روحانی: یک دیوانه در آمریکا جنگ بی نظیری علیه ایران به راه انداخت

به گزارش درگ فایل، رییس جمهوری از دولت آمریکا خواست به قانون، مقررات و قطعنامه2231 عمل کند و گفت: ما نمی خواهیم آمریکا در برابر ما غیر قانونی عمل کند. آنچه ما می خواهیم اجرای قانون و عمل به تعهدات است.

روحانی: یک دیوانه در آمریکا جنگ بی نظیری علیه ایران به راه انداخت

به گزارش ایرنا، حسن روحانی روز پنجشنبه در آیین بهره برداری ویدئوکنفرانسی از چهار طرح صنعتی و معدنی با تاکید بر واگذاری امور تولیدی به مردم گفت: هر روز اصرار دارم بخش های متعلق به دولت به مردم واگذار شود، چون مردم بهتر می توانند تولید را اداره کنند.

وی گفت: ما باید پشتیبان بخش خصوصی کشور باشیم و به برنامه ریزی برای امور اجرایی کشور بپردازیم.

رییس جمهوری با بیان اینکه امروز پنجاه و یکمین جلسه افتتاح ما در سال 99 است، اضافه نمود: از شروع سال که با شرایط بسیار سخت کرونا همراه با جنگ بسیار سخت اقتصادی روبرو بودیم، نمی دانستیم که آیا می توانیم این افتتاح ها را داشته باشیم یا نه، اما خوشبختانه توانستیم این افتتاح ها را داشته باشیم و در مناسبت های دیگر هم به این افتتاح ها اضافه کرده شد.

وی ادامه داد: امروز با سرمایه گذاری بیش از 8 هزار و 500 میلیارد تومان طرح ها و پروژه ها افتتاح می شود و طبق آمار و ارقامی که در همین سال داشتیم، تحولاتی در بخش صنایع مشاهده می کنیم و فقط امروز 7 و نیم میلیون تن تولید گندله آهن را افتتاح کرده ایم و این نشانه زنده و فعال بودن کشور و جهش تولید در کشور است.

رییس دولت تدبیر و امید گفت: امسال شاهد حرکت در تولید و حتی رونق و جهش تولید بوده ایم و زنجیره فولاد در بخش های مختلف را کامل می کنیم. ضمن اینکه تقریباً بین محصولات تعادل وجود دارد.

وی گفت: در طول این دولت توانستیم در بخشی از این زنجیره ها بیش از 70% و بخشی هم بیش از 80 درصد رشد و توسعه داشته باشیم؛ آن هم در شرایط تحریم، جنگ اقتصادی و کرونا که این یکی از معجزات قدرت ملت بزرگ ایران است که در هیچ شرایطی تسلیم نمی شوند.

رییس جمهوری اضافه نمود: مردم شرایط سیاسی و اقتصادی را به طور کامل احساس می کنند البته مردم در سختی، رنج و مسائل هستند.

دولت آمریکا در برابر قطعنامه 2231 تسلیم شود

رییس دولت دوازدهم گفت: وقتی کار را در دولت دوازدهم شروع کردیم، تداوم کار دولت یازدهم را در ذهن داشتیم و نمی دانستیم دیوانه ای در آمریکا سر کار می آید و جنگ بی نظیری را در تاریخ علیه ملت ایران شروع می کند.

وی اضافه نمود: او فکر می کرد اگر این فشار را به ملت ایران وارد کند مردم زانو می زنند و تسلیم می شوند. امروز ملت آمریکا و دولت فعلی این کشور فهمیده است که رئیس جمهور سابق اشتباه کرده و امیدواریم این اشتباهات سریعتر جبران شود و دولت جدید آمریکا در برابر قانون، مقررات و قطعنامه 2231 تسلیم شود.

رییس جمهوری ادامه داد: تسلیم در برابر قانون عیب نیست و خجالت نکشیم. تسلیم در برابر زور عیب است؛ اینکه تبلیغات می شود ایران اخیراً اقداماتی انجام داده تا آمریکا را تحت فشار قرار دهد نادرست است.

روحانی گفت: ما که نمی خواهیم به آمریکا بگوییم در برابر فشار ما غیرقانونی عمل کند آنچه ما می خواهیم قانون است.

وی اضافه نمود: اجرای مقررات، قوانین، تعهدات و پیمان های بین المللی جزو وظایف انسانی و سیاسی همه دولت ها است بنابراین امیدواریم به قانون برگردند و بتوانیم در شرایط بهتر در جهان مراودات و تعاملات خود را خصوصاً در بخش تجاری انجام دهیم.

روحانی با اشاره به 4 طرحی که امروز افتتاح شده است، گفت: مردم ما در زمینه صنایع معدنی کاملاً فعال هستند و 2 طرح ما مربوط به بخش فولاد و گندله سازی و یک بخش هم مربوط به پایانه های صادراتی می شد. پایانه هایی که بتواند پتروشیمی، فولاد و آلومینیوم را به خوبی صادر کند که در یک منطقه بسیار خوب در جنوب در مرز سه استان هرمزگان، بوشهر و فارس طرح بزرگی افتتاح شد که امیدواریم دنبال شود.

وی ادامه داد: این طرح می تواند یک مرکز بزرگ صادراتی بسیار مهم در منطقه بسیار اساسی و استراتژیک پارسیان برای کشور ما باشد.

رییس دولت دوازدهم درباره بهره برداری از پایانه بسیار خوب برای محصولات کشاورزی و مرکبات در جویبار مازندران و مهم خواندن این پایانه ها گفت: محصول کشاورز ما به سرعت خریداری می شود. از بین نمی رود و در سردخانه های لازم انبار و بسته بندی می شود و می تواند ذخیره خوبی برای مصرف داخل کشور و هم برای صادرات باشد.

ورود به اتحادیه اوراسیا را دائمی می کنیم

روحانی یکی از توفیقات در دولت تدبیر و امید را ورود به اتحادیه اروپا آسیا توصیف کرد و گفت: اتحادیه اوراسیا در صادرات به ما خیلی کمک کرده و البته به طور موقت وارد این اتحادیه شدیم و آن را ادامه می دهیم و دائمی می کنیم.

وی با مهم خواندن ورود در این گونه اتحادیه ها، اضافه نمود: همان که اقتصاد مقاومتی می گوید درون زا باشد و برونگرا؛ یکی از راه هایدرون زا بودن این است که وارد این اتحادیه شویم و بتوانیم در جمع کشور های منطقه و خارج از منطقه حضور فعال داشته باشیم. با تعرفه و با شرایط مناسب بتوانیم صادرات و واردات داشته باشیم. مناطق آزاد تجاری داشته باشیم و همه این ها به ما کمک می کند.

منبع: فرارو
انتشار: 2 فروردین 1400 بروزرسانی: 2 فروردین 1400 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 931

به "روحانی: یک دیوانه در آمریکا جنگ بی نظیری علیه ایران به راه انداخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روحانی: یک دیوانه در آمریکا جنگ بی نظیری علیه ایران به راه انداخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید