را گامی مؤثر در کاهش مسائل پیش آمده و همچنین تعداد درگذشتگان ناشی از این بیماری فراگیر برشمرد.

در خاتمه دبیر کل کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی (ICC) با اشاره به دستاوردهای مهم پزشکی کشور، از جمله اقدامات اجرا شده در حوزه پلاسما درمانی، آمادگی کشورمان برای به اشتراک گذاری این خدمات به سایر کشورها و اعضای ICC را اعلام نمود.

گفتنی است در هفته گذشته نیز دبیر کل کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی (ICC) ، با دبیر کل این اتاق در پاریس و تعدادی دیگر از مدیران منطقه ای آن موسسه از طریق ویدئوکنفرانس گفت وگو کرده بود.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 30 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 380

به "ضرورت بازنگری مقررات حقوقی حاکم بر معاهدات تجاری در دوره کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت بازنگری مقررات حقوقی حاکم بر معاهدات تجاری در دوره کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید