کنایه دوباره مربی پرسپولیس به استقلالی ها

به گزارش درگ فایل، خبرنگاران: هفته هشتم رقابت های لیگ برتر در شرایطی به انتها رسید که دو تیم استقلال و پرسپولیس در دربی 97 مرکز به مصاف هم رفتند. در این بازی سرد که دو تیم حتی یک شوت هم در چارچوب نداشتند، استقلال و پرسپولیس امتیازات را تقسیم کردند تا یکی از ضعیف ترین دربی های اخیر صورت بگیرد.

کنایه دوباره مربی پرسپولیس به استقلالی ها

به گزارش خبرنگاران، بعد از دربی، اما در کنفرانس خبری، هر دو طرف به اشتباهات داوری اشاره نموده و استقلالی ها به شدت اعتقاد داشتند در دقیقه 87 روی مهاجم تیمشان در محوطه جریمه حریف خطا انجام شده و داور باید اعلام پنالتی می نموده است. در آن سو، اما پرسپولیسی ها اعتقاد داشتند چنین نیست و مهاجم استقلال دایو رفته و قصد فریب داور را داشته است.

این موضوع با وجود آنکه چند روز از دربی سپری شده هنوز محل بحث است؛ عده ای از کارشناسان داوری می گویند پنالتی است و عده ای دیگر می گویند شبیه سازی است. با این حال، کادر فنی استقلال همچنان هر زمان که صحبت از دربی 97 می گردد این صحنه مشکوک را یادآوری می نماید تا تکرار گردد که استقلال از داوری در دربی آسیب دیده است. این موضوع همین شب گذشته سوژه برنامه فوتبال برتر هم بود. در این برنامه که مربیان استقلال و پرسپولیس یعنی صالح مصطفوی و حمید مطهری روی خط برنامه آمده بودند، بحث اشتباهات داوری دوباره داغ شد.

مربی استقلال این مورد را پیش کشید که اشتباهات داوری به ضرر استقلال بود، ولی مربی پرسپولیس با کنایه به تیم رقیب از این گفت که بهتر است به جای اینکه بقیه را پایین کشیده و هم قد خودمان کنیم، رشد نموده و به آن ها برسیم. او بعلاوه از واژه هوچی گری استفاده کرد که با واکنش مربی استقلال همراه شد.

بخشی از صحبت های این دو مربی از زمانی که صحبت از اشتباهات داوری شد را از نظر می گذرانید:

مصطفوی: ببینید آقای میثاقی، می خواهم بگویم کادرفنی استقلال کادر پرحرفی نیست. ما صدای بلندمان را باید با عملکردمان در زمین نشان بدهیم. من ناراحت می شوم وقتی این مصاحبه (حرفای خودش در میکسدزون) را می بینم، اما واقعا سنگین است که چند هفته متوالی این اتفاقات داوری را علیه تیمتان می بینید، اما شاید صدای بلند با هر ادبیاتی که گفته گردد، بالاخره شنیده گردد.

مصطفوی: من به آقای پین گفتم که داوران در اروپا با این تجهیزاتی که آمده خیلی مسرور هستند. شاید اگر بازی 1-0 به سود پرسپولیس بود، داور این پنالتی را راحت تر برای ما می گرفت. مسئولان فوتبال ما باید دست به دست هم بدهند تا داوری را به وسیله تکنولوژی روز جهان انجام بدهند. تکنولوژی خط دروازه و وی ای آر و... باید برای داوران فراهم گردد تا کنفرانس ها برود روی مباحث فنی تا کیفیت هم بالاتر برود.

مطهری: من همواره دوست دارم فنی صحبت کنم و الان هم ساعت ها درباره فنی این بازی می توانم صحبت کنم، اما اگر درخواست شما این است که درباره داوری صحبت کنم، من صحبت کنم. خیلی دوست داشتم جناب بنیادی فر هم روی خط بودند و صحبت می کردند. من دوست نداشتم درباره داوری صحبت کنم، اما چون دوستان گفتند می گویم؛ در این 8 هفته اشتباهات تاثیرگذار برای تیم های پرسپولیس و استقلال را در بیاورید، ببینید کدام تیم منفعت بیشتری برده و کدام تیم منفعت کمتری داشته است. این را در بیاورید راحت تر صحبت می کنیم.

مطهری: در دقایقی از بازی که ما سوار بر بازی بودیم، آقای بنیادی فر که بسیار باشخصیت بودند، در یک صحنه که روی امید عالیشاه خطا گرفته نشد، همین موضوع شرایط را برگرداند. تیم ما را عصبی کردند و به عالیشاه و آقای گل محمدی کارت نشان دادند. اخطاری که مهدی ترابی گرفت را نگاه کنید؛ چه کارتی؟ اصلا خطایی نبود. اوتی که در دقایق آخر به نفع پرسپولیس بود را به نفع استقلال دادند و سعید آقایی عصبی شد و کارت گرفت. من خواهشم این است که هوچی گری نکنیم و اتفاقات فوتبال را واقعی ببینیم. شما کجا دیده اید که هر هفته علیه داوری بیانیه بدهند؟ این اصلا حرفه ای نیست که ما داوران را اینطور تحت فشار قرار دهیم؛ شما چنین چیزی را در فوتبال روز اروپا می بینید؟ این ها شان فوتبال ما را پایین می آورد، باید روح بزرگ داشته باشیم و با بینش نگاه کنیم فوتبال را. ما به جای اینکه قد بکشیم و رشد کنیم، هی می خواهیم دیگران را پایین بکشیم تا هم قد خودمان کنیم آن ها را؟ بیاییم کوشش بیشتر کنیم و کار فنی انجام دهیم.

مطهری: روی پنالتی خیلی از کارشناسان به صورت بصری بعد از بازی دیدند و گفتند که پنالتی است، اما بعدا نظراتشان را تغییر دادند. بازیکن قبل از اینکه برخورد می گردد دایو می زند و از عقب می افتد در حالی که اگر خطا بود، باید از جلو می افتاد. من نمی خواهم درباره داوری صحبت کنم، اما چون شما گفتید این نقطه نظر من بود که بگویم. من قبل از بازی در کنفرانس گفتم که باید از وی ای آر استفاده گردد، چون هم به نفع داوران است و هم تیم ها به حقشان می رسد. به رییس جمهور گفتند که وی ای آر بیاورد، اما اصلا کار ایشان نیست و متولیان فوتبال باید این کار را انجام دهند. باید روزی فرابرسد که من مربی فقط درباره قسمت فنی فوتبال صحبت کنم.

مصطفوی: من قبول دارم که داوران تحت فشار قرار می گیرند و اصلا این زوم کردن روی یک خطا که آقای مطهری اشاره کردند تاثیر گذاشت روی تمرکز داور و نگرفتن پنالتی. من کلمه هوچی گری را استفاده نمی کنم و مناسب نیست. تیم ما از دقیقه 69-70 تعویض کرد و کاملا سوار بازی شدیم و تغییر سیستم دادیم.

منبع: فرارو
انتشار: 6 بهمن 1400 بروزرسانی: 6 بهمن 1400 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 1363

به "کنایه دوباره مربی پرسپولیس به استقلالی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنایه دوباره مربی پرسپولیس به استقلالی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید