تحریم ها را تنها بعد از بازگشت دوجانبه به برجام رفع می کنیم

به گزارش درگ فایل، به گزارش خبرنگاران، یک مقام وزارت خارجه آمریکا بار دیگر تاکید کرده دولت جو بایدن تحریم ها علیه ایران را تنها بعد از بازگشت دوجانبه به توافق رفع می کند.

تحریم ها را تنها بعد از بازگشت دوجانبه به برجام رفع می کنیم

پایگاه واشنگتن اگزماینر به نقل از منابع نزدیک به تیم مذاکره کننده آمریکا نوشته هیات های کشورهای غربی در آخرین دور مذاکرات وین به پیشرفت های معناداری در خصوص احیای برجام دست پیدا کرده اند.

یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا که اشاره ای به نامش نشده به این پایگاه گفت: دور جدید مصاحبهها در وین مثبت بود. شاهد پیشرفت های معناداری بودیم.

این مقام وزارت خارجه آمریکا با وجود این تصریح کرده کماکان اختلاف های مهمی میان طرف ها وجود دارد که بایستی رفع شوند.

چهارمین دور نشست کمیسیون مشترک برجام که با حضور هیات های ایران و 1+4 (آلمان، فرانسه، چین، روسیه و انگلیس) در گرندهتل شهر وین برگزار شده بود عصر چهارشنبه به خاتمه رسید.

در این نشست روسای هیات ها مروری بر پیشرفت های حاصله در دور چهارم و آخرین شرایط متن ها کرده و به مصاحبه در خصوص جهت پیش رو پرداختند.

هیات ها با اشاره به متن های تهیه شده که در نتیجه نشست های متعدد دوجانبه و چندجانبه در سطوح مختلف حاصل شده ، از شرایط کلی مذاکرات و جهت طی شده ابراز رضایت کردند و بر ضرورت حفظ شتاب آهنگ کنونی در ادامه مصاحبهها تاکید کردند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: موضع آمریکا همیشه این بوده که ما آماده ایم تحریم های ناسازگار با برجام را رفع کنیم، اما این کار را فقط در صورت بازگشت دوجانبه به پایبندی به توافق انجام می دهیم.

وی همچنین تأکید کرد: ماهیت دقیق گام های تحریمی که ایالات متحده برای محقق شدن این هدف باید بردارد، موضوع مصاحبه است.

منبع: فارس

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 27 خرداد 1400 بروزرسانی: 27 خرداد 1400 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 1079

به "تحریم ها را تنها بعد از بازگشت دوجانبه به برجام رفع می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحریم ها را تنها بعد از بازگشت دوجانبه به برجام رفع می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید