مدیر کل بازارهای نوظهور گردشگری سوئیس: چهره ایران در اروپا باید بازسازی گردد

به گزارش درگ فایل، تبلیغات منفی علیه ایران باعث شده تا با وجود جاذبه های گردشگری بی نظیر، سابقه تاریخی و تمدنی غنی، مردم مهمان نواز و خون گرم و از همه مهم تر امنیت موجود در ایران، بعضی از گردشگران اروپایی شناخت زیادی از این ظرفیت های نداشته باشند و در برنامه ریزی های خود کشورهای دیگری را به عنوان مقصد سفر انتخاب نمایند.

مدیر کل بازارهای نوظهور گردشگری سوئیس: چهره ایران در اروپا باید بازسازی گردد

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور اروپا هستید و میخواهید از زیباترین شهر کانادا دیدن کنید با ما همراه شوید.

این درحالی است که در سال های گذشته کوشش زیادی برای شناسایی ظرفیت های مهم ایران و نیز امنیت موجود به گردشگران خارجی خصوصا گردشگران اروپایی شده است. افرادی که به ایران سفر نموده اند، ایران را کشوری امن با مردمانی مهمان نواز و خون گرم می دانند که سفر به این کشور با این همه ظرفیت گردشگری و آثار تاریخی و باستانی می تواند یک سفر خاطره انگیز باشد.

فدریکو سوماروگا مدیر کل بازارهای نوظهور گردشگری سوئیس یکی از افرادی است که در سفر به ایران این تجربه را کسب نموده و اعتقاد دارد تصویر ایران باید در اروپا بازسازی گردد. اعتقاد او بر این است با معرفی جاذبه های گردشگری و آثار فرهنگی تاریخی ایران به گردشگران اروپایی می توان بسته های متنوع سفر به ایران را تعریف کرد و به بازسازی چهره ایران که از سوی برخی از رسانه ها مخدوش شده، یاری کرد.

در حاشیه برگزاری سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و سی و سومین نمایشگاه ملی صنایع دستی، فرصت شد تا با فدریکو سوماروگا مدیر کل بازارهای نوظهور گردشگری سوئیس به گفت و گو بشینیم. آنچه در ادامه می آید، گفت و گوی ستاد خبری نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی با مدیر کل بازارهای نوظهور گردشگری سوئیس است.

چقدر با ایران آشنایی دارید؟

با وجود اینکه ساکن زوریخ هستم اما زیاد به ایران سفر نموده ام، در طول چهار سال گذشته بیش از سی بار برای توسعه روابط گردشگری بین دو کشور ایران و سوئیس سفر کردم.

چقدر در گسترش این روابط پیروز بودید؟

به دلیل اتفاق های سیاسی اخیرا همه چیز برعکس شده، اما در حال حاضر کوشش می کنم به بازار گردشگری اطمینان دهم و همچنین می خواهم مردم ایران بدانند که سوئیسی ها به آن ها خوش آمد خواهند گفت.

با توجه به جو سیاسی که علیه ایران وجود دارد، مردم سوئیس درباره سفر به ایران چه نظری دارند؟

سفر به ایران در سال های اخیر دوباره الهام بخش سوئیسی ها و بسیاری از توریست های اروپایی شده است. سفر کردن به ایران برای سوئیسی ها یک سنت است و این سنت تا اواخر سال 2019 همچنان رو به افزایش بود. البته با اتفاق هایی که در شروع سال 2020 برای ایران افتاد، تنها زمان می تواند معین کند که در ادامه چه نتیجه ای رقم می خورد. فکر می کنم باید دوباره چهره ایران در اروپا و در سوئیس بازسازی گردد، نه تنها از نظر سیاسی بلکه از نظر بین المللی.

مردم کشور شما چقدر با تاریخ و فرهنگ ایران آشنایی دارند؟

می توانم بگویم که بیشتر افراد 40 تا 70 ساله به دلیل اینکه زیاد سفر می نمایند افراد مطلعی هستند یا شنیده اند و می دانند که ایران کشوری است که فرهنگ و میراثی غنی دارد. در کنار صنایع دستی و طبیعتی که برای توریست ها جذاب است. هنگامی که به سو ئیس برمی گردم همه منتظر شنیدن داستان ها و خاطرات من از ایران هستند، چرا که می دانند ایران را دوست دارم.

خود شما چقدر با شهرهای تاریخی ایران آشنایی دارید؟ یا فرصت بازدید داشته اید؟

در 30 سفری که به ایران داشتم سعی کردم برنامه ای برای بازید از مکان های تاریخی شهر تهران و سایر شهرها نیز داشته باشم، به شهرهایی مانند اصفهان، شیراز، تبریز، یزد و مشهد سفر نموده ام. همه زیبا بودند و گاهی احساس می کنم بیشتر از ایرانی ها برخی از مکان ها را دیده ام.

با توجه به اطلاعات زیادی که نسل جوان این روزها در شبکه های اجتماعی درباره ایران می بینند، آینده سفر سو ئیسی ها به ایران را چگونه می بینید؟

قضاوت در این باره سخت است آن هم به دلیل اتفاق هایی که خارج از ایران می افتد مانند اتفاق های سیاسی و تحریم ها، پیشگویی کمی سخت است چرا که همه این اتفاق ها تاثیرگذار هستند. اما می توانم به افرادی که دوست دارند سفر نمایند، بگویم که بهتر است با فرهنگ ایران ارتباط برقرار نمایند، از طرف دیگر با نسل جوان روبه رو هستیم افرادی بین 18 تا 25 که تجربه گرا هستند و دوست دارند ماجراجویانه ایران را کشف نمایند، نه با تورهای سنتی. روبه رو بودن با این نسل جدید می تواند به این قضیه یاری کند.

نظرتان درباره صنایع دستی ایران چیست؟ علاقه ای به آن ها دارید؟

من به صنایع دستی ایران بسیار علاقه مند هستم. صنایع دستی زیادی در خانه دارم مانند فرش، سفال، زیورآلات، بشقاب و ... که تعدادی را هدیه گرفته ام و تعدادی را خودم تهیه کردم.

به عنوان سوال آخر فکر می کنید ایران کشور امنی برای سفر است؟

نکته مهم این است که اگر مسافران به برنامه خود بپردازند و به توصیه های سفارت خارجه توجه نمایند، همچنین از مرزها و مناطق حساس کشورها دوری نمایند، دلیلی برای حس نا امنی وجود ندارد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 28 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 66

به "مدیر کل بازارهای نوظهور گردشگری سوئیس: چهره ایران در اروپا باید بازسازی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیر کل بازارهای نوظهور گردشگری سوئیس: چهره ایران در اروپا باید بازسازی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید