آرتیست رمان تازه سعید تشکری روانه بازار شد

به گزارش درگ فایل، سعید تشکری رمان تازه خود را با عنوان آرتیست روانه بازار نشر کرد.

آرتیست رمان تازه سعید تشکری روانه بازار شد

جهت دریافت مشاوره خدمات موشن گرافیک از بهترین و باتجربه ترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی سناریو تا ساخت تیزر و موشن گرافیک حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش گروه فرهنگی درگ فایل، رمان تازه سعید تشکری با عنوان آرتیستروانه بازار نشر شده است ، آرتیست جدیدترین اثر سعید تشکری نویسنده مشهدی است که انتشارات نیستان این روزها آن را منتشر نموده است. تشکری نویسنده متعهدی است که در سال های اخیر ساحت جدیدی پیش روی ادبیات دینی گگردده است. او در زمانه ای که نویسندگان شاخص بسیاری دست از قلم شسته اند، هنوز امیدوار است و نگذاشته چراغ ادبیات داستانی متعهد خاموش گردد. او در رمان هایش در سال های اخیر به موضوعاتی توجه داشته است که کمتر نویسنده ای در این روزهای جامعه ایرانی یارای تفکر درباره آن ها را دارد.

تشکری که در سال های اخیر بیشتر بر رمان تاریخی دینی متمرکز شده بود و آخرین رمان دینی خود سیمیا را نیز همین چندی پیش منتشر کرد، در آرتیست رویکرد دیگری را برگزیده است؛ اگرچه نمی توان منکر این شد که رگه های معنویت و دین در آرتیست وجود ندارد. او در این اثر انسان به ماهو انسان را دستمایه خلق داستان قرار داده است.

در رمان آرتیست قهرمان داستان یک نویسنده است، در شبی دل انگیز، با مزه مزه کردن چکی که بابت کاری که به او سفارش داده اند گرفته است، پیاده روی شبانه می نماید. ناگهان چندین آدم در لباس عروسکی چند حیوان ظاهر می شوند و این نویسنده را می دزدند و سوار وانت می نمایند و با خود به یک لمکده می برند، آنجا هویت واقعی عروسک ها هویدا می گردد و از نویسنده می خواهند کاری انسانی انجام دهد و در مقابل آن سفارش، درباره آن ها بنویسد که بچه هایی کر و لال هستند و توسط شخصی استثمار می شوند.

تشکری درباره این اثر می گوید: در حقیقت در طول این اثر بعد از یک سرقت، به یک هویت جدید می رسیم، نویسنده ای که آرزویش خرید خانه و دفتر کار در همسایگی امام رضا(ع) است تا هر روز صبح پنجره اتاقش را باز کند و بارگاه اما رضا(ع) را ببیند. این بیس داستان است. اما برای همسایه امام رضا(ع) شدن باید علیه شرایط بد زیستی و علیه کسانی که در طبقات فرادست جامعه از فرودستان و فقیران بهره کشی می نمایند و بنویسد، اما این تلاش را نمی نماید و اکنون آرتیستِ این نوع زندگی مفهومی می گردد.

ما در رمان آرتیست با یک نقد اجتماعی روبرو هستیم، جامعه ای که افراد جامعه به خودشان اجازه می دهند، هر کدام از دیگری بدون در نظر دریافت موازین اخلاقی و دینی، بهره کشی نمایند و این جامعه ما را از آرمان هایمان دور می نماید، آرمان هایی که معتقد است باید به یتیم ها رسیدگی کنیم، باید به مردم فرودست رسیدگی کنیم. چنین جامعه ای ما را از این آرمان ها دور می نماید و باعث می گردد بیشتر در حق آن ها اجحاف کنیم.

انتشارات نیستان این رمان را در 144 صفحه به قیمت 30 هزار تومان منتشر و روانه بازار نشر نموده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 115

به "آرتیست رمان تازه سعید تشکری روانه بازار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آرتیست رمان تازه سعید تشکری روانه بازار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید