با وجود تضادها چگونه می توانید با همسفرتان سفر خوبی داشته باشید؟

به گزارش درگ فایل، در حال آماده سازی برای سفری خاطره انگیز هستید، نکته قابل توجه این است که قبل از این آماده سازی باید خود را برای مقابله با یک چالش هیجان انگیز آماده کنید. باید مطلع باشید که موانع در سفر کم نیست، اما همین موانع باعث رشد و تکامل شما خواهد شد.

با وجود تضادها چگونه می توانید با همسفرتان سفر خوبی داشته باشید؟

گفته می گردد قطب های مخالف یکدیگر را جذب می نمایند، اما این بدان معنا نیست که بتوانند همسفران خوبی نیز برای هم باشند. همانطور که زوج ها و دوستان از فعالیت های متفاوت، غذاها و اجتماع در خانه لذت می برند، در خارج از کشور نیز باید با اختلافات کنار بیایند تا از سفر لذت بیشتری ببرند. ترکیب این تناقضات با تنوع فرهنگی خارج از کشور، شما را با یک چالش جدی و واقعی روبرو خواهد نمود. شما باید از این تفاوت ها در جهت مثبت بهره ببرید.

در کنار تمامی این اختلافات و رویارویی با تنوعات، شما نیز با همسفرتان اختلاف نظر هایی دارید. مثلا ممکن است همسر شما گوشت خوار باشد و شما گیاه خوار، او فردی عجول و برون گرا باشد، اما شما کاملا درون گرا، یکی محتاط تر باشد، اما دیگری به ماجراجویی و هیجان علاقه مند باشد. این اختلاف ها ممکن است شما را دچار اضطراب کند، اما تجربه های نو و امتحان سبک های متفاوت در سفر باعث درخشش شما خواهد شد. فقط کافی است واقع بین باشید و با وجود تضاد ها، سفر خوبی را رقم بزنید.

1. سازش کنید تا چیز های نو را کشف کنید

یکی از مهم ترین نکات سفر، به ویژه زمانی که با کسی سفر می کنید که نظری متفاوت با شما دارد، این است که با ذهنی باز پیش بروید و انعطاف پذیر باشید. لجاجت، نه تنها زمینه جنگ را پرورش می دهد، بلکه امکان تجربه های نو را نیز محدود می نماید. هیچ کس نباید تنها پیرو راه خود یا راه دیگران به صورت کامل باشد. بازدید از موزه شاید تفریح مورد علاقه شما نباشد، اما اگر شریک زندگی تان به شدت به هنر های مدرن علاقه مند است، چه ایرادی دارد بلیط تهیه کنید و همراه او باشید. مطمئن باشید در همین موزه که علاقه ای هم به آن ندارید، چیزی نو و مهم یاد خواهید گرفت.

2. ماجراجو باشید، اما راحتی را نیز نباید فراموش کنید

نکته مهم در ماجراجویی این است که بدانید دقیقا چه زمانی توقف کنید، به عقب بازگردید و استراحت کنید. استراحت و سر حال بودن باعث می گردد لحظاتی که به کشف کردن مشغول هستید، شیرین تر بگذرد. با این حال، بسیاری از مسافران این کار را انجام نمی دهند. آنها می خواهند با توجه به هزینه ای که انجام شده است، از تمامی موارد استفاده کامل ببرند، هرچند اگر خسته باشند. این جمله مصداق شاخص این است که در ساعات گرم روز به کشف شهر بپردازید یا با توجه به سیر شدن پرخوری کنید و بیمار شوید. گاهی اوقات احتیاج است به عقب بازگردید، استراحت کنید و باز با نیروی نو پیش بروید. شاید در این زمان تجربه کمتری به دست آورید، اما قطعا هر آنچه که کسب می کنید، لذت بخش تر است.

3. در غذا خوردن هم ماجراجویی داشته باشید

شاید تا به حال با افرادی روبرو شده باشید که هنگام به دست گرفتن منوی غذا، چیزی که تا به حال امتحان ننموده اند و حتی نام آن را هم نشنیده اند را انتخاب می نمایند. این تصمیم در خصوص بیشتر مردم و بعلاوه افرادی که دارای محدودیت غذایی هستند، کارایی ندارد. اما شما در این سفر با تضاد های فراوان، سعی کنید حداقل در طول روز یک وعده غذای متفاوت انتخاب کنید تا هر دوی شما ماجراجویی در غذا خوردن را هم تجربه نموده باشید.

4. مراقب هزینه ها باشید

پول، می تواند یکی از موضوعات مهم و در عین حال مبهم در طول سفر باشد. سعی کنید قبل از سفر در خصوص بودجه صحبتی صادقانه داشته باشید تا بتوانید هزینه ها را به خوبی تحت کنترل خود در بیاورید. راه های زیادی برای برنامه ریزی بودجه سفر وجود دارد، فقط این راه ها باید برای هر دوی شما قابل دسترسی و مناسب باشد.

5. به اختلاف ها لبخند بزنید

فرقی نمی نماید، با هر کسی که سفر می کنید، مجبور هستید زمانی را با او صرف کنید. گاهی اوقات بعضی از عادت ها از نظر دیگری عجیب و غریب به نظر می رسد، اما نباید به دغدغه اصلی شما تبدیل شوید. شما می توانید به آن نگاه کنید، لبخند بزنید و از کنارش به سادگی بگذرید. اجازه دهید در کنار یکدیگر احساس راحتی کنید. حتی می توانید به این عادت های عجیب به چشم تفریح نگاه نموده و خود شما نیز یک بار آن را امتحان کنید.

6. به حرف غریبه ها گوش دهید

به جای اینکه هر کدام از شما سر سختانه بر انجام موضوعی پا فشاری داشته باشید، توافق کنید تا هر کاری، هر جایی و هر رستورانی که غریبه ها به شما پیشنهاد می نمایند را امتحان کنید. این یک تاکتیک ویژه است که از مشاخصه دست بردارید و رهایی را تمرین کنید. این روش برای آغاز یک روز می تواند بسیار سرگرم نماینده باشد، فقط باید نکات ایمنی را هم در نظر بگیرید.

7. زمانی را هم جدا از یکدیگر بگذرانید

شاید زمانی که در سفر با شخصی دیگر همراه هستید، سخت باشد که زمانی را فقط به خود اختصاص دهید؛ اما باید به این موضوع صادقانه نگاه کنید که تنهایی گاهی اوقات یک احتیاج است. البته باید به این کار به عنوان راهی برای شارژ کردن خود نگاه کنید، نه اینکه شخص همراه تان را تنبیه کنید. در سفر متفاوت باشید، زیرا هیچ کس نمی خواهد همان چیزی که در خانه تجربه می نماید را در سفر هم انجام دهد. به عنوان مثال به جای خوابیدن زیاد از زمان کمی که دارید، بهره ببرید، کمی تنهایی قدم بزنید یا به کافی شاپ بروید.

8. نقاط قوت را طبقه بندی کنید، اما اشتراکات را هم بپذیرید

یکی از بزرگ ترین اختلاف ها میان همسفران، برنامه ریزی سفر است. اختلاف در برنامه ریزی در همان ابتدای سفر شما را خسته و بیشتر اوقات دچار استرس و اضطراب می نماید. نترسید، در خصوص سفر این را امتحان کنید، به این اختلاف ها به عنوان یک دارایی نگاه کنید که باعث متعادل سازی برنامه سفر شما می گردد. نقاط قوت میان خود و همسفرتان را پیدا کنید، طبقه بندی کنید و از آن ها به عنوان نقطه اشتراک استقبال کنید.

منبع: کجارو / afar.com
انتشار: 28 اسفند 1400 بروزرسانی: 28 اسفند 1400 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 1420

به "با وجود تضادها چگونه می توانید با همسفرتان سفر خوبی داشته باشید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با وجود تضادها چگونه می توانید با همسفرتان سفر خوبی داشته باشید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید