به آسانی لکه های سخت را از بین ببرید!

به گزارش درگ فایل، پاک کردن انواع لکه از روی لباس یا وسایل دیگر روش خاص خود را دارد که با دانستن آن ها دیگر نگران لکه دار شدن لباس های مختلف نیستید.

به آسانی لکه های سخت را از بین ببرید!

قطعا شما روش های مختلفی را برای از بین بردن انواع لکه از روی لباس بلد هستید. با این حال مجله اینترنتی دلتا در این مطلب برای شما به معرفی روش هایی برای پاک کردن لکه از روی لباس و وسایل می پردازد.

روش های پاک کردن لکه

پاک کردن لکه عرق

برای پاک کردن سفیدک ناشی از عرق روی لباس اسید تارتاریک، آسپرین له شده و آب داغ را مخلوط نموده تا غلیظ و کرم مانند گردد سپس آن را روی لکه بمالید و چند دقیقه صبر کنید و سپس لباس را بشویید.

برای پاک کردن لکه زرد عرق، از روی لباس هایی که جنسشان از مواد پلی استر است، مقداری آبلیمو روی آن ها بپاشید زیرا اسید طبیعی موجود در لیمو، ماده قلیایی عرق بدن را خنثی نموده و رنگ زرد آن را از بین می برد.

پاک کردن لکه میوه

برای پاک کردن میوه های قرمزرنگ، از روی لباس، ابتدا لباس را درون یک تشت آب سرد خیس کنید سپس لباس را 15 دقیقه درون محلول آب سرد و آب لیمو بگذارید و لکه را به آرامی با صابون پاک کنید. سپس لباس را مانند همواره بشویید.

پاک کردن لکه از روی چرم جیر

برای پاک کردن لکه از روی چرم جیر، با لبه های خشک یک تکه نان بیات به آرامی روی لکه بکشید تا آن را محو کنید. سپس برای ازبین بردن جای خراش باقی ماند، از پاک کن بهره ببرید.

پاک کردن شکلات از روی لباس ابریشمی

در صورت ریختن شکلات بر روی لباس ابریشمی تان با یک جسم نوک تیز، شکلات ها را از روی پارچه جدا کنید. پارچه را به آرامی با استفاده از یک برس و محلول آب گرم و صابون، برس بکشید. اگر لکه از بین نرفت، با محلولی از مقادیر مساوی الکل اتانول و آمونیاک خانگی با استفاده از یک ابر لکه را تمیز کنید.

روش قطعی برای پاک کردن لکه خون

برای ازبین بردن لکه خون از روی لباس روش های مختلفی وجود دارد اما اگر بعضی از روش ها را امتحان نمودید و کماکان لکه در جای خود به جای مانده بود، لباس را در آب گرم خیس کنید، سپس مقداری پودر نرم کننده گوشت بدون طعم را روی لباس بریزید تا حالت خمیری شکلی روی لکه ایجاد گردد.

سپس لکه را با یک حوله کاغذی بپوشانید تا مرطوب باقی بماند و اجازه دهید یک روز همین طور باقی بماند. سپس خمیر ایجاد شده را در محلول آب و (کمی) آمونیاک فروببرید و آب بکشید و سپس لباس را مانند همواره بشویید.

پاک کردن لکه روغنی از روی کیف چرم

برای پاک کردن لکه روغنی از روی کیف چرمی و گران قیمتتان، جای لکه را با پودر بچه یک شب بپوشانید. این کار را می توانید چند بار تکرار کنید تا لکه کامل از بین برود.

پاک کردن رژگونه از داخل کیف

بسیاری از مواقع پودرهای آرایشی مثل رژگونه یا برنزه کننده درون کیف می ریزد. اگر می خواهید این لکه ها را تمیز کنید می توانید از پارچه مرطوب پاک کننده آرایش استفاده نمایید.

پاک کردن لکه مواد آرایشی مایع

برای پاک کردن لکه مواد آرایشی مایع از روی یقه لباس می توانید از کرم اصلاح و کیسه حمام استفاده نمایید و لکه را به طور کامل از بین ببرید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب سبزی خشک یا فریزری کدامیک بهتر است؟ را بخوانید.منبع: پیام دلتا
انتشار: 16 اسفند 1401 بروزرسانی: 16 اسفند 1401 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 1643

به "به آسانی لکه های سخت را از بین ببرید!" امتیاز دهید

1 کاربر به "به آسانی لکه های سخت را از بین ببرید!" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به آسانی لکه های سخت را از بین ببرید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید