بایدن: روسیه برای عدم دستیابی ایران به سلاح هسته ای همکاری می نماید

به گزارش درگ فایل، به گزارش خبرنگاران، جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده در خاتمه نخستین ملاقات رسمی و خبرساز خود با ولادیمیر پوتین همتای روس که حدود سه ساعت و نیم به طول انجامید، مدعی شد که همتای روس او برای حصول اطمینان از عدم دستیابی ایران به سلاح هسته ای وعده همکاری داده است.

بایدن: روسیه برای عدم دستیابی ایران به سلاح هسته ای همکاری می نماید

رئیس جمهوری آمریکا بعلاوه از پیشنهاد ولادیمیر پوتین برای ارائه یاری در خصوص تأمین امنیت افغانستان اطلاع داد.

آقای بایدن توضیح داد که در نشست خود با ولادیمیر پوتین به طرح مسائل مهمی همانند شرایط الکسی ناوالنی منتقد زندانی روسیه، شرایط رادیو اروپای آزاد / رادیو آزادی و بعلاوه پرونده های ترِوِر رید و پل ویلان دو شهروند آمریکایی زندانی در روسیه پرداخته است.

رئیس جمهوری آمریکا گفت به همتای روس خود هشدار داده است که چنانچه الکسی ناوالنی در زندان جان خود را از دست بدهد، روسیه متحمل عواقب سنگینی خواهد شد.

خبرگزاری اسپوتنیک هم گزارش داد که بایدن پس از ملاقات با پوتین مدعی شد که برنامه کار دولت وی پرداختن به دغدغه های مردم آمریکاست و نه الزاماً علیه روسیه و سایر کشورهای دنیا.

وی با تأکید بر اینکه تمرکز دولت او بر مبارزه با بیماری کووید -19 و بازسازی اقتصاد ایالات متحده و بعلاوه تقویت روابط با متحدان واشنگتن است، گفت: من به رئیس جمهور پوتین گفتم که دستورکار [دولت] من علیه روسیه یا هیچ کشور دیگری نیست، بلکه برای مردم آمریکاست.

وی با ادعای اینکه دفاع از ارزشهای دموکراتیک، حمایت از آزادی های همگانی و بنیادین برای تمام زنان و مردان راه و روش تمام رؤسای جمهور آمریکا بوده است، مدعی شد که [گزینه] حقوق بشر همیشه بر روی میز خواهد بود. این بحث نه تنها زمانی مطرح می گردد که روسیه حقوق بشر را نقض می نماید، بلکه درباره این است که ما چه کسی هستیم. من نمی توانم رئیس جمهور آمریکا باشم اما در خصوص نقض حقوق بشر صحبت نکنم.

لازم به ذکر است که سوریه، ایران، بلاروس و کوشش ها برای جلوگیری از قدرت یابی مجدد تروریست ها در افغانستان همزمان با خروج نیروهای آمریکا از خاک این کشور از دیگر موضوعات مطرح شده در این ملاقات دوجانبه بودند.

رئیس جمهور آمریکا بعلاوه فضای حاکم بر این نشست را مثبت خواند و گفت که وی هر آنچه که قصد انجامش را داشت، به انجام رساند.

بایدن بعلاوه در پاسخ به این پرسش که آیا به پوتین اعتماد دارد، با تکان دادن سر جواب مثبت داد و گفت که [پوتین] خواستار [جنگ سرد دیگری] نیست.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 تیر 1400 بروزرسانی: 25 تیر 1400 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 1130

به "بایدن: روسیه برای عدم دستیابی ایران به سلاح هسته ای همکاری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن: روسیه برای عدم دستیابی ایران به سلاح هسته ای همکاری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید