کاهش 13 درصدی بودجه عمرانی قم

به گزارش درگ فایل، خبرنگاران/قم رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم از کاهش 13 درصدی ابلاغی اعتبار سال 99 نسبت به مصوب قانونی اطلاع داد و گفت: در اعتبارات جاری و هزینه ای افزایش 50 درصدی فوق العاده ای مطرح و مصوب شد.

کاهش 13 درصدی بودجه عمرانی قم

جهت دریافت خدمات خرید درب ضد حریق با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

محمود نوربخش امروز در سومین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه مدیریت استان در سالن کرامت استانداری، گفت: با اشاره به توزیع اعتبارات عمرانی و جاری دستگاه ها گفت: قسمتی از وظایفی که معمولاً در سال 99 در توزیع اعتبار باید انجام می دادیم در همان لایحه 98 انجام دادیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم اضافه کرد: بودجه ابلاغی اعتبار سال 99 نسبت به مصوب قانونی شاهد از کاهش 13 درصدی است. این موضوع باید در فصول مصوب قانون به تصویب شورای برنامه ریزی استان می رساندیم که اصلی ترین بحث در اعتبارت تملک این بود.

وی اضافه کرد: بودجه عمرانی استانی 198 میلیارد تومان بود که با کاهش 13 درصدی به 171 میلیارد تومان اعتبار رسیدیم که باید این کاهش را با توجه به شاخص های موجود بین فصول توزیع می کردیم که با در نظر دریافت اولویت ها انجام شد.

نوربخش توضیح داد: اولویت های استان در حال حاضر اتمام پروژه های نیمه تمام، زیرساخت های بخش های فراوری فراوریی، خدمات شهری و روستایی و آموزش وپرورش است. البته این اعتبارات می توانست از محل اعتبارات متوازن استانی تأمین گردد که بقیه فصول این شرایط را نداشتند به همین دلیل این کاهش را به آن ها منتسب کردیم.

وی اضافه کرد: از محل این اعتبارات باید 20 پروژه نیمه تمام را در سال 99 به اتمام برسانیم. در بخش تملک، اعتبارات متوازن استانی مبتنی بر شاخص هایی بود که در قالب دستورالعمل به ما ابلاغ شد که پایین تر از میانگین کشوری بودیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم با ذکر این مطلب که در اعتبارات جاری و هزینه ای افزایش 50 درصدی فوق العاده ای مطرح و مصوبه شد، بیان کرد: ولی در لایحه گنجانده نشده بود اما اعتباراتی که برای استان مصوب شده و ابلاغ کردند مبتنی بر بدون در نظر دریافت 50 درصدی بود که در لایحه آمده بود.

وی توضیح داد: طبق ضوابط، بودجه خزانه مشخص استان و کل کشور موظف است که ابتدا حقوق کارکنان را تأمین کند اما این را در مصوبات جلسه شورا قرار دادیم که از سطح ملی پیگیر اعتبارات سایر دستگاه های اجرایی شویم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم در خاتمه اعلام کرد:200 میلیارد تومان اعتبارات جاری و هزینه ای استان بوده اما اعتبارات ابلاغی 194 میلیارد تومان بود که همین مقدار در میان دستگاه های اجرایی ابلاغ شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 449

به "کاهش 13 درصدی بودجه عمرانی قم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 13 درصدی بودجه عمرانی قم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید