توضیحات مهم درباره زمان همسان سازی کامل حقوق بازنشستگان ا جزئیات ارائه تسهیلات خرید کالا و خدمات جدید صندوق بازنشستگی

به گزارش درگ فایل، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: از ابتدای مهرماه سالجاری مرحله دوم طرح همسان سازی و متناسب شدن حقوق بازنشستگان کشوری با شاغلان همطراز عملیاتی خواهد شد.

توضیحات مهم درباره زمان همسان سازی کامل حقوق بازنشستگان ا جزئیات ارائه تسهیلات خرید کالا و خدمات جدید صندوق بازنشستگی

به گزارش خبرنگاران آنلاین به نقل از تسنیم، اکبر افتخاری در برنامه رهیافت رادیو اقتصاد اضافه نمود: امسال مجموعه اقداماتی انجام شده برای اینکه بتوانیم خدمت مناسبی را برای توسعه معیشت و سبد خانواده بازنشستگان فراهم کنیم که بحث همسان سازی حقوق بازنشستگان از جمله این اقدامات است.

وی اظهارداشت: بودجه طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان در ابتدا سه هزار و 500 میلیارد تومان مصوب مجلس شورای اسلامی بود که با پیگیری های انجام شده این عدد به شش هزار و 500 میلیارد تومان افزایش پیدا کردو خوشبختانه یک مرحله همسان سازی در فروردین ماه امسال رخ داد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: هم اکنون در حال برنامه ریزی و نهایی کردن احکام هستیم که از ابتدای مهر ماه امسال مرحله بعدی همسان سازی حقوق بازنشستگان را عملیاتی کنیم.

وی در ادامه اضافه نمود: بدون شک در این مرحله همسان سازی کاملی در راستای حقوق بازنشستگان صورت می گیرد.

افتخاری اظهارداشت: این موضوع یکی از مطالبات جدی بازنشستگان بود که در یک قالب تعیین حقوق بازنشستگان و شاغلین متناسب گردد و دولت هم عزم جدی در این زمینه داشت که آن را برطرف کند.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود بیمه تکمیلی درمان را مطالبه دیگر و خواسته بحق بازنشستگان این صندوق برشمرد و گفت: خوشبختانه در این حوزه هم اتفاق خوبی رخ داد و از خردادماه امسال سرانه بازنشستگان از 60 هزار تومان در ماه به 140هزار تومان در ماه افزایش پیدا نموده است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری اضافه نمود: معنا و مفهوم اقدام مزبور اینکه پوشش بیمه های تکمیلی دو برابر شد و همینطور در بعضی از حوزه ها پوشش های جدیدی برای بازنشستگان ایجاد گشت.

وی اظهارداشت: دولت یک مصوبه ای طی فروردین ماه امسال در راستای ضوابط بودجه سال 99 صادر کرد.

افتخاری توضیح داد: این مصوبه به دستگاه های اجرایی اجازه می دهد در قالب اعتبارات شان از امکانات رفاهی برای بازنشستگان همان دستگاه استفاده نمایند.

وی ادامه داد: صندوق علاوه بر این مجموعه ای از اقدامات و طرح های رفاهی را برای بازنشستگان اجرا نموده است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: خرید بیمه نامه، اعطای تسهیلات برای خرید کالاهای ضروری، لوازم خانگی، خرید های روزمره از فروشگاه های سراسری، در نظر دریافت تخفیف های مناسب برای خرید محصولات شرکت های زیر مجموعه صندوق بازنشستگی کشوری مثل پگاه، کفش ملی و غیره از جمله این طرح ها و اقدامات است.

وی اضافه نمود: طرح های رفاهی صندوق بازنشستگی کشوری با هدف بهبود کیفیت زندگی و افزایش قدرت خرید بازنشستگان عزیز در حال اجراست.

افتخاری بیان داشت: ارائه تسهیلات بلندمدت برای خرید کالای خانگی از جمله طرح های رفاهی که از هفته آینده عملیاتی می گردد.

وی ادامه داد: در این طرح بازنشستگان می توانند با اقساط بلندمدت 5 ساله نسبت به خرید کالای خانگی با کیفیت مثل تلویزیون، یخچال و غیره اقدام نمایند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: برای خرید لوازم خانگی تا سقف 50 میلیون تومان وام برای بازنشستگان در نظر گرفته شده و پرداخت به تناسب حقوق بازنشستگان خواهد بود.

وی اضافه نمود: طبق معمول افرادی که حقوق پائین تری دارند سقف پرداخت وام هم کمتر خواهد بود چون باید توان بازپرداخت هم داشته باشند.

افتخاری اظهارداشت: بازنشستگان عزیز هم می توانند برای جهیزیه فرزندان و هم برای تهیه لوازم زندگی خودشان از این تسهیلات استفاده نمایند.

وی ادامه داد: برای خرید کالاهای ضروری از فروشگاه های زنجیره ای عظیم در سال سه میلیون و 600 هزار تومان تسهیلات قرض الحسنه با نرخ دو درصد برای بازنشستگان در نظر گرفته شده که در سه قالب یک میلیون و 200 هزار تومان در سه نوبت به کارت بازنشستگان بصورت اعتباری شارژ می گردد وبعد طی دوره ای با یک ماه تنفس در چهار قسط از حقوق شان کسر خواهد شد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری بیان داشت: علاوه بر این صندوق امسال به بازنشستگان تسهیلات ضروری قرض الحسنه به مبلغ 10 میلیون تومان پرداخت می نماید.

وی افزود: این تسهیلات پیش از این هفت میلیون تومان بود که اکنون به 10 میلیون تومان افزایش یافته است.

افتخاری بیان داشت: امسال 350 هزار فقره وام قرض الحسنه 10 میلیونی برای بازنشستگان تدارک دیده شده که آخر هر ماه به تعدادی به نوبت پرداخت می گردد.

وی ادامه داد: مضاف بر این تسهیلات فصلی به مبلغ 20 میلیون تومان برای ازدواج فرزندان بازنشستگان در نظرگرفته شده که هر فصل بر اساس قرعه کشی به کسانی که فرزندان در آستانه ازدواج دارند، تعلق می گیرد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: عمده این کارها طرح ها مشارکتی بوده و منابع صندوق درگیر آن نیست.

وی اضافه نمود: صندوق توانسته با مشارکت و تعامل بانک عامل و هم شرکت ها و سازمان های که با این مجموعه همکاری می نمایند تسهیلات مزبور را برای بازنشستگان عزیز ایجاد کند.

افتخاری بیان داشت: صندوق بازشستگی منابع آن چنانی ندارد که بخواهد طرح های عظیمی را اجرا کند.

وی همچنین در مورد سامانه جامع ثبت اطلاعات املاک نیز شرح داد: این سامانه پس از تعطیلات نوروز امسال عملیاتی شده و املاک متعلق به صندوق در آن در حال ثبت و ضبط است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: صندوق طیف مختلف و متنوعی از املاک را در اختیار دارد که ضرورت ایجاب می کرد ابتدا این املاک شناسایی، ثبت و در عین حال آخرین شرایط آن ها تعیین می شد.

وی اضافه نمود: با توجه به در اختیار داشتن تعداد بالایی از املاک و مستغلات در صندوق بازنشستگی کشوری، ساماندهی املاک و مستغلات صندوق همیشه مورد توجه و نظر مسئولان صندوق بوده که خوشبختانه با پیگیری های انجام شده هم اکنون در حال عملیاتی شدن است.

افتخاری درادامه یادآورشد: سامانه جامع املاک به منظور مستندسازی اموال غیرمنقول صندوق بازنشستگی کشوری طراحی و ایجاد شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 14 مهر 1399 بروزرسانی: 14 مهر 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 592

به "توضیحات مهم درباره زمان همسان سازی کامل حقوق بازنشستگان ا جزئیات ارائه تسهیلات خرید کالا و خدمات جدید صندوق بازنشستگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات مهم درباره زمان همسان سازی کامل حقوق بازنشستگان ا جزئیات ارائه تسهیلات خرید کالا و خدمات جدید صندوق بازنشستگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید