برج 150 متری شانگهای به باتری گرانشی تبدیل می گردد

به گزارش درگ فایل، شرکت اسکیدمور، اویینگ و مریل (SOM) که برج خلیفه را طراحی نموده بود اکنون میخواهد آسمانخراش ها را با یاری گرانش زمین به باتری تبدیل کند.

برج 150 متری شانگهای به باتری گرانشی تبدیل می گردد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، براساس گزارش مهر، طراح بلندترین ساختمان دنیا اکنون تصمیم دارد آسمانخراشی با قابلیت ذخیره انرژی بسازد.

شرکت اسکیدمور، اویینگ و مریل(SOM) که برج خلیفه را طراحی نموده بود اکنون میخواهد آسمانخراش ها را با یاری گرانش زمین به باتری تبدیل کند. در حساب کاربری ایکس این شرکت آمده است: اگر یک ساختمان به باتری تبدیل گردد، چه اتفاقی می افتد؟ ما با شرکتEnergy Vault شریک شده ایم تا سیستم ذخیره انرژی گرانشی آن را ارتقا دهیم. این سیستم شامل بلوک های سنگینی است که در ارتفاع بالا ذخیره شده اند و هنگام رها شدن انرژی فراوری می نمایند که به برق تبدیل می گردد.

هدف این شراکت طراحی ساختمان حافظ محیط زیست است که باز پرداخت سریع کربن را برای نخستین بار ممکن می نماید.

تحت این شراکت استراتژیک SOM تنها معمار و مهندس سازه سیستم ذخیره انرژی گرانش شرکت خواهد بود که GESS نام دارد. این قرارداد شامل استفاده از فناوری در ساختمان های مرتفع در منطقه ها شهری و ساختارهای دیگر در محیط های طبیعی، تسریع بازپرداخت کربن و کاهش مصرف انرژی است.

این شرکت براساس فناوری گفته شده نمونه های اولیه ای طراحی نموده که بلوک های بزرگ را با استفاده از موتورهای الکتریکی بلند می نمایند. این فرایند انرژی ایجاد می نماید که هنگام پایین آمدن بلوک می توان آن را به برق تبدیل کرد.

طرح اولیه به طور گسترده در واحدهای هیدروالکتریک دارای پمپ به کار می رود. شرکت Energy Vault نخستین پروژه بزرگ خود را در ماه جاری میلادی در نزدیکی شانگهای تکمیل کرد که یک سیستم ذخیره انرژی جداگانه است و می تواند حداکثر 25مگاوات برق را به مدت 4 ساعت ذخیره کند. شرکت های دیگر مشغول آزمایش انواع جدیدی از سیستم های ذخیره انرژی گرانش هستند. به عنوان مثال شرکتی میخواهد از چاه های نفت و معادن خالی و رها شده برای این منظور استفاده کند.

SOM براساس این طرح اولیه 4 سیستم ذخیره انرژی ابداع نموده که در 3 مورد آنها از بلوک های سنگین یا آب استفاده می گردد. 2 طرح در تپه ها یکپارچه می شوند و طرح سوم یک برج بلند و سیلندری شکل است که برای محیط های شهری طراحی شده و احتمالا فضاهای مسکونی، خرده فروشی و دفاتر اداری را در خود جای می دهد.

پروژه شانگهای Energy Vault حدود 150متر ارتفاع دارد اما باتری های آسمانخراشیSOM احتمالا بلندتر باشند و ارتفاعشان به 300 متر برسد.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 13 خرداد 1403 بروزرسانی: 13 خرداد 1403 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 1736

به "برج 150 متری شانگهای به باتری گرانشی تبدیل می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برج 150 متری شانگهای به باتری گرانشی تبدیل می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید