آب پری؛ منطقه ای خوش آب و هوا در مازندران، تصاویر

به گزارش درگ فایل، آب پری یا آب پری رویان منطقه ای گردشگر پذیر و خوش آب و هوا است که در استان مازندران و در فاصله 17 کیلومتری شهر رویان، نزدیکی شهر نور واقع شده است.

آب پری؛ منطقه ای خوش آب و هوا در مازندران، تصاویر

منطقهٔ آب پری دارای آبشاری به همین نام است. در آب پری درختان با فاصلهٔ کم از یکدیگر قرار دارند و بیشتر منطقه ها بکر و دست نخورده مانده است. این ناحیه همسایه کجور و یوش می باشد.

آبشار آب پری در کنارهٔ جاده قرار گرفته است. این آبشار، شباهت چندانی به آبشار ندارد زیرا قسمتی از سنگ های کوه در اثر رانش زمین در شیب تند کوه جمع شده اند و آب کمی از لابه لای این سنگ ها در جریان است.

با این حال گردشگران پرشماری در روزهای تعطیل و تعطیلات آخر هفته به این محل می آیند. اختلاف درجه حرارت این ناحیه با هوای شهر رویان تقریباً 10 درجه سانتی گراد است. درختان جنگلی در منطقه ها کم ارتفاع تر و درختان کاج در نقاط بلندتر دیده می شوند.

آبشار آب پری دربین راه رویان به گلندرود واقع است. نام محلی (مازندرانی) آن پری او است که از طریق فارسی زبانان به آب پری برگردانده شده است. از آنجایی که نامهای خاص ترجمه نمی شوند، بهتر آن است که این آبشار با نام واقعی خود یعنی پری او نامیده گردد.

طبیعت زیبای آب پری:

در جهت سفر به مقصد جدیدمان که قرار گرفتید از همان ابتدا طبیعت شما را با جذابیت هایش غافلگیر می کند، به طوری که وقتی وارد جاده منتهی به آبشار می شوید از هر دو طرف، درختان شما را احاطه می کنند. جاده ای مارپیچ گونه که شما را به دنیایی دیگر می برد.

در قسمت های دیگری از جاده صخره های بلند، شکلی متفاوت از این جاده را نمایان می کند. این جاده جنگلی که شباهت زیادی به جاده چالوس هم دارد در هر فصل به رنگ تازه ای خود را نشان می دهد، حالا تصور کنید در این جاده رویایی مه هم اضافه گردد تا همیشه در ذهنتان بماند، قطعا نمی توانید از این جاده به سادگی بگذرید و حتما ساعتی را از ماشین پیاده می شوید و زیبایی های این جهت خیره می شوید.

وقتی به آبشار آب پری نزدیک می شوید، چهره ای متفاوت از یک آبشار را خواهید دید که امکان دارد با تصورات شما تفاوت زیادی داشته باشد، درواقع بیشتر جذابیت این جاذبه به سنگ هایی بر می گردد که در اثر رانش زمین، در شیب تند کوه قرار گرفته اند و آب از میان آنها جریان دارد. با وجود این جریان آب، درختان و گیاهان اطراف رشد کرده اند و به زیبایی های این مکان افزوده اند.

با نزدیک شدن به آبشار آب پری شکلی متفاوت از یک آبشار را خواهید دید که ممکن است خیلی با تصورات شما از آبشار مطابقت نداشته باشد. آن چیزی که آب پری را به یک جاذبه دیدنی تبدیل کرده سنگ هایی هستند که در اثر رانش زمین، در شیب تند کوه گرد هم آمده اند و آب را از میان خود عبور می دهند. زلالی آب این آبشار موجب شده تا بسیاری از آن به نام آب آشامیدنی استفاده کنند.

سرچشمه آبشار آب پری، چشمه ای از کوه های مازندران است و آبشار آب پی موجب می گردد تا آب با یک شیب 60 درجه ای، جهت خود را به آن طرف جاده و دره ای جنگلی ادامه دهد. در زبان محلی پری او به آن گفته می گردد که ریشه در افسانه هایی دارد که به وجود یک پری بر می گردد.

با وجود درختان در گوشه و کنار این منطقه و صدای آبی که جریان دارد و همرا شدن با وزش نسیمی دلنواز و تابش گاه و بیگاه خورشید، تمام اینها، فرصت فکر کردن به دغدغه های دیگر را از شما می گیرد. همچنین اگر از دوستداران همیشگی طبیعت هستید و البته اهل پیک نیک، می توانید در این مکان دوست داشتنی به همراه دوستان یا خانواده اقدام به برپایی پیک نیک کنید، چرا که همه چیز برای این اقدام مهیاست و در طبیعت اطراف آبشار آب پری چشم انداز ها دوست داستنی زیادی در دسترس است که به شما فرصت عکاسی و ثبت خاطرات را می دهد که امتناع از این کار قطعا حسرت در آینده را برایتان به همراه دارد.

آبشار آب پری در پارک جنگلی رویان قرار گرفته است که دارای امکاناتی مثل آب آشامیدنی، سرویس های بهداشتی، آلاچیق هایی برای استراحت و وسایل بازی بچه ها می باشد که می توانید از آنها برای گذراندن یک روز خوب و تجربه به یاد ماندنی استفاده کنید. اما در کنار این امکانات نیاز است تا اگر قصد ماندن در شب را دارید، خودتان هم وسایلی مثل کفش مناسب و آب معدنی و البته وسایل مورد نیاز کمپینک را به همراه داشته باشید.

چه فصلی را برای سفر به آبشار آب پری انتخاب کنیم؟

در فصل بهار و تابستان به دلیل اینکه حدودا دمای این منطقه 10 درجه از رویان خنک تر است، شاید بهترین زمان سفر باشد اما دوستداران طبیعت بهتر می دانند که این گونه جاذبه ها در هر فصلی زیبایی های خاص خود را دارد.

فصل بهار و تابستان: آب و هوای دلپذیرش موجب می گردد تا گردشگران و طبیعتگردان آبشار آب پری و جنگل های اطرافش را برای تفریح انتخاب کنند.

فصل پاییز: هوا رفته رفته سرد می گردد اما لباس طبیعت بکر آبشار آب پری رنگارنگ است و تصویری تماشایی از طبیعت را به رخ می کشد.

فصل زمستان: شاید فصول دیگر برای سفر کردن مناسب تر باشد اما جامه ای سفید را بر تن کرده و از منظری دیگر دوست داشتنی است، اما برف و یخبندان موجب می گردد تا شرایط جاده چندان مساعد نباشد.

محل اقامت در آبشار آب پری:

برای اقامت در نزدیکی این آبشار می توانید از خانه های محلی، هتل ها و مهمانسراها درشهرهای اطراف استفده کنید. همان طور که عرض شد کمپینگ هم در صورتی که می توانید شب های سرد این جنگل کوهستانی را تحمل کنید مناسب است.

منبع: گردشبان
انتشار: 24 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 1183

به "آب پری؛ منطقه ای خوش آب و هوا در مازندران، تصاویر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آب پری؛ منطقه ای خوش آب و هوا در مازندران، تصاویر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید