طراحی و ساخت باغ ویلا: جنگل های چهار باغ مرزن آباد در راه ثبت جهانی

به گزارش درگ فایل، جنگل های چهار باغ مرزن آباد یکی از گزینه های ثبت در میراث جهانی یونسکو است.

طراحی و ساخت باغ ویلا: جنگل های چهار باغ مرزن آباد در راه ثبت جهانی

جهت دریافت خدمات طراحی و ساخت باغ ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به منظور ثبت میراث جهانی مناطقی معرفی می شوند که هیچ گونه عملیات انسانی در آن انجام نشده و در مورد پوشش های گیاهی و جانوری غنی است. جنگل های چهار باغ مرزن آباد از نظر لحاظ محیط زیستی و جانوری بسیار قوی تر است.

این منطقه یا وسعت 9833 هکتار بین جاده کندوان و جاده روستایی به سمت روستای انگوران قرار گرفته است. حد ارتفاع منطقه بین 915 تا 3395 متر بوده و دارای رویشگاه های جنگلی، مرتعی، بیشه زار و صخره ای است. بخش وسیعی از این منطقه تقریبا کوهستانی بیش از 40 درصد شیب دارد.

سرچشمه رودخانه چالوس، رودخانه های این منطقه هستند که به دریای خزر سرازیر می گردد. میانگین بارش سالانه منطقه حدود 600 میلی متر است که آب و هوایی نیمه مرطوب سرد دارد. داشتن تنوع وسیعی از گونه های درختی، درختچه ای و علفی از نتایج ارتفاعات مختلف جنگل های چهار باغ است.

حیواناتی نظیر مرال، خرس قهوه ای، پلنگ، گراز، گربه جنگلی، گرگ، کل و بز، روباه معمولی، شغال و انواع پرندگان نظیر کبوتر جنگلی، جی جاغ، انواع سنگ چشم، انواع سارگپه و عقاب جنگلی در این جنگل ها زندگی می نمایند.

چند منطقه از جنگل های هیرکانی شمال کشور در استان های مازندران، گیلان و گلستان به عنوان گزینه ثبت در میراث جهانی سازمان یونسکو مطرح هستند که منطقه حفاظت شده چهارباغ نیز یکی از این موارد است.

به زودی اکیپی از کارشناسان یونسکو به منطقه آمده و ضمن بازدید از منطقه چهارباغ و آنالیز موضوع، با فرماندار، بخشدار، دهیاران، شوراها و اهالی چهارباغ رایزنی خواهندکرد، در راستا ثبت این منطقه به عنوان میراث جهانی، نظرات مردم و مسئولان نیز مدنظر قرار گرفته و همه جوانب جهت تحقق این مهم سنجیده می گردد.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 اسفند 1400 بروزرسانی: 3 اسفند 1400 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 1392

به "طراحی و ساخت باغ ویلا: جنگل های چهار باغ مرزن آباد در راه ثبت جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی و ساخت باغ ویلا: جنگل های چهار باغ مرزن آباد در راه ثبت جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید