بازگشت بیرانوند به پرسپولیس منتفی شد؟

به گزارش درگ فایل، تهران (پانا) - باشگاه پرسپولیس برای جذب علیرضا بیرانوند درخواست رسمی خود را ارسال نموده است اما به نظر می رسد قهرمان این توانایی اقتصادی این خرید را نداشته باشد.

بازگشت بیرانوند به پرسپولیس منتفی شد؟

به گزارش خبر ورزشی، بوژیدار رادوشویچ گلر کروات پرسپولیس که چند سالی بود در این تیم حضور داشت به خاطر بدقولی مدیران این تیم و نگرفتن حق و حقوقش به صورت ناگهانی ایران را ترک کرد و راهی کرواسی شد. درصورتی که رادو قصد بازگشت به ایران را نداشته باشد و بخواهد طلبش را به وسیله شکایت به فیفا دریافت کند، باشگاه پرسپولیس دوباره با یک پرونده حقوقی روبرو خواهد شد و حتی باید کل مبلغ قرارداد رادو برای فصل آینده را هم به او پرداخت کند.

رادو که قبل از بازی پرسپولیس مقابل طرفدار ایران را ترک کرد، هنوز راضی به بازگشت نشده و مدیران پرسپولیس هم نتوانستند کاری نمایند تا گلر کروات تیمشان به تمرینات برشود. حتی افشین پیروانی چند روز قبل بیان کرد فعلا خبری از بازگشت رادو نیست. آنطور که تعیین است باید رادو را اولین جدا شده پرسپولیس در نیم فصل دانست. به این ترتیب یحیی گل محمدی از همین حالا باید به فکر جذب یک گلر مطمئن در نیم فصل باشد.

همانطور که قبلا هم نوشتیم پیغام نیازمند و رشید مظاهری دو گزینه مدنظر یحیی گل محمدی برای جانشینی رادو هستند.

در این بین خبری منتشر شد که باشگاه پرسپولیس میخواهد علیرضا بیرانوند را در جابجایی نیم فصل به خدمت بگیرد و درخواست رسمی خود را به باشگاه آنتورپ ارسال نموده است. انتقالی که بعید است انجام شود، چراکه باشگاه پرسپولیس برای جذب علیرضا باید چند میلیون یورو هزینه کند.

طلب علیرضا از بواویشتا

علیرضا دوران موفقی در آنتورپ نداشت و فرصت کمی برای بازی کردن بدست می آورد. از همین رو تصمیم گرفت در تابستان به لیگ پرتغال و باشگاه بواویشتا ملحق شود. هرچند اوضاع علیرضا گلر شماره یک و فیکس تیمش به شمار میرود ولی شرایط جدولی این تیم زیاد خوب نیست و فقط 4 امتیاز با منطقه سقوط فاصله دارد. اما مهم ترین مشکل بواویشتا به مسائل اقتصادی برمی شود و این باشگاه اصلا اوضاع اقتصادی خوبی ندارد. اوضاع برای این تیم به حدی بد است که همین حالا بیرانوند طلب زیادی از بواویشتا دارد و این باشگاه در پرداخت حقوق بازیکنانش دچار مشکل شده است.

پیشنهادات اروپایی و ایرانی

قبل از بازی هفته گذشته بواویشتا، مدیران ایین باشگاه در جلسه ای که با بیرانوند داشتند به گلر شماره یک تیم ملی ایران بیان کردند چند پیشنهاد برای جابجایی نیم فصل دارد. 2 باشگاه پرتغالی، 2 باشگاه ایرانی و یک تیم از بلژیک درخواست رسمی خود را برای جذب علیرضا بیان کردند ولی تصمیم گیری برای جدایی یا ماندن بیرانوند به زمان دیگری موکول شد تا مدیرعامل باشگاه بواویشتا شخصا با علیرضا گفت و گوی نهایی را انجام دهد.

بواویشتا بیرانوند را بفروشد باید به آنتورپ پول بدهد

نکته جالبی که در قرارداد بیرانوند وجود دارد این است که اگر باشگاه بواویشتا بخواهد بیرانوند را بفروشد، باید یک میلیون یورو به آنتورپ پرداخت کند که این موضوع کار را سخت می نماید. در صورتی هم که علیرضا تا انتها قرارداد قرضی اش در بواویشتا باقی بماند و به تیم دیگری نقل مکان نکند، خود به خود در تابستان آینده بیرانوند باید به بلژیک برشود و سال آخر قراردادش را با آنتورپ بگذراند.

بواویشتا مخالف جدایی بیرانوند است

با توجه به شرایط نه چندان خوب بواویشتا در لیگ پرتغال، مسئولان این تیم دوست دارند علیرضا در تیمشان بماند و مخالف جدایی بیرانوند هستند مگر اینکه پیشنهاد اقتصادی خوبی از طرف مشتریان علیرضا ارائه شود. در صورتیکه پیشنهادات علیرضا به لحاظ اقتصادی قابل توجه باشد، آنها هم می توانند یک میلیون یوروی درخواستی آنتورپ را پرداخت نمایند و هم کمی به اوضاع بد اقتصادی باشگاه خودشان سر و سامان دهند.

علیرضا ترجیح می دهد در اروپا بماند

خود بیرانوند دوست ندارد از فوتبال اروپا جدا شود و به ایران برشود. با این حال طی روزهای آینده هر اتفاقی ممکن است برای علیرضا بیفتد. اطرافیان بیرانوند معتقدند این بازیکن فعلا به ایران برنمی شود مگر اینکه اتفاق خاص و عجیبی رخ دهد و علیرضا به بازگشت ترغیب شود.

پرسپولیس تکذیب کرد اما...

بلافاصله بعد از انتشار خبر علاقه پرسپولیس به جذب بیرانوند، یکی از مدیران باشگاه پرسپولیس این موضوع را بلافاصله تکذیب کرد. تکذیب عجولانه ای که تعیین است بیشتر به خاطر برهم نخوردن تمرکز حامد لک است و یحیی گل محمدی نمی خواهد برای چند بازی حساس به جای مانده تیمش تا انتها نیم فصل، گلر اول تیمش را از دست بدهد.

بیرانوند چند میلیون یورو برای پرسپولیس آب می خورد

همانطور که در بالا اشاره کردیم، بواویشتا فقط در صورتی حاضر به از دست دادن بیرانوند خواهد شد که پیشنهاد اقتصادی فوق العاده ای به آن ها ارائه شود. کاری که با توجه به مسائل عدیده اقتصادی از عهده پرسپولیس برنخواهد آمد. به غیر از یک میلیون یورویی که از انتقال بیرانوند باید گیر آتورپ بیاید، خود باشگاه بواویشتا هم به طور حتم خواستار دریافت مبلغی خواهد شد و بعلاوه دستمزد سالیانه علیرضا هم باید در نظر گرفته شود.

با توجه به اینکه بیرانوند گلر شماره یک تیم ملی است و رزومه بسیار قوی دارد، به طور حتم بازیکن ارزانی برای پرسپولیس نخواهد بود. با یک حساب سرانگشتی متوجه خواهیم شد که جذب بیرانوند برای پرسپولیس یا هر باشگاه ایرانی دیگر چند میلیون یورو آب خواهد خورد که هزینه بسیار سنگینی خواهد بود و بعید است تیمی در ایران توانایی پرداخت چنین پولی را داشته باشد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 21 بهمن 1400 بروزرسانی: 21 بهمن 1400 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 1380

به "بازگشت بیرانوند به پرسپولیس منتفی شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت بیرانوند به پرسپولیس منتفی شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید