الکاظمی درباره ماندن آمریکا تصمیم گرفته است؟

به گزارش درگ فایل، فارس نوشت: یک نماینده مستقل عراق پیش بینی کرد که حضور نیروهای آمریکایی در این کشور تمدید شود و نخست وزیر جدید نیز با آن موافقت کند.

الکاظمی درباره ماندن آمریکا تصمیم گرفته است؟

باسم خشان نماینده مستقل در مجلس عراق گفت که واشنگتن در عقب نشینی از خاک این کشور جدی نیست.

وی در گفت وگو با پایگاه خبری المعلومه توضیح داد: تصمیم هیأت دولت عراق مبنی بر تشکیل یک تیم برای بازنگری در توافق نامه استراتژیک با آمریکا یک اقدام نمایشی و غیرجدی در اخراج نیروهای آمریکایی است. مصطفی الکاظمی از دستور کار خروج نیروهای آمریکایی سخن می گوید نه پایبندی به مصوبه مجلس مبنی بر اخراج فوری نیروهای آمریکایی.لذا این موضع نخست وزیر عراق ضعیف و قابل بازگشت است.

باسم خشان توضیح داد: آمریکا در عقب نشینی از عراق و پایبندی به مصوبه مجلس این کشور مبنی بر عقب نشینی که در دوره نخست وزیری عادل عبدالمهدی تصویب شد، جدی نیست و مذاکرات در این باره که در ژوئن آینده برگزار خواهد شد، صوری است و هیچ نتیجه ای ندارد و امری را محقق نمی سازد.

وی پیش بینی کرد که الکاظمی برای دو سال در نخست وزیری باقی بماند و در این مدت، عقب نشینی آمریکا را درخواست نخواهد کرد و حتی با تمدید حضوزر نیروهای این کشور در عراق موافقت خواهد کرد.

دیروز، گابریل صوما مشاور دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در امور غرب آسیا نیز دیروز درباره محورهای مذاکرات بغداد و واشنگتن درباره توافق راهبردی میان دو طرف توضیح داد و گفت که نخست وزیر عراق اجازه خروج نیروهای آمریکایی از عراق را نمی دهد.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 4 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 447

به "الکاظمی درباره ماندن آمریکا تصمیم گرفته است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الکاظمی درباره ماندن آمریکا تصمیم گرفته است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید