چرا پوشاندن بینی با ماسک مهم است؟

به گزارش درگ فایل، برخی از افراد وقتی ماسک می زنند بینی شان را نمی پوشانند، در حالی که نپوشاندن بینی احتمال ابتلا به بیماری کرونا را افزایش می دهد.

چرا پوشاندن بینی با ماسک مهم است؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، مهم ترین هدف از ماسک زدن جلوگیری از انتشار قطراتی است که همراه با تنفس خارج می شود و همچنین ممانعت از قطرات بزرگی که از سوی یک فرد مبتلا به ویروس منتشر می شود. اگر ماسک بینی را نپوشاند قطرات عطسه نیز به اطراف پخش خواهد شد. همچنین 90 درصد هوا در هنگام تنفس از طریق بینی وارد بدن می شود، به همین دلیل نپوشاندن بینی احتمال ابتلاء را افزایش می دهد.

وقتی که ماسک تان را بر می دارید باید مطمئن شوید که فاصله فیزیکی با دیگران به اندازه کافی وجود دارد. گفته می شود که قطرات ریز تنفسی می توانند تا دو متر آن طرف تر بروند. برای جلوگیری از گرمازدگی توصیه می شود وقتی که دستکم دو متر از بقیه فاصله دارید ماسک تان را دربیاورید.

لازم نیست که مردم همیشه ماسک به صورت داشته باشند بلکه فقط وقت هایی که ضروری است باید ماسک بزنند، زیرا گذاشتن ماسک به طور دائم خطر گرمازدگی را افزایش می دهد.

اینکه ماسکی که انتخاب می کنید چه جنسی دارد به خصوص در ماه های گرم سال نیز مهم است. خیلی از افراد با استفاده از مواد مختلف خودشان ماسک هایشان را درست می کنند.

سازمان جهانی بهداشت اطلاعاتی را درباره کارایی انواع مختلف مواد برای ماسک از نظر راحتی تنفس و میزان فیلتر کردن هوا ارائه کرده است.

جنس های نایلونی قابلیت فیلترینگ بالایی دارند اما تنفس از طریق آنها راحت نیست. پارچه های نخی (پنبه ای) که معمولاً برای تنزیب استفاده می شوند از نظر تنفس خوب هستند ولی قابلیت فیلترینگ کمی دارند.NHK ژاپن سازمان می گوید که برای افزایش کارایی ماسک های نخی، باید آنها را با مواد دیگری ترکیب کرد تا میزان مسدودسازی قطرات در آن افزایش یابد.

گروهی از پزشکان متخصص اطفال می گویند که برای بچه ها زیر دو سال نباید از ماسک استفاده شود زیرا خطر خفگی وجود دارد.

نه فقط ماسک زدن، بلکه انجام کارهای پیشگیرانه معمول و اساسی نظیر ضدعفونی کردن دست ها و رعایت سه ممنوعیت مشهور یعنی فضاهای بسته، مکان های شلوغ، و تماس نزدیک با افراد، بسیار مهم است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 22 مهر 1399 بروزرسانی: 22 مهر 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 608

به "چرا پوشاندن بینی با ماسک مهم است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا پوشاندن بینی با ماسک مهم است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید