خبرنگاران استاندار: 80 تا 90 درصد مردم آذربایجان شرقی بهداشت را رعایت می نمایند

به گزارش درگ فایل، تبریز - خبرنگاران - استاندار آذربایجان شرقی گفت: 80 تا 90 درصد مردم استان ملاحظات بهداشتی را رعایت می نمایند و در مجموع کرونا در استان به خوبی مدیریت شده است.

خبرنگاران استاندار: 80 تا 90 درصد مردم آذربایجان شرقی بهداشت را رعایت می نمایند

محمد رضا پورمحمدی روز یک شنبه در گفت و گویی اظهار کرد: متاسفانه، روزانه به تعداد مبتلایان و جان باختگان در استان اضافه نموده می گردد و پای کار بودن متولیان بهداشت و درمان در استان برای غلبه بر این بیماری، جای امیدواری دارد.

وی اضافه نمود: خود مراقبتی و ماندن در خانه، بهترین راه پیشگیری از شیوع این بیماری است و به طور قطع، افزایش یا کاهش آمار مبتلایان به کرونا، به رفتار مردم در رعایت مسایل بهداشتی و پرهیز از رفت وآمدهای غیرضروری بستگی دارد.

پورمحمدی گفت: هدف از اجرای طرح غربالگری قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا است و امیدواریم در روزهای آینده تمام مردم استان تحت پوشش این طرح قرار گیرند.

وی ادامه داد: خوشبختانه مردم به شکل جدی در استان نکات بهداشتی و خودمراقبتی را رعایت می نمایند.

پورمحمدی گفت: بنا به اظهار نظر سازمان جهانی بهداشت، در صورت رعایت حداکثری بهداشت عمومی و فردی، احتمالا از 25 فروردین به بعد شاهد سیر نزولی این بیماری خواهیم بود.

وی اظهار کرد: آذربایجان شرقی در مقایسه با سایر استان ها در مورد ابتلا به کرونا، در رتبه 9 قرار گرفته است اما اگر تعداد مبتلایان را به ازای هر 10 هزار جمعیت در نظر بگیریم در رتبه 17 کشور قرار داریم.

به گزارش خبرنگاران، 1361 نفر از جمعیت 3.9 میلیون نفر آذربایجان شرقی به کرونا مبتلا هستند به عبارتی دیگر از هر 10 هزار نفر در این استان حدود 3.4 نفر کرونا گرفته اند.

استاندار آذربایجان شرقی اضافه نمود: علاوه بر تبریز، در شهرستان های مرند، شبستر، سراب و میانه به خاطر کم ملاحظه گی بعضی از مردم تعداد ابتلا بیشتر از دیگر شهرها و شهرستان ها است.

پورمحمدی یادآور شد: ایزولاسیون، قرنطینه، حکومت نظامی و فاصله گذاری اجتماعی چاره ساز و کار مهم برای مواجهه با این ویروس بر اساس معیارهای سازمان بهداشت جهانی است.

وی تاکید نمود: فاصله گذاری اجتماعی زنجیره بین افراد مبتلا و افراد سالم را قطع خواهد نمود و عامل مهم برای موفقیت در این طرح، همراهی و مشارکت مردم است.

وی ادامه داد: امروز موفقیت تمام طرح ها، وابسته به همکاری و همراهی حداکثری مردم است و نتایج با مشارکت آنها محقق خواهد شد.

پورمحمدی گفت: هدف طرح فاصله گذاری اجتماعی حفظ سلامت عمومی است، نه برای تعطیلی جامعه و زندگی.

وی ادامه داد: در این طرح صرفا افراد بومی ساکن هر شهر مجاز به ورود آن شهر بوده و از ورود افراد غیر ساکن جلوگیری خواهد شد و تا اطلاع ثانوی تمام پارک ها، بوستان ها، تفرجگاه ها، مراکز تفریحی و استخرها که می توانند محل تجمع افراد باشند تعطیل است و ادارات، نهادها و سازمان ها برابر بخشنامه صادره حداکثر با یک سوم نیروهای اداری و به صورت نوبتی کار می نمایند.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین گفت: اصنافی که قوانین لازم را رعایت ننمایند به وسیله اتحادیه ها و اماکن تذکر لازم داده خواهد شد و گشت های انتظامی و فرمانداری برخورد لازم را خواهند داشت.

پورمحمدی گفت: مردم برای ضدعفونی محلات و نقاط مختلف شهر با شماره تلفن 137 شهرداری تبریز تماس بگیرند و شماره 2-35264150 و 111 فرمانداری تبریز نیز آماده دریافت نظرات، دیدگاه ها، پیشنهادات و نقدها مردم است.

منبع: ایرنا
انتشار: 1 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 321

به "خبرنگاران استاندار: 80 تا 90 درصد مردم آذربایجان شرقی بهداشت را رعایت می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران استاندار: 80 تا 90 درصد مردم آذربایجان شرقی بهداشت را رعایت می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید