کرونا در اروپا، از اعتراضات در اسپانیا تا کاهش چشمگیر تولیدات صنعتی در انگلیس

به گزارش درگ فایل، تمدید حالت فوق العاده کرونایی در اسپانیا منجر به اعتراضات گسترده در شهرهای مختلف اسپانیا شده و صنعت انگلیس هم در بحران کرونا با ضررهای چشمگیری روبرو شده است.

کرونا در اروپا، از اعتراضات در اسپانیا تا کاهش چشمگیر تولیدات صنعتی در انگلیس

با ما سفر کنید و با تور ترکیبیی اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کرونا همچنان تیتر اول بسیاری رسانه های اروپایی بوده و در این اتحادیه جولان داده و عواقب مالی و سیاسی بیشتری به بار می آورد.

اسپانیا گشایش سریع مرزها را غیرمسئولانه دانسته است

جدیدترین اخبار کرونا از اتحادیه اروپا حاکی از آن است که اسپانیا موضع بسیار محتاطانه ای را در بازگشایی مرزها برای گردشگر های خارجی اتخاذ نموده و به گفته مقامات این اتحادیه در سریع ترین زمان ممکن تازه در ماه جولای دوباره مرزهای خود را می تواند بر روی گردشگر ها باز کند. وزیر انرژی و محیط زیست اسپانیا گشایش زودتر و گسترده مرزها را غیر مسئولانه دانسته است. صنعت توریسم حدود 12 درصد فراوری ناخالص ملی اسپانیا را تشکیل می دهد.

اتحادیه های آلمان- فرانسه در یک بیانیه مشترک طرح پیشنهادی مرکل-ماکرون برای غلبه بر عواقب مالی بحران کرونا را ناکافی دانستند.

دانمارک هم اعلام نموده که تصمیمات درباره بازگشایی مرزها را تا 29 ماه می اعلام خواهد نمود.

اعتراضات گسترده ضد محدودیت های کرونایی در اسپانیا

در اسپانیا هم اعتراضات گسترده ای علیه تمدید حالت اضطراری کرونایی برگزار شده است. کمی بعد از تصمیم دولت برای تمدید حالت فوق العاده کرونایی در این کشور در بسیاری شهرهای اسپانیا از جمله در مادرید و بارسلونا شهروندان زیادی به نشانه اعتراض به خیابان ها آمدند.

سرانجام توقف سفرها به آمریکا از اروپا قابل پیش بینی نیست

کاخ سفید هم اعلام نموده است که سرانجام توقف سفرها به آمریکا از اروپا قابل پیش بینی نیست. سخنگوی کاخ سفید در این باره اعلام نموده است که هنوز هیچ تصمیم زمانی در این باره اتخاذ نشده است. وی با تاکید بر اینکه این محدودیت های سفر زندگی انسان ها را نجات داده است همچنین اعلام نمود که نگرانی اصلی رئیس جمهور امنیت شهروندان آمریکایی است.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان هم درخواست کرد که یک واکسن کرونا و دارویی برای درمان آن به عنوان یک کالای جهانی مشترک ارزیابی گردد که باید در دسترس همگان قرار گیرد.

لیگ فوتبال زنان آلمان هم شروع به کار می نماید

لیگ فوتبال زنان آلمان هم می خواهد فصل بعدی بازی های خود را از 29 ماه می (9 خرداد) در پیش گیرد.

یونان مرزهای خود بر روی گردشگر ها را باز می نماید

نخست وزیر یونان هم اعلام نموده است که پروازهای مستقیم به این کشور از اول جولای (11 تیرماه) از سر گرفته می گردد. هتل های این کشور هم بر اساس تصمیمات اتخاذ شده از 15 ژوئن (26 خرداد ماه) باز می گردد.

بازگشایی فرودگاه ها در ایتالیا

ایتالیا هم می خواهد در جریان بحران کرونا فرودگاه های خود را از 3 ژوئن (14 خرداد ماه) دوباره باز کند. به این ترتیب سفرهای بین المللی و داخلی دوباره مقدور خواهد بود. این خبر را وزیر حمل و نقل ایتالیا روز چهارشنبه در رم اعلام نمود. ایتالیا اعلام نموده است که از 3 ژوئن سفرهای اروپایی به ایتالیا دوباره امکان پذیر خواهد بود و دیگر هیچ قرنطینه ای برای مسافران وجود نخواهد داشت.

هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان هم انتظار دارد که کشورهای اروپایی در هفته های آینده درباره مقررات مربوط به تعطیلات تابستانی توافق نمایند. وی بر لزوم یک اقدام شفاف و هماهنگ اروپایی برای این منظور تاکید نمود.

نخست وزیر ایالت زاکسن آلمان هم در این باره ابراز امیدواری نموده که اروپا از این بحران درس گرفته و منسجم تر گردد.

بیشتر شهروندان آلمانی تعطیلات تابستان را به سفر نخواهند رفت

نتایج یک نظرسنجی هم نشان می دهد که بیشتریت شهروندان آلمانی در دوران بحران کرونا می خواهند از سفرهای تابستانی صرف نظر نمایند و در خانه بمانند.

این نظرسنجی که از طرف موسسه اینفراتست دیامپ صورت گرفته است نشان می دهد که 15 درصد همچنان تردید دارند که باید چکار نمایند و 84 درصد هم موضع آشکاری دارند.

بر این اساس 50 درصد شهروندان آلمانی می خواهند تعطیلات تابستانی سال جاری را در خانه بمانند، 31 درصد می خواهند در آلمان مسافرت نمایند و 19 درصد هم قصد سفر به خارج از کشور را دارند.

کاهش چشمگیر درآمد هتل ها و رستوران ها در آلمان

هتل ها و رستوران ها در آلمان در ماه مارس به دلیل محدودیت های کرونایی تقریبا نیمی از درآمد خود را از دست داده اند. این خبر را اداره آمار فدرال آلمان اعلام نموده است. کاهش درآمد بخش مهمان داری آلمان در ماه مارس بر اساس آمارها از سال 1994 بی سابقه بوده است.

کمیسر حقوق بشر شورای اروپایی هم به واکنش بعضی کشورهای اروپایی در عرصه های مراقبت اجتماعی و خانه های سالمندان انتقاد شدیدی وارد نموده است.

وزیر کشور آلمان هم اعلام نموده که منتقدان محدودیت های کرونایی باید خود را از گروه های افراطی جدا نمایند.

کاهش چشمگیر فراوریات صنعت انگلیس

صنعت انگلیس هم به دلیل بیماری کرونا فراوریات خود را در سه ماه تا ماه می به شدت کاهش داده که این کاهش فراوری از سال 1975 بی سابقه بوده است.

ایتالیا بدترین بخش بحران را پشت سر گذاشته است

نخست وزیر ایتالیا هم اعلام نموده که کشورش بدترین بخش بحران کرونا را پشت سر گذاشته است. وی با توجه به کاهش محدودیت های کرونایی گفت که کشور باید با اعتماد و مسئولیت پذیری وارد مرحله جدید بحران گردد.

کمیسیون اروپایی: همچنان باید تا مدت ها با کرونا زندگی کنیم

کیسر امور مالی اتحادیه اروپا هم با اشاره به تصمیمات این اتحادیه برای یاری به بخش های آسیب دیده از بحران کرونا اعلام نمود که ما باید همچنان هفته ها و شاید ماه ها با این بیماری همه گیر زندگی کنیم.

کرونا در اروپا همچنان قربانی می گیرد

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال حدود 279524 نفر در اسپانیا به کرونا مبتلا شده و 27888 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در انگلیس هم تا به حال 248293 نفر به کرونا مبتلا شده و 35704 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

ایتالیا هم به شدت تحت تاثیر بحران کرونا قرار گرفته و تا به حال 227364 نفر به این بیماری مبتلا شده و 32330 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها در فرانسه هم تا کنون 181575 نفر به کرونا مبتلا شده و 28132 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

در آلمان هم تا به حال 178531 نفر به کرونا مبتلا شده و 8270 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

آمارها هم نشان می دهد که با وجود بحران کرونا نرخ مرگ و میر در آلمان افزایش نداشته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 431

به "کرونا در اروپا، از اعتراضات در اسپانیا تا کاهش چشمگیر تولیدات صنعتی در انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از اعتراضات در اسپانیا تا کاهش چشمگیر تولیدات صنعتی در انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید