جابجایی 2 رکورد در بورس، سطح حمایت فرو ریخت

به گزارش درگ فایل، خبرنگاران: امروز اول خرداد 1400 دو رکورد جدید در بورس تهران شکسته شد.

جابجایی 2 رکورد در بورس، سطح حمایت فرو ریخت

به گزارش خبرنگاران ، در معاملات اولین روز هفته شاخص کل بورس 27 هزار و 591 واحد افت کرد و با ثبت بیشترین ریزش در سال 1400 به سطح یک میلیون و 127 هزار واحد رسید.

شکسته شدن سطح حمایت

امروز از ابتدای معاملات فرایند شاخص کل بورس نزولی شد و در نیم ساعت ابتدایی 12 هزار واحد افت کرد. در خاتمه معاملات شاخص کل نسبت به روز چهارشنبه 27 هزار و 591 واحد نزول کرد و به سطح یک میلیون و 127 هزار و 253 واحد رسید. بدین ترتیب در اولین روز هفته شاخص سطح حمایت یک میلیون و 130 هزار واحدی را نیز از دست داد.

شاخص هم وزن در خاتمه معاملات 4 هزار و 897 واحد نسبت به روز چهارشنبه پائین آمد و در رقم 392 هزار و 85 واحد ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس 128 واحد افت کرد و به رقم 17 هزار و 662 واحد رسید.

دو سمت سبز و قرمز بازار

در خاتمه معاملات روز شنبه، 16 نماد رشد قیمت داشتند که 10 نماد بورسی و 6 نماد فرابورسی بودند. همچنین 332 نماد کاهش قیمت داشتند که 232 نماد بورسی و 102 نماد فرابورسی بودند. به عبارت دیگر، 4 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 79 درصد بازار افت قیمت داشتند.

رکورد خروج پول حقیقی

در روز شنبه ارزش خالص تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی با رشد 72 درصدی نسبت به روز چهارشنبه به 983 میلیارد تومان رسید که بیشترین رقم در 70 روز کاری گذشته از 14 بهمن سال گذشته به این سو است.

در معاملات امروز بیش ترین خروج پول حقیقی به سهام وملل (موسسه اعتباری ملل) تعلق داشت که ارزش تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی آن 80 میلیارد تومان بود. پس از وملل، فملی (شرکت ملی صنایع مس ایران) و خساپا (خودروسازی سایپا) بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

همچنین نمادهای شبصیر (پتروشیمی قائد بصیر)، فباهنرح (حق تقدم سهام مس شهید باهنر) و نمیرنو (ایران مرینوس) نیز بیشترین ورود پول حقیقی را داشتند.

لیدرهای بازار

امروز فملی، فارس و بیمه ما نمادهای عظیم بازار بودند که بیشترین تاثیر را در افت شاخص کل داشتند.

در جدول پرتراکنش ترین نمادهای بورس برکت صدرنشین است و شستا و خودرو در رتبه های بعدی هستند. در فرابورس نیز فگستر، فتوسا و ساوه پرتراکنش ترین نمادها هستند.

در معاملات امروز قیمت سهام تمامی نمادهای گروه های خودرو و ساخت قطعات، استخراج کانه های فلزی، شرکت های چند رشته ای صنعتی و فراورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای کاهش یافت و یکپارچه قرمزپوش شدند.

افزایش ارزش صف های خاتمهی بازار

در خاتمه معاملات امروز ارزش صف های خرید نسبت به خاتمه روز چهارشنبه 43 درصد افزایش یافت و در رقم 173 میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف های فروش نیز 15 درصد افزایش یافت و 4 هزار و 11 میلیارد تومان شد.

شرکت فراوری و توسعه سرب و روی ایرانیان (با نماد معاملاتی فتوسا) با صف خرید 116 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار نهاده شد.

پس از فتوسا، شرکت گسترش صنایع روی ایرانیان (با نماد معاملاتی فگستر) و نمرینو (ایران مرینوس) بیشترین صف خرید را داشت.

بیشترین صف فروش نیز به سمگا (سرمایه گذاری میراث فرهنگی) تعلق داشت که در خاتمه معاملات صف فروش 196 میلیارد تومانی داشت. پس از سمگا، بنو (بیمه تجارت نو) و کویر (فولاد کویر) بیشترین صف فروش را داشتند.

رشد ارزش معاملات خرد

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 8 هزار و 51 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز چهارشنبه 41 درصد کاهش یافته است. ارزش معاملات خرد نیز با رشد 4 درصدی نسبت به روز گذشته به رقم 2 هزار و 577 میلیارد تومان رسید.

وپاسار و خودرو صدرنشین بورس امروز

در معاملات امروز وپاسار (بانک پاسارگاد) بیشترین ارزش معاملات بازار سهام را نیز به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن 128 میلیارد تومان بود.

پس از وپاسار، فملی بیشترین ارزش معاملات را داشت و برکت رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن ایران خودرو و موسسه اعتباری ملل در رتبه های بعدی بیشترین ارزش معاملات نهاده شدند.

در جدول حجم معاملات امروز نیز ایران خودرو با تعداد 596 میلیون و 954 هزار و 444 سهم در صدر نهاده شده است. سایپا در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار نهاده شد و رتبه سوم به وپارس تعلق داشت. خبهمن و وبصادر نیز در رتبه های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 6 تیر 1400 بروزرسانی: 6 تیر 1400 گردآورنده: dragfile.ir شناسه مطلب: 1097

به "جابجایی 2 رکورد در بورس، سطح حمایت فرو ریخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جابجایی 2 رکورد در بورس، سطح حمایت فرو ریخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید