ماسک های امن و خلاقانه برای ناشنوایان

به گزارش درگ فایل، وب سایت یک پزشک -میثاق محمدی زاده: شیوع ویروس کرونا خلاقیت مردم را افزایش داد. در این روز ها شاهد رونمایی از انواع ماسک های صورت عجیب و غریب بودیم؛ ماسک های ترسناک، ماسک هایی که کپی دهن و دماغ خود فرد هستند و ماسک هایی که یک شخصیت کارتونی یا فیلم ها را تداعی می نمایند.

ماسک های امن و خلاقانه برای ناشنوایان

ولی اشلی لارنس؛ یک دانشجوی ارشد دانشگاه کنتاکی شرقی که در زمینه آموزش ناشنوایان و کم شنوایان تحصیل می نماید؛ یک ماسک خلاقانه طراحی نموده است که از پوسته شفافی برای دیدن لب ها و نشانه های صورت استفاده می نماید.

این ماسک به افراد ناشنوا و کم شنوا در مراکز درمانی، بیمارستان ها و بخش های مبارزه با کرونا یاری می نماید تا هنوز بتوانند با دیگران ارتباط برقرار نمایند و علایم صورت که منتقل نماینده کلمات هستند را دریافت نمایند.

اشلی لارنس درباره ایده ساخت این ماسک ها می گوید: من دیدم در فیسبوک مردم ماسک های خلاقانه ای می سازند و به دیگران هدیه می دهند که زیاد هم کاربردی ندارند. دوست داشتم در این شرایط به افراد ناشنوا و کم شنوای جامعه یاری کنم، چون این ماسک های معمولی برای آن ها مشکل ایجاد می نماید.

لب خوانی یکی از احتیاج های اساسی افراد ناشنوا است. ماسک های معمولی موجود در بازار برای اعضای جامعه ناشنوایان و کم شنوایان چالش هایی درست نموده است و به دردسر افتادند. چون دیگر نمی توانند لب خوانی نمایند.

لارنس می گوید کل جامعه در نگرانی و وحشت است و طبیعتا کسی به فکر افراد ناشنوا نیست. آن ها اگر بیمار شوند یا بخواهند در خیابان راه بروند؛ اصلا نمی توانند با دیگران ارتباط بگیرند و احتیاج های خود را بگویند، چون همه ماسک زدند و چهره شان پوشیده است.

در بسیاری از زبان ها از جمله زبان امریکایی وابستگی زیادی به نشانه ها و بیان های لب و صورت وجود دارد و ماسک های فعلی بازار اجازه هیچ گونه ارتباطی را نمی دهند.

خنده های پشت ماسک

لارنس و مادرس با دوختن و ساخت ماسک از ملافه ها و پارچه های اضافی خانه خود آغاز کردند و اکنون از 6 ایالت امریکا سفارش های دارند. لارنس می گوید خوشبختانه در خانه آن قدر ملافه رختخوابی دارند و هنوز احتیاج به دریافت تجهیزات از دیگران پیدا نکردند.

لارنس می خواهد کار خود را توسعه دهند و حتی با مراکز مختلفی برای کاشت حلزون های شنوایی و سمعک ها وارد مذاکره شده است. او می خواهد سمعک هایی بسازد که احتیاجی به پیچیده شدن دور گوش نداشته باشند. وی در حال آزمایش چندین مدل سمعک جدید با طراحی های خلاقانه برای ناشنوایان است.

لارنس می گوید تا جایی که بتواند می خواهد برای افراد ناشنوا ماسک فراوری و به طور رایگان اهدا کند. او آدرس ایمیل [email protected] را برای دریافت سفارش های ماسک های ناشنوایان معرفی نموده است.

در حالی که ماسک های لارنس برای ناشنوایان طراحی شدند، ولی افراد عادی هم می توانند با ساخت چنین ماسک هایی؛ خنده خود را در این روز های استرس زا به دیگران هدیه دهند. ماسک ها باعث پنهان شدن چهره ها و خنده ها شده است و جامعه را خشن تر و غریب تر نشان می دهد.

منابع: lex18 ، forbes

منبع: برترین ها
انتشار: 13 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 526

به "ماسک های امن و خلاقانه برای ناشنوایان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماسک های امن و خلاقانه برای ناشنوایان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید