علت اتوماتیک نکردن آبگرمکن چیست؟

به گزارش درگ فایل، آبگرمکن همان طور که از نامش پیدا است برای گرم کردن آب مصرفی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. آبگرمکن و یا پکیج لوازمی هستند که روزانه و مداوم مورد استفاده قرار می گیرند و به همین دلیل هم خراب شدن آن امر غیر طبیعی و عجیبی نیست. یکی از مسائل رایج آبگرمکن ها اتومات نکردن آن ها است. به همین دلیل هم ما تصمیم گرفتیم تا در این مطلب به بررسی علت اتوماتیک نکردن آبگرمکن بپردازیم.

علت اتوماتیک نکردن آبگرمکن چیست؟

نکات کلیدی

  • آبگرمکن مخزن مخزن دار نسبت به نوع بدون مخزن سرعت پایین تری در گرم کردن آب دارد.
  • مهم ترین دلیل اتوماتیک نکردن ابگرمکن وجود مشکل در ترموستات دستگاه است.

تنظیمات ترموستات آبگرمکن و دلیل اتوماتیک نکردن آبگرمکن

آبگرمکن ها یک قطعه الکتریکی به نام ترموستات دارند که مقدار درجه گرمای آبگرمکن را به وسیله آن تعیین می کنند. به طور مثال زمانی که ترموستات روی 90 درجه سانتی گراد تنظیم شده باشد، آب خیلی داغ می شود و در صورتی که روی 30 درجه سانتی گراد تنظیم شود آب خیلی خنک می شود. معمولاً بهترین درجه، 60 درجه سانتی گراد است.

رمانی که درجه آب به 60 درجه سانتی گراد برسد، ترموستات به طور اتومات مصرف انرژی را قطع می کند تا دمای آب روی 60 درجه بماند و بیشتر نشود. زمانی که درجه آب کم شود، ترموستات دوباره شروع به کار می کند تا دمای آب را روی 60 درجه سانتی گراد حفظ کند. خرابی ترموستات یکی از موارد رایج در تعمیر آبگرمکن است.

نکته ای که باید درباره آبگرمکن ها بدانید این است که آبگرمکن مخزن دار نسبت به آبگرمکن بدون مخزن سرعت پایین تری در گرم کردن آب دارد اما در عوض بعد از رسیدن به دمای مورد نظر، شما می توانید به طور هم زمان در چند نقطه از آب گرم استفاده کنید.

رایگان قیمت بگیرید و سرویس موردنظرتان را در محل دریافت کنید!

تعمیر آبگرمکن زمینی و دیواری

نصب انواع آبگرمکن ها

اسیدشویی

تعویض منبع آبگرمکن

تعویض مبدل

تعمیر انواع آبگرمکن دیواری و زمینی در محل

رایگان قیمت بگیرید و سرویس موردنظرتان را در محل دریافت کنید!

تعمیر آبگرمکن زمینی و دیواری

نصب انواع آبگرمکن ها

اسیدشویی

تعویض منبع آبگرمکن

تعویض مبدل

تعمیر انواع آبگرمکن دیواری و زمینی در محل

دلیل اتوماتیک نکردن آبگرمکن

به طورکلی مهم ترین دلیل اتوماتیک نکردن آبگرمکن، خرابی و یا وجود مشکل در ترموستات آبگرمکن است. در صورتی که ترموستات به هر دلیل نتواند به درستی عمل کند، این امکان وجود دارد که آب به خوبی گرم نشود و به دمای مورد نظر نرسد و به همین دلیل آب گرم کافی برای مصرف وجود نداشته باشد.

در صورتی که بعد از بررسی این مورد، همچنان نتوانستید دلیل اتوماتیک کردن آبگرمکن را پیدا کنید، بهتر است با متخصصین خبرنگاران تماس بگیرید تا بتوانند دلیل را پیدا و برطرف کنند.

سخن پایانی

در این مقاله از مجله خبرنگاران به بررسی دلیل اتوماتیک نکردن آبگرمکن پرداختیم. شما می توانید سوالات و دیدگاه های خود را در بخش نظرات با ما درمیان بگذارید تا پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان از کارشناسان خبرنگاران دریافت کنید. همچنین برای کلیه خدمات نصب و تعمیر آبگرمکن می توانید از تیم متخصصین خبرنگاران کمک بگیرید. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

استعلام قیمت سریع و رایگان تعمیر آبگرمکن

منبع: آچاره
انتشار: 12 مهر 1401 بروزرسانی: 12 مهر 1401 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 1573

به "علت اتوماتیک نکردن آبگرمکن چیست؟" امتیاز دهید

3 کاربر به "علت اتوماتیک نکردن آبگرمکن چیست؟" امتیاز داده اند | 2.3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت اتوماتیک نکردن آبگرمکن چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید