آمریکایی ها جزو ناراضی ترین مردم جهان اند

به گزارش درگ فایل، نظرسنجی نو مرکز پژوهش پیو درباره کشورهای پیشرفته حاکی از آن است که آمریکایی ها در مورد دولت خود جزو ناراضی ترین مردم جهان اند.

آمریکایی ها جزو ناراضی ترین مردم جهان اند

به نقل از ایندیپندنت، 85 درصد بزرگسالان آمریکا که در این نظرسنجی شرکت کرده اند خواستار تغییرهای عمده در نظام سیاسی کشورند. در همین حال، 76 درصد خواستار تغییر در سیستم خدمات درمانی و 66 درصد خواستار تغییر در اقتصادند.

نتایج این نظرسنجی، که در فوریه 2021 در 17 کشور با اقتصاد پیشرفته انجام شد، در حالی منتشر می شود که کشورهای جهان با همه گیری کووید دست به گریبان اند و نمایانگر اثر بحران کرونا در رویکرد مردم به دموکراسی و اصلاحات اجتماعی است.

در این گزارش آمده است: به طور میانگین 56 درصد مردم معتقدند که نظام سیاسی نیازمند تغییرات اساسی یا اصلاحات کامل است. حدود دو سوم یا بیشتر شهروندان ایتالیا و اسپانیا، ایالات متحده، کره جنوبی، یونان، فرانسه، بلژیک و ژاپن در این مورد اشتراک نظر دارند.

شهروندان 13 کشور از 17 کشور شرکت کننده در این نظ رسنجی معتقدند نظام های سیاسی کشورشان نیازمند تغییرات اساسی است.

حدود نیمی یا بیشتر شهروندان 13 کشور از 17 کشور شرکت کننده در این نظ رسنجی معتقدند نظام های سیاسی کشورشان نیازمند تغییرات اساسی است. به طورمیانگین 38 درصد آن ها می گویند نظامشان نیازمند تغییرات اساسی است، در حالی که به طور میانگین 23 درصد آن ها می گویند نیازمند اصلاح کامل است.

در حالی که 85 درصد شهروندان آمریکایی شرکت کننده در این نظرسنجی خواستار اصلاحات سیاسی کامل بوده اند، این رقم در ایتالیا (89 درصد) و اسپانیا (86 درصد) به مراتب بالاتر بوده است.

به رغم شمار بالای آمریکایی هایی که خواستار ایجاد تغییر در نظام سیاسی بوده اند، شمار نه چندان بالایی به ایجاد چنین تغییری امیدوارندـ روندی که در دیگر کشورها نیز مشاهده شده است. دست کم 58 درصد آمریکایی ها و شهروندان کره جنوبی گفته اند که به هرگونه تغییر در نظام سیاسی کشورشان بدبین اند. شرکت کنندگان ایتالیایی (73 درصد)، اسپانیایی (64 درصد) و یونانی (58 درصد) نیز نظری مشابه داشته اند. این نظرسنجی نشان می دهد که فقط 41 درصد آمریکایی ها از نحوه عملکرد دموکراسی در این کشور رضایت دارند.

آمریکا همچنین پس از یونان که 77 درصد مردمش خواستار اصلاحات در نظام درمانی این کشورند، دومین کشوری است که شهروندانش معتقدند نظام درمانی اش باید تغییر کند. 76 درصد آمریکایی هایی که در نظرسنجی شرکت کرده اند خواستار ایجاد تغییر در سیستم درمانی کشورند.

در میان آمریکایی های شرکت کننده در این نظرسنجی، دموکرات ها یا کسانی که به تفکرات حزب دموکرات نزدیک اند بیش از جمهوری خواستار یا افراد مستقل نزدیک به جمهوری خواستار مایل به اصلاحات در نظام درمانی اند.

این نظرسنجی همچنین نمایانگر نارضایتی گسترده آمریکایی ها در مورد بهبود اوضاع اقتصادی است. حدود 66 درصد شرکت کنندگان آمریکایی از شرایط اقتصاد اظهار نارضایتی کرده اند. بر اساس این نظرسنجی، فقط شهروندان ایتالیا (85 درصد)، یونان (84 درصد)، اسپانیا (83 درصد) و کره جنوبی (72 درصد) از وضع اقتصاد کشورشان ناراضی تر از آمریکایی ها بوده اند.

این نتایج همچنین نشان می دهد که در آمریکا 80 درصد دموکرات ها یا افراد مستقل نزدیک به سیاست های دموکرات ها معتقدند که اقتصاد نیازمند بهبود قابل ملاحظه است، در حالی که این رقم در مورد جمهوری خواستار یا افراد مستقل نزدیک به سیاست های این حزب 50 درصد است.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 23 آذر 1400 بروزرسانی: 23 آذر 1400 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 1312

به "آمریکایی ها جزو ناراضی ترین مردم جهان اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکایی ها جزو ناراضی ترین مردم جهان اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید