رباتی که با هوش مصنوعی سالاد درست می نماید

به گزارش درگ فایل، به گزارش خبرنگاران به نقل از اینترستینگ انجینرینگ، آینده صنایع به ربات ها بستگی دارد. در سراسر جهان به آنها آموزش داده می گردد تا وظایف مختلف از تمیز کردن گرفته تا بازی فوتبال را دقیق تر انجام دهند.

رباتی که با هوش مصنوعی سالاد درست می نماید

مهارت در پخت و پز نیز یکی از وظایفی است که در ربات ها بسیار پیشرفت نموده است. با این وجود ربات ها به زودی به مقدار انسان در آشپزی ماهر می شوند. محققان دانشگاه کمبریج نخستین گام در این زمینه را برداشته اند. آنها یک آشپز رباتیک را آموزش دادند تا تنها با دیدنی ویدئوهای آشپزی غذا تهیه کند.

این ربات طوری برنامه ریزی شد تا 8 دستور تهیه ساده سالاد را در آزمایش ها بازآفرینی کند. محققان هنگام تهیه دستور سالاد از خود فیلم گرفتند و با یاری آن به ربات آموزش دادند.

نخستین ربات، ویدئو تهیه سالاد به وسیله انسان را مشاهده کرد و پس از آموزش با آن اجازه یافت تا دستورالعمل آن را شناسایی و تهیه کند.

جالب آنکه ویدئوهای ساخته شده در ایجاد یک کتابچه آشپزی برای ربات یاری حال بود. استفاده از تمام این منابع سبب شد ربات نهمین دستور سالاد را خود ایجاد کند.

مولف ارشد این پژوهش می گوید: ما می خواستیم ببینیم آیا می توان ربات آشپز را مانند انسان با شناسایی مواد اولیه و اینکه چگونه باهم ترکیب می شوند، آموزش داد یا خیر.

پژوهشگران این تحقیق از الگوریتم های شبکه عصبی در دسترس برای برنامه ریزی یک آشپز رباتیک استفاده کردند که دستور پخت غذاها را دریافت می نماید. در مرحله بعد ربات آموزش می بیند تا اشیای مختلف از جمله میوه و سبزیجات را شناسایی کند. ربات آشپز حتی می تواند اشیای دیگر مانند چاقو، بازو و دست و صورت فردی که غذا را آماده می نماید، بشناسد.

در کل ربات 16 ویدئو دیدن کرد ودر 93 درصد مواقع دستور آماده سازی غذا را به درستی شناسایی کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 خرداد 1402 بروزرسانی: 20 خرداد 1402 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 1681

به "رباتی که با هوش مصنوعی سالاد درست می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رباتی که با هوش مصنوعی سالاد درست می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید