مقاله: میدان تقسیم استانبول (ترکیه)

به گزارش درگ فایل، منطقه بی اوغلو نزدیک به میدان تقسیم قرار گرفته است. این منطقه نقشی مهم در شکل دادن چهره استانبول مدرن بازی می کند. رفتن به منطقه بی اوغلو در تور ترکیه به شما فرصتی عالی می دهد تا همانند شهروندان محلی کمی از شهر قدیمی دور شده و از جاذبه های بخش مدرن و اروپایی شهر لذت ببرید. توصیه می کنیم برنامه بازدید از میدان تکسیم را با رفتن به این محله ترکیب کنید و از حال و هوای هنری، فرهنگی و بین المللی آن لذت ببرید. تعداد زیادی بوتیک های شیک، کتاب فروشی، فروشگاه های موسیقی، کتابخانه ها، گالری های هنری، سینما، تئاتر، کافه ها، رستوران ها، شیرینی و شکلات فروشی در این منطقه وجود دارند.

مقاله: میدان تقسیم استانبول (ترکیه)

مهم ترین جاذبه میدان تقسیم، یادبود استقلال است که در ابتدای خیابان استقلال قرار دارد. اینجا همچنین محل چرخش تراموای قدیمی است (تنها وسیله نقلیه عمومی که اجازه تردد در خیابان استقلال را دارد). این یادبود توسط مجسمه ساز ایتالیایی، پیترو کانونیکا و در سال 1928 ساخته شده است. در چهار طرف این بنای یادبود آتاتورک به همراه دیگر شخصیت های تاریخی و مردم عادی در کنار آنها نشان داده شده است. از زمان بازگشایی، بنای یادبود و میدان تقسیم به اصلی ترین مکان برای برگزاری مراسم رسمی دولتی در استانبول تبدیل شده اند.

روبه روی این بنای یادبود در آن سوی میدان تقسیم، ساختمان بسیار بزرگ مرکز فرهنگی آتاتورک قرار گرفته است. در سال های ابتدایی شکل گیری جمهوری ترکیه، سنگ بنای ساخت یک ساختمان اپرا در این جا گذاشته شد. بعد از یک دوره طولانی 13 ساله ساخت و ساز، این ساختمان با نام مرکز فرهنگی استانبول در سال 1969 افتتاح شد. بر اثر آتش سوزی در سال 1970 این بنا آسیب های فراوانی دید؛ بعد از تمام شدن بازسازی در سال 1978 نامش به مرکز فرهنگی آتاتورک تغییر کرد. امروز نمایش های اپرا و اجراهای موسیقی مختلف در این ساختمان برگزار می شوند. توصیه می کنیم در تور ترکیه خود و در زمان حضور در میدان تقسیم، فرصت تماشای این اجراها را از دست ندهید.

منبع مقاله: میدان تقسیم استانبول (ترکیه)

انتشار: 9 بهمن 1400 بروزرسانی: 9 بهمن 1400 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 1366

به "مقاله: میدان تقسیم استانبول (ترکیه)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: میدان تقسیم استانبول (ترکیه)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید