گشایش اولین انبار پسته بادامی در بازار گواهی سپرده کالایی بورس کالا

به گزارش درگ فایل، مدیریت توسعه بازار فیزیکی بورس کالای ایران طی صدور اطلاعیه ای از گشایش اولین انبار پسته خشک طبیعی خندان بادامی جهت انجام معاملات گواهی سپرده کالایی از دوشنبه 14 مهرماه جاری خبر داد.

گشایش اولین انبار پسته بادامی در بازار گواهی سپرده کالایی بورس کالا

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از کالاخبر؛ در این اطلاعیه آمده است از روز دوشنبه مورخ 1399.07.14 انبار محصول پسته بادامی شرکت زرین زعفران مشرق زمین فعال شده و معاملات نماد گواهی سپرده کالایی پسته کالایی 30-28مه ولات0008(پ)(پست0008پ09) مربوط به این انبار، در بورس کالا آغاز خواهد شد.

براساس اطلاعیه منتشره، محصول تحویلی به انبار می بایست پسته خشک طبیعی خندان بادامی تولید سال 1399 باشد و انبار، محصول تولیدی سال های گذشته را پذیرش نخواهد کرد.

مقدار هر گواهی سپرده کالایی 1 کیلوگرم است و جهت تحویل دریافت کالا از انبار لازم است حداقل به میزان 100 کیلوگرم گواهی سپرده کالایی توسط مالک ارایه گردد. در صورت مالکیت کمتر از این مقدار، لازم است گواهی سپرده لازم تا وزن مذکور توسط فرد متقاضی تحویل، در بازار معاملات گواهی سپرده پسته در بورس کالا خریداری گردد. تحویل محصول مازاد بر میزان ذکر شده نیز براساس مضربی از 50 کیلوگرم صورت می گردد.

طبق این اطلاعیه سررسید انبار 30 آبان ماه 1400 بوده و آخرین روز معاملاتی نماد ایجاد شده 19 آبان ماه سال آینده است و پس از آن معاملات برای فرایند تحویل و تسویه حساب با انبار متوقف خواهد شد.

اطلاعات مربوط به سفارش ها و قیمت های معاملاتی در بخش بورس کالا قسمت گواهی سپرده در سایت www.tsetmc.com برای عموم قابل مشاهده است.

همچنین جزییات شرایط عرضه، معامله، انبارداری و تحویل پسته خشک طبیعی خندان بادامی نیز در لینک زیر آمده است:

https://www.imereport.ir/d/2020/09/30/0/22333.pdf

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 16 آبان 1399 بروزرسانی: 16 آبان 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 658

به "گشایش اولین انبار پسته بادامی در بازار گواهی سپرده کالایی بورس کالا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گشایش اولین انبار پسته بادامی در بازار گواهی سپرده کالایی بورس کالا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید