12 تجربه از کوله گردی در جنوب شرق آسیا

به گزارش درگ فایل، جنوب شرق آسیا را باید کشف کرد. برای این کار نیازی نیست کریستف کلمب باشید. کوله ای بردارید، در خصوص آنجا تحقیق کنید و راهی سفر شوید. با خواندن این مقاله، تجاربی از کوله گردی در جنوب شرق آسیا به دست می آورید.

12 تجربه از کوله گردی در جنوب شرق آسیا

کوله گردی تجربه های خاص خودش را دارد. برای مثال هر کوله گردی که به جنوب شرق آسیا می رود، توک توک سواری را تجربه می نماید. با این حال در این منطقه از زمین چیزهای دیگری هم برای تجربه کردن وجود دارد. در این مقاله درباره 12 تجربه که کوله گردی در جنوب شرق آسیا به همراه دارد، صحبت می کنیم تا بدانید چه چیزهایی در انتظار شما خواهد بود. اگر می خواهید مسائل دیگران را تجربه نکنید، از این تجربه ها درس بگیرید.

1. تجربه های خوشایند سواری کردن

سفری شبانه در اتوبوس هایی که فیلم اکشن دوبله شده پخش می نمایند، قفل شدن به کمر راننده اسکوتر وقتی در ترافیک شهر هو چی مین (Ho Chi Minh) لایی می کشد و خریدن موتورهای قدیمی مینسک (Minsk) برای تاختن در جاده های کوهستانی، همگی اثبات می نمایند که حتی سواری کردن هم خاطر ه ساز می گردد.

2. سرعت همه چیز کند است

باید از ترافیک، خرابی وسایل نقلیه، جاده های بی کیفیت، هوای نامساعد و دشواری های مشابه بفهمید که سر وقت رسیدن به هرجایی غیرممکن است. به همین دلیل نمی توان برنامه ریزی دقیقی برای سفر داشت. با این کندی مفرط، رزرو اقامتگاه پیش از رسیدن به مقصدتان چندان معقول نیست، چون هیچ تضمینی نیست به اتاقی که پولش را پیش پیش داده اید، به موقع برسید.

جای این که مدام حرص بخورید، با این قضیه کنار بیایید. این از درس های کوله گردی است.

3. اثرات مثبت و منفی رشد گردشگری

فساد اخلاقی، یتیم خانه های ساختگی و تعرض به محیط زیست برای رشد دادن به گردشگری تنها چند نمونه از اثرات ناپسندی است که نتیجه هجوم گردشگران بوده است. اگر تجربه زیادی از کوله گردی در جنوب شرق آسیا دارید، مسلما فهمیده اید که گردشگری چه اثرات مخربی بر منطقه داشته است.

شاید در ابتدا خودتان را بخشی از این مشکل بدانید. به جای سرزنش خود، در کنار محلی ها اقامت کنید، تورهایی را پیدا کنید که نسبت به محیط زیست و جامعه رفتار مسئولانه ای دارند و به سازمان های غیر انتفاعی مستقل یاری کنید. یک قدم کوچک کافیست تا سهم خود را در مقابله با اثرات منفی گردشگری ادا کنید.

4. رستوران شیک تر یعنی غذای بدتر

نگران این نباشید که غذای دکه های معروف کنار جاده یا چرخ دستی ها شما را مسموم کند. اگر قرار به مسمومیت باشد، غذاخوری هایی که پن ال پویو (penne al pollo) یا استیک مخصوص تارتار (tartare) سرو می نمایند، مکان های مستعد تری هستند.

5. سفر مجلل با توک توک

یک توک توک خوب مثل ماشین کروکی است که با راننده شخصی و کاناپه به شما عرضه می گردد. هرچه بیش تر روی جایگاه آن می نشینید، گویی برایتان فضای بیش تری باز می گردد. با در نظر گرفتن قیمت، این وسیله مجلل یک رقیب هم نخواهد داشت.

6. گول مقرون به صرفه بودن را نخورید

راننده خوش رو قیمت فوق العاده کمی به شما پیشنهاد می نماید. بعد در پمپ بنزین قبول می کنید کمی در پول بنزین یاریش کنید. بعد چه می گردد؟ احتمالا در مرکز خرید سوت و کوری پرسه می زنید و صاحب آن به راننده شما بن تخفیف بنزین می دهد. ماجراجویی؟ پودر شد رفت هوا، اما عوضش فهمیدید که دیگر از این اشتباه ها نکنید.

7. بوی خارگیل دست از سرتان بر نمی دارد

این میوه ی گرد با مزه ناآشنا و رایحه تندی که آمیزه ای از بوی عرق، سیر و تینر است را می توان از فاصله دور هم استشمام کرد. یا از این بود خوشتان می آید و یا بدتان می آید؛ حد وسطی وجود ندارد.

8. رفتار همه راهب ها متین نیست

بعضی از راهب ها رفتار متین و بزرگوارانه دارند. بعضی دیگر اهل سیگار کشیدن و کارهای این چنینی هستند. محتمل است یکی از آن ها را در لباس قرمز یا صورتی مخصوص راهبان ببینید که پشت دیوار معبدی نشسته و دزدکی سیگار می کشد.

مسلما رفتارهای این چنینی در آموزه های بودایی ممنوع است و قطعا دیدی که به زندگی رهبانی داشتید، تغییر خواهد نمود. یادمان باشد که هیچ کس کامل نیست و عادت های قدیمی به سادگی از بین نمی فرایند.

9. ردبول تایلندی

در تایلند به آن کرتینگ دائنگ (Krating Daeng) می گویند. از نوشیدنی های انرژی زای معمول بسیار قوی تر است و گفته می گردد سازندگان ردبول از این نوشیدنی الهام گرفته بوده اند. چنان قدرتی دارد که خستگی تان را فراموش خواهید کرد.

10. لباس فرم کوله گردی

بدون شلوارهای گشاد، رکابی و دستمال سر هم می توان کوله گردی کرد و جهان را گشت، اما پوشیدن این ها یاری می نماید کوله گردان راحت همدیگر را پیدا نمایند و چه بسا بخشی از سفر را با هم تجربه نمایند.

11. ورود آدامس ها ممنوع

اگر به سنگاپور می روید، مراقب قانون های عجیب و غریب باشید. غیر قانونی بودن آدامس یکی از این قانون های عجیب است. آب خوردن در مترو؟ غیر قانونی است. نکشیدن سیفون توالت پس از استفاده؟ غیر قانونی است. همین منطق را که پیش بگیریم، دیگر از غیر قانونی بودن خوردن خارگیل، میوه ملی سنگاپور، در ملأ عام تعجب نمی کنیم. اگر دوست دارید جریمه بدهید، این قوانین را نادیده بگیرید.

12. مشکل و بحران

مردم جنوب شرق آسیا زندگی مشقت بار و سختی داشته اند؛ وحشت دوره استعمار، جنگ های پوچ و زیان بار، فساد و فقری که در پی آن می آید، نمونه هایی از این مصائب هستند که بعضا هنوز هم وجود دارند. با این حال، صمیمیت بی مقدار محلی ها کوله گردی در این نقطه جهان را به یکی از برترین تجارب زندگی شما بدل خواهد کر

منبع: کجارو / roughguides.com
انتشار: 27 اسفند 1400 بروزرسانی: 27 اسفند 1400 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 1419

به "12 تجربه از کوله گردی در جنوب شرق آسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "12 تجربه از کوله گردی در جنوب شرق آسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید