بیست و یکمین جشنواره لاله های گچسر البرز

به گزارش درگ فایل، بیست و یکمین جشنواره لاله های گچسر البرز، روز شنبه با حضور علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و استاندار البرز، میزبان گردشگران و علاقمندان به گل و طبیعت شد.

بیست و یکمین جشنواره لاله های گچسر البرز

این جشنواره به ابتکار سرمایه گذاران بخش خصوصی از 21 سال پیش در اردیبهشت ماه هر سال میزبان هزاران توریست در روستای گرماب گچسر واقع در کیلومتر 52 جاده کرج - چالوس است.

جذب توریستان، تشویق مردم به حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی، توسعه کشت گل و گیاه، استفاده بهینه از اراضی کشاورزی و باغی و معرفی جاذبه های طبیعی و تاریخی استان البرز از مهمترین اهداف برپایی جشنواره گل لاله های البرز است .

این جشنواره همه ساله با استقبال هزاران تن از علاقمندان به گل و گیاه همراه بوده و دست اندرکاران جشنواره با برپایی آن درصدد فرهنگ سازی و یاری به شکوفایی طبیعت ایران و استان البرز هستند.

برپایی این جشنواره در محدوده جاده توریستی کرج - چالوس بر زیبایی طبیعت جاده افزوده و شاهکاری بی بدیل به شمار می رود.

قشرهای مختلف مردم با حضور در این جشنواره که 10 روز ادامه دارد، لحظه های ناب و به یادماندگی تجربه می نمایند به ویژه آنکه سال جاری به لطف پروردگار نزولات جوی طراوات خاصی به کل کشور و استان البرز بخشیده و تماشا لاله های زیبا بر تارک البرز جنوبی برای هر رهگذر سرشار از جذابیت است.

بسیاری از توریستان که سال های گذشته این جشنواره زیبا را تجربه نموده اند بی صبرانه خود را به روستای گرماب جاده کرج - چالوس رسانده و با گرفتن عکس یادگاری لحظه های تماشای را به قاب تصویر می برند.

هر ساله بیش از 500 هزار نفر از این جشنواره تماشا می نمایند که در نوع خود منحصر به فرد است.

جواد غلامی مدیر عامل شرکت مهدلاله ها در این مراسم گفت: سال جاری این جشنواره در زمینی به مساحت 10 هزار متر مربع (یک هکتار) برگزار شده است.

وی بیان داشت : حدود 600 هزار پیاز لاله در 23 واریته به نمایش گذاشته شده است و همه ساله این جشنواره با استقبال با شکوه مردم و علاقمندان به گل و گیاه همراه است.

در آئین گشایش جشنواره لاله های گچسر تعدادی از مدیران کل ادارات استان البرز و شمار زیادی از توریستان جاده کرج - چالوس حضور داشتند.

منبع: ایرنا

منبع: همگردی
انتشار: 3 بهمن 1401 بروزرسانی: 3 بهمن 1401 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 1623

به "بیست و یکمین جشنواره لاله های گچسر البرز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیست و یکمین جشنواره لاله های گچسر البرز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید