تسلط ارتش یمن بر 2 منطقه دیگر در جنوب مأرب

به گزارش درگ فایل، پس از انتشار گزارش های متعدد درباره پیشروی چشمگیر نیرو های صنعاء در استان های مأرب (شرق صنعاء) و الحدیده (غرب یمن)، منابع خبری گزارش دادند که ارتش یمن بر دو منطقه دیگر در جنوب مأرب مسلط شده است.

تسلط ارتش یمن بر 2 منطقه دیگر در جنوب مأرب

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رسانه های خبری، امروز (چهارشنبه)، گزارش دادند که ارتش و کمیته های مردمی یمن، دو منطقه تازه دیگر را در جنوب شهر مأرب آزاد نموده اند.

منابع میدانی در این خصوص به شبکه المیادین اطلاع دادند که نیرو های صنعاء بر دو منطقه شقه می و عرق می در جنوب مأرب مسلط شده اند.

پایگاه خبری التازه پرس ضمن تأیید خبر مذکور، به نقل از یک منبع نظامی گزارش داد که نیرو های پشتیبانی عربستان سعودی که از ظهران به منطقه ها کوهستانی البلق در مجاورت شهر مأرب اعزام شده بودند، متحمل شکست شده اند.

منبع یادشده در این خصوص گفت که نیرو های پشتیبانی تیپ 102 ائتلاف سعودی به فرماندهی یاسر المعبری (ابوعبیده السلفی) که به منطقه ها کوستاهی البلق اعزام شده اند، در اولین نبرد خود شکست خورده اند.

منابع مذکور در ادامه و در تأیید گزارش شبکه المیادین اطلاع داد که ائتلاف سعودی در جریان نبردی که در منطقه عرق می و شقه می در جریان بوده، متحمل خسارت سنگینی شده است و در نتیجه نیرو های صنعاء منطقه ها وسیعی را در اطراف سد مأرب تحت کنترل خود درآورده اند.

این منبع بعلاوه افزود که ارتش و کمیته های مردمی یمن بر کوه ها و منطقه ها مجاور نقطه امنیتی موسوم به الفلج مسلط شده اند و چیزی نمانده است که این نقطه را نیز به طور کامل تحت تسلط خود درآورند.

این گزارش در حالی منتشر شده است که منابع محلی یمن، روز گذشته، اطلاع دادند که نیرو های عربستان سعودی یک پایگاه الخالدیه در استان حضرموت (شرق یمن) را تخلیه نموده اند.

رسانه ها، شامگاه پنجشنبه هفته گذشته نیز اطلاع دادند که نیرو های ائتلاف سعودی-اماراتی در اقدامی ناگهانی از ده ها موضع خود در جنوب و شرق استان الحدیده (غرب یمن) خارج شده اند.

این منابع با اشاره به اینکه نیرو های ائتلاف پس از خروج از الحدیده، به سمت شهر المخا واقع در غرب استان تعز حرکت نموده اند، احتمال دادند که هدف از این عقب نشینی ناگهانی، یاری به نیرو های دولت مستعفی یمن و حزب اخوانی الاصلاح در مأرب باشد.

شبکه المیادین، روز شنبه هفته جاری، در این ارتباط اطلاع داد که ارتش یمن پس از خروج نیرو های سعودی-اماراتی از الحدیده، بر تمام منطقه ها این استان به جز ناحیه الخوخه مسلط شده است.

عربستان سعودی در رأس یک ائتلاف عربی و تحت حمایت آمریکا، از ششم فروردین 1394 با ادعای کوشش برای بازگرداندن رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور کرد.

این تجاوز نظامی هیچ کدام از اهداف ائتلاف سعودی را محقق نکرد و فقط با کشته و زخمی شدن ده ها هزار یمنی، آواره شدن میلیون ها نفر، به بار آمدن خرابی برای زیرساخت های این کشور و توسعه قحطی و گرسنگی و بیماری های واگیردار همراه شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 آذر 1400 بروزرسانی: 30 آذر 1400 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 1320

به "تسلط ارتش یمن بر 2 منطقه دیگر در جنوب مأرب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسلط ارتش یمن بر 2 منطقه دیگر در جنوب مأرب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید