برای نخستین بار واکسن احتمالی کرونا وارد مرحله نهایی شد

به گزارش درگ فایل، به گزارش خبرنگاران به نقل از سی ان ان، برای نخستین بار واکسن در نظر گرفته شده برای ایمنی در برابر بیماری ناشی از ویروس کرونا از سوی یک شرکت آمریکایی وارد مرحله نهایی و در آستانه فراوری انبوه نهاده شد.

برای نخستین بار واکسن احتمالی کرونا وارد مرحله نهایی شد

واکسن کرونای شرکت بیوتکنولوژیک مدرنا حال نخستین واکسن تحقیقاتی کرونا در میان دیگر شرکت های تحقیقاتی است که وارد مرحله سوم و نهایی پیش از فراوری انبوه شده است و آزمایش آن در 100 نقطه مکانی و جغرافیایی مختلف صورت می گیرد.

در مرحله نهایی واکسن کرونا همچنین قرار است تا 30 هزار داوطلب بزرگسال این واکسن را برای ایمنی در برابر کرونا دریافت نمایند. تزریق این واکسن طی 28 روز به داوطلبان صورت می گیرد.

نتایج مرحله اول و دوم واکسن کرونای شرکت مدرنا حاکی از ایمنی همه دریافت نمایندگان و داوطلبان در برابر ابتلاء به ویروس کرونا بوده است.

واکسن فراوری شده کرونا از سوی شرکت مدرنا یکی از 25 طرح تحقیقاتی فراوری واکسن در سراسر دنیا می باشد که به گفته محققان این شرکت بیش از دیگر طرح های تحقیقاتی به پیشرفت دست یافته است.

گفته شده شرکت مدرنا برای آزمایش واکسن فراوریی خود در مرحله سوم 472 میلیون دلار بودجه اضافی دریافت نموده است. در این گزارش گفته شده مجموع هزینه ها و بودجه های در نظر گرفته شده برای این شرکت تحقیقاتی در آمریکا تا کنون به رقم بی سابقه 955 میلیون دلار رسیده است.

آمریکا بالاترین رقم بیماران مبتلا به کرونا را در دنیا داراست.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 31 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 564

به "برای نخستین بار واکسن احتمالی کرونا وارد مرحله نهایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای نخستین بار واکسن احتمالی کرونا وارد مرحله نهایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید